Trychologia

Trychologia

Trychologia to dziedzina która zajmuje się zaawansowanymi terapiami ukierunkowanymi na problem wypadania włosów oraz skóry głowy.

To połączenie medycyny i kosmetologii w celu rozwiązania problemów osób zmagajacych się z problemami takimi jak: wypadanie włosów, łojotokowe zapalenie skóry głowy, swędząca skóra głowy czy cienkie i przerzedzone włosy

Jednym ze skuteczniejszych zabiegów, które odżywiają i wzmacniają włosy od wewnątrz są peptydy, które działają na kilka sposobów: stymulują wzrost włosów, poprawiają ich gęstość, wpływają pozytywnie na krążenie krwi w okolicach mieszków włosowych, lepiej dotleniając i odżywiając skórę głowy.

Zwiń opis

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru
PhilArt hair 2ml

PhilArt hair 2ml

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Trychologia

Trychologia to dziedzina zajmująca się zaawansowanymi terapiami, które są ukierunkowane na różne problemy i schorzenia skóry głowy oraz na wypadanie włosów. Jest to połączenie medycyny i kosmetologii, mające na celu znalezienie przyczyn problemów ze skórą głowy, a także nieprawidłowości zachodzących w obrębie cebulek, których częstą konsekwencją jest osłabienie i wypadanie włosów.

Czym zajmuje się trycholog?

Trycholog to osoba z medycznym wykształceniem, która stawia diagnozę na podstawie wywiadu i badań, a jeśli trzeba, współpracuje z dermatologiem, dietetykiem, endokrynologiem i innymi specjalistami. Po ustaleniu przyczyn wystąpienia problemu u pacjentów, trycholog wprowadza terapie trychologiczne, oparte na zabiegach i stosowaniu odpowiednich preparatów. Trycholog powinien posiadać profesjonalny sprzęt umożliwiający postawienie właściwej diagnozy stanu skóry głowy i cebulek, a także aparaturę służącą do wykonywania bezpiecznych i skutecznych zabiegów leczniczych. Stymulacja i wzmacnianie cebulek włosów przy użyciu profesjonalnego sprzętu może przynieść znakomite efekty!

Choroby trychologiczne a kosmetyki

Coraz więcej osób zauważa u siebie pogorszenie stanu włosów, a także różne dolegliwości skóry głowy. Często takie problemy są lekceważone lub następują próby ich rozwiązania przy pomocy kosmetyków drogeryjnych, co na ogół nie przynosi niczego dobrego. Przy osłabionych, wypadających włosach i swędzącej skórze głowy zalecane jest stosowanie preparatów wskazanych przez trychologa. Produkty trychologiczne do włosów i skóry głowy mają działanie lecznicze i mogą być stosowane wyłącznie pod ścisłą kontrolą specjalisty.

Problemy trychologiczne

Z jakimi problemami i chorobami skóry głowy oraz włosów ma do czynienia trycholog? Jest ich całkiem sporo i często jedna osoba zmaga się z różnymi dolegliwościami, które mają wspólne źródło. Na terapię trychologiczną powinny zdecydować się osoby cierpiące z powodu: 

- wypadania włosów
- łysienia
- cienkich i przerzedzonych włosów
- łuszczycy
- łojotokowego zapalenia skóry głowy
- swędzącej skóry głowy

Peptydowa terapia włosów

Dermokosmetyki do włosów zawierają silnie działające substancje, które pomagają przywrócić prawidłowy stan skóry głowy i tym samym poprawić kondycję cebulek. Na wyróżnienie zasługują kosmetyki z peptydami do włosów. Peptydy to jeden ze skuteczniejszych zabiegów  wzmacniają i odżywiają włosy od wewnątrz. Działają one na kilka sposobów: stymulują wzrost włosów i poprawiają ich gęstość oraz optymalizują krążenie krwi w okolicach mieszków włosowych, przez co skóra głowy jest lepiej dotleniona i odżywiona. Dlaczego peptydowa kuracja włosów przynosi wspaniałe efekty? Peptydy stymulują włosy do produkcji brakujących składników. Skracają fazę spoczynku mieszków włosowych, a do tego zwiększają ich rozmiar!

Zaawansowane rozwiązania dla zdrowego skalpu i pięknych włosów

Nie miej wątpliwości co do tego, czy mezoterapia skóry głowy działa. Mezokoktajle do skóry głowy, które zawierają specjalne składniki aktywne, wyraźnie regenerują skórę i hamują wypadanie włosów już po kilku zabiegach. Zastanawiasz się, ile kosztują zabiegi na włosy? Ceny niektórych z nich są bardzo przystępne! 

Zapewniamy kompletne zaopatrzenie gabinetów dermatologów, trychologów, kosmetologów. Proponujemy szeroki wybór profesjonalnych kosmetyków do włosów z różnymi problemami. Sprawdź, jakie szampony i odżywki do włosów znalazły się w ofercie Dermatic, znajdź też inne skuteczne preparaty trychologiczne o specjalistycznym działaniu.