Kaniule, igły, strzykawki

Kaniule, igły, strzykawki

Nawet najlepszy specjalista mając najwyższej jakości preparaty nic nie zdziała bez odpowiednich narzędzi.

Prezentujemy Wam szeroki wybór igieł, kaniul i strzykawek - niezbędnych w Waszej codziennej pracy.

  • Igły - najwyższej jakości igły Terumo Agami oraz cieniutkie igły do mezoterapii marek BD i Mesorelle.

  • Strzykawki marek BD, KD-JECT, VOGT

  • Kaniule - narzędzie absolutnie niezbędne podczas zabiegów wolumetrycznych i do aplikacji preparatów wyszczuplających na dużych obszarach ciała. Kaniula zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ jest giętka i tępo zakończona w związku z czym ześlizguje się po naczyniach i nerwach, co eliminuje możliwość i uszkodzenia tkanek.

 

Zwiń opis

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Czym jest kaniula?


Kaniula to specjalistyczne narzędzie medyczne, które przypomina długą, cienką rurkę. Stworzona jest z elastycznego, biokompatybilnego materiału, który minimalizuje ryzyko powikłań. Zazwyczaj stosowana jest do wprowadzania substancji do ciała lub do drenażu płynów. Kaniule dożylne potocznie nazywane są wenflonem. W medycynie estetycznej, kaniule są wykorzystywane do  bezpiecznego podawania preparatów pod powierzchnię skóry 

Zastosowanie kaniuli w medycynie estetycznej 

Kaniule są kluczowym narzędziem w dziedzinie medycyny estetycznej. Służą do podawania wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy czy hydroksyapatyt wapnia, w precyzyjnie określone miejsca wkłucia. Kaniule umożliwiają prowadzenie zabiegów na obszarach wrażliwych, takich jak dolina łez. Stosowane są także do zabiegów z użyciem gęstych preparatów o wysokiej lepkości, które wymagają delikatnego podawania. 

Igła a kaniula - różnice 

Choć igła i kaniula mogą wyglądać podobnie, istnieją między nimi istotne różnice. Igła ma ściętą, ostro zakończoną końcówkę, podczas gdy kaniula jest na końcu tępa i zaokrąglona. Ze względu na swoja budowę kaniula jest mniej inwazyjna i redukuje ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych czy struktur tkankowych. Dzięki temu zabiegi są mniej bolesne i bezpieczniejsze. Zastosowanie kaniuli w zabiegach estetycznych pozwala na zmniejszenie ryzyka powstania siniaków czy obrzęków. To sprawia, że pacjent może szybciej się zregenerować i wrócić do wykonywania codziennych czynności 

Do jakich zabiegów stosujemy kaniule? 

Kaniule są powszechnie wykorzystywane w szeregu zabiegów estetycznych. Do najczęściej przeprowadzanych procedur z ich użyciem należą:  

1. Podawanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego do różnych obszarów twarzy  
2. Podawanie PRP  
3. Iniekcje tłuszczu własnego w zabiegach modelujących  
4. Lipoliza 
5. Mezoterapia 

Profesjonalne i bezpieczne – kaniule w naszej ofercie 

W asortymencie Dermatic znajdziesz najwyższej jakości kaniule zaprojektowane tak, aby zminimalizować dyskomfort pacjenta i zapewnić bezpieczne i skuteczne podawanie preparatów.