Dezynfekcja / Niezbędne w gabinecie

Dezynfekcja / Niezbędne w gabinecie

Praca w sterylnych warunkach to fundament pracy każdego, kto zajmuje się medycyna estetyczną, kosmetologią i fryzjerstwem.

Czystość w Twojm gabinecie ma kluczowe znaczenia dla bezpieczeństwa pacjenta.

W tym dziale znajdziesz najważniejsze produkty pozwalające utrzymać Twój gabinet w idealnym stanie - zapewniające higienę i bezpieczeństwo pracy podczas zabiegów medycznych, kosmetycznych i estetycznych.

Zwiń opis

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru
PHAGO GEL 500ml

PHAGO GEL 500ml

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Dezynfekcja i inne niezbędne produkty w gabinecie

Praca w sterylnych warunkach to fundament działalności osób zajmujących się medycyną estetyczną, kosmetologią i fryzjerstwem. Przestrzeganie zasad higieny i dezynfekcji w gabinetach kosmetycznych i dentystycznych oraz w salonach fryzjerskich ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pacjenta lub klienta. Czystość w Twoim gabinecie to podstawa, dlatego zadbaj o to, aby nigdy nie brakowało w nim produktów, które ją zapewniają!

Dezynfekcja i sterylizacja – dlaczego są tak ważne?

W tym dziale znajdziesz najważniejsze produkty pozwalające utrzymać Twój gabinet w idealnym stanie, zapewniające higienę i bezpieczeństwo pracy podczas zabiegów medycznych, estetycznych i kosmetycznych. Dzięki dezynfekcji i sterylizacji niebezpieczeństwo infekcji, które mogą prowadzić do groźnych chorób, zostaje ograniczone do minimum. 

Produkty do dezynfekcji likwidują wirusy, bakterie i inne mikroorganizmy. Dezynfekcja skóry i powierzchni jest bardzo ważna, ponieważ zabija formy wegetatywne drobnoustrojów, jednak trzeba wiedzieć, że nie niszczy ich form przetrwalnikowych. Dlatego właśnie bardzo ważna jest sterylizacja narzędzi, która zabija wszystkie formy drobnoustrojów. Procesowi sterylizacji poddawane są narzędzia metalowe oraz akcesoria wielorazowego użytku, które naruszają lub mogą naruszyć ciągłość naskórka, Trzeba zaznaczyć, że sterylizację powinna poprzedzać dezynfekcja. Pamiętając o tym, można zadbać o higienę i bezpieczeństwo w gabinecie w profesjonalny sposób.

Jakie produkty są niezbędne w Twoim gabinecie?

Oferujemy bogaty wybór produktów, dzięki którym zadbasz o czystość w swoim gabinecie i zapewnisz  bezpieczeństwo zarówno pacjentom i klientom, jak i sobie oraz pracownikom. Znajdziesz u nas między innymi:

- rękawiczki zabiegowe (różne rozmiary)
- rękawiczki i maski chirurgiczne
- tanie fartuchy ochronne
- śliniaki dentystyczne
- pojemniki na odpady
- czepki
- żele, płyny i chusteczki do dezynfekcji.

Dezynfekcja gabinetu kosmetycznego czy dentystycznego, a także salonu fryzjerskiego może być szybka i skuteczna, jeśli ma się do dyspozycji odpowiednie artykuły. W ofercie Dermatic.pl znajdziesz najlepsze produkty certyfikowane z atestem.

Zadbaj o czystość w sposób profesjonalny

Pamiętaj o tym, że procedury w gabinecie kosmetycznym określa Sanepid i trzeba ich w pełni przestrzegać. Wśród jego wytycznych można znaleźć informację, że apteczka pierwszej pomocy w gabinecie jest konieczna, więc upewnij się, czy jest ona kompletna. Może się wydawać, że niektóre procedury są oczywiste, ale warto stale kontrolować, jak przebiega dezynfekcja narzędzi i powierzchni, a także to, czy pracownicy myją ręce w sposób prawidłowy. Trzeba przestrzegać zasady głoszącej, że prawidłowe mycie rąk jest niezbędne do tego, by móc przeprowadzić poprawną dezynfekcję skóry. Masz wątpliwości co do tego, jak sterylizować narzędzia? Pamiętaj, że robi się to w specjalnie wydzielonej strefie. Najpierw narzędzia mają zostać poddane dezynfekcji i oczyszczeniu, a dopiero później sterylizacji. Prowadzisz salon kosmetyczny i chcesz wiedzieć, jaka powinna wyglądać dezynfekcja po zabiegu manicure? Płyn do dezynfekcji rąk to absolutna podstawa!