STYMULATORY TKANKOWE
Stymulatory tkankowe, to gama preparatów do iniekcji i najnowocześniejsze rozwiązanie w kosmetologii i zabiegach estetycznych!
Stymulatory możemy odróżnić ze względu na rodzaj substancji czynnych, mechanizm działania, wskazania, obszary zabiegowe, techniki iniekcji, rezultaty oraz długość ich utrzymywania się.
Do grupy stymulatorów tkankowych zaliczamy preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia, kolagenu, aminokwasów czy kwasu L-polimlekowego.
Elisir Bio 1x5ml
Normalna cena: 189,00 zł
Special Price 184,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 169,00 zł
PROFHILO - Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe 10+1
Normalna cena: 4 190,00 zł
Special Price 3 960,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 3 960,00 zł
Venome Sisthaema Hevo T 1x2ml
Normalna cena: 339,00 zł
Special Price 299,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 299,00 zł
MonoDerma Fillagen 1ml
Normalna cena: 212,00 zł
Special Price 195,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 205,00 zł
Elisir Col 1x5ml
Normalna cena: 189,00 zł
Special Price 184,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 169,00 zł
Elisir Lux 1x5ml
Normalna cena: 189,00 zł
Special Price 184,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 169,00 zł
Elisir Lift 1x9ml
Normalna cena: 189,00 zł
Special Price 184,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 169,00 zł
Venome Succinate Amber Amino BTX 3ml
Normalna cena: 159,00 zł
Special Price 119,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 119,00 zł
MayPharm 2 xsome - zestaw booster + aktywator 1x100mg 1x6ml
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 299,00 zł
MD-Matrix - Kolagen (10x2ml)
Normalna cena: 598,00 zł
Special Price 550,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 598,00 zł
Czym są stymulatory tkankowe?
Stymulator tkankowy to specjalistyczny preparat, którego zadaniem jest poprawa kondycji skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych i odnowę tkanek. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych polecamy, by uzyskać naturalne i skuteczne odmłodzenie twarzy i ciała oraz silny efekt liftingujący oraz odbudowy struktury skóry. W naszej ofercie znaleźć można wiele tego rodzaju produktów, w tym stymulatory tkankowe pod oczy (np. Lumi Eyes).
Stymulatory tkankowe - efekty
Wprowadzony w tkanki poprzez iniekcję stymulator tkankowy wywołuje takie efekty jak pobudzenie tworzenia kolagenu i elastyny, zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, stymulacja mikrokrążenia i przyspieszenie procesów metabolicznych. W ten sposób wpływają na poprawę wyglądu oraz naturalny efekt odmłodzenia, odżywienie skóry, poprawę jędrności i elastyczności.
Zabieg z użyciem stymulatorów niweluje najczęstsze oznaki starzenia: zmarszczki mimiczne, przebarwienia skóry, cienie pod oczami. Redukcja zmarszczek nie jest jedynym wskazaniem do zabiegu – stymulatory pomagają też usunąć blizny potrądzikowe.
Rodzaje stymulatorów tkankowych
Istnieje wiele rodzajów stymulatorów tkankowych, z których każdy ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie. Różnią się między innymi ze względu na rodzaj substancji czynnych, mechanizm działania, wskazania i rezultaty.
1. Stymulator z kolagenem (np. Nithya), zawiera cząsteczki kolagenu - białka, które stanowi podstawowy budulec skóry. Ten rodzaj stymulatora tkankowego odbudowuje i regeneruje tkanki, poprawia kondycję skóry.
2. W przypadku występowania blizn i innych defektów skóry, dobrym wyborem jest stymulator z atelokolagenem (np. Linerase). To rodzaj kolagenu, który został poddany procesowi hydrolizy, dzięki czemu jego struktura jest uproszczona, a cząsteczki mniejsze i lepiej wchłanialne przez skórę. Stymulator z atelokolagenem pomaga zwiększyć gęstość i elastyczność skóry.
3. Stymulator z kwasem L-polimlekowym (np. Sculptra) wyróżnia się długotrwałymi efektami oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa w stosowaniu. Kwas L-polimlekowy jest naturalnym budulcem naszych tkanek, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych. Stopniowo stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze.
4. Natychmiastowy efekt nawilżenia, odbudowy i poprawy gęstości skóry zapewnia stymulator z kwasem hialuronowym (np. Venome). Kwas hialuronowy nie tylko zapobiega utracie wody ze skóry, ale też pomaga w utrzymaniu stabilności kolagenu i elastyny.
5. Stymulator z aminokwasami (np. Sunekos, Profhilo), takimi jak glicyna, prolina i lizyna, które pomagają w produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Stymulator ten pomaga poprawić gęstość skóry i jej elastyczność, czego efektem jest redukcja zmarszczek.
6. Stymulator z hydroksyapatytem wapnia (np. Neauvia) to produkt, zawierający biokompatybilny minerał, który dzięki swojej strukturze i właściwościom stymuluje komórki skóry, kolagenu i elastyny. Stymulator ten pomaga odtworzyć utraconą objętość, skorygować fałdy i bruzdy.
7. Stymulatory tkankowe z polinukleotydami (PDRN) (np. Crystal) nawadniają skórę, pobudzają tworzenie kolagenu i mają silne działanie antyoksydacyjne. Polinukleotydy to związki chemiczne, które zawierają łańcuchy nukleotydów. Ich działanie polega na pobudzeniu procesów regeneracji skóry i innych tkanek, a także na poprawie mikrokrążenia i odżywienia tkanek.
Stymulator, biorewitalizator, redermalizator – czym się różnią?
1. Biorewitalizator tkankowy ukierunkowany jest głównie na odnowę macierzy międzykomórkowej i wzrost ilości kwasu hialuronowego. Poprawia wygląd poprzez odpowiednie nawilżenie struktury skóry.
2. Biostymulator tkankowy ma inny mechanizm – działa na fibroblasty, czyli komórki budujące skórę. Stymuluje ich funkcje, takie jak replikacja, synteza białek oraz produkcja składników macierzy zewnątrzkomórkowej. Spodziewany efekt to zarówno odbudowanie składników macierzy, jak i regeneracja skóry oraz odmłodzenie poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów.
3. Z kolei redermalizator tkankowy łączy cechy biorewitalizatora i stymulatora. Działa zarówno na macierz zewnątrzkomórkową, jak i fibroblasty. Redermalizator reguluje biochemiczne i fizjologiczne procesy w komórkach, skutecznie blokuje wolne rodniki oraz zapobiega odwodnieniu skóry.