MayPharm Hairna Exosome Hairfill 1x2,5ml

Kod: 01-06-0028-01-01

Do najbliższej wysyłki pozostało:

 • Planowana wysyłka: DZISIAJ wt. 28.05.2024 

  Zamów do g. 13:00 wt. 28.05.2024 

 • Zdobywasz: 53 BC/szt.  
 • Wysyłka w 24h  
 • Wysyłka DPD, In-Post lub odbiór osobisty  

Rozwiązanie do pielęgnacji skóry głowy. Zagęszczenie włosów oparte na egzosomach

Hairna Exosome Hair Fill (2,5ml) to pierwszy na Świecie środek zagęszczający włosy, oparty na roślinnych komórkach macierzystych, opracowany przy użyciu wyjątkowej technologii Maypharm do odmładzania skóry głowy i stymulowania wzrostu włosów.

Kluczowe składniki aktywne:

 • Roślinne komórki macierzyste – 1%
 • Tlenek diaminopirymidyny (alternatywa dla minoksydylu) – 1%
 • Ekstrakt z hodowli kalusa Leontopodium Alpinum (Szarotka alpejska )– 1%
 • Pęcherzyki aloesu – 2%

Starzenie się skóry głowy i wypadanie włosów:

 Łysienie i inne anomalie włosów mogą najczęściej wynikać z poniższych przyczyn:

 1. Utrata kolagenu w mieszkach włosowych, spowodowana starzeniem się
 2. Utrata naczyń włosowatych w skórze głowy, ograniczenie dopływu tlenu i składników odżywczych do mieszków włosowych
 3. Zmniejszenie rozmiaru mieszków i zwiększona produkcja oleju spowodowana hormonem DHT
 4. Zmniejszona zdolność regeneracji i gojenia skóry głowy, z powodu naruszenia bariery ochronnej skóry

Hairna dla odmłodzenia skóry głowy i stymulacji wzrostu włosów:

Główny składnik

Egzosomy to niewielkie pęcherzyki zewnątrzkomórkowe o wielkości około 100 nanometrów.

Są one najważniejszym mechanizmem w komunikacji międzykomórkowej w naszym organizmie, działając jako przekaźniki dostarczające lipidy, białka i RNA, które aktywują odpowiedzi biologiczne w  komórkach odbiorczych.

Korzyści płynące z egzosomów:

 1. Działanie przeciwzapalne

Egzosomy odgrywają dużą rolę w łagodzeniu stanów zapalnych, transportując enzymy potrzebne do wytwarzania zewnątrzkomórkowej adenozyny, silnego środka przeciwzapalnego, który reguluje aktywność immunologiczną, a następnie zapobiega nadmiernemu zapaleniu skóry głowy i mieszków włosowych.

 2. Stymulacja elementów strukturalnych bariery ochronnej skóry

Egzosomy promują syntezę kluczowych składników bariery skórnej - sfingolipidów. Są to niezbędne cząsteczki naskórka, które interweniują w modulację naszych komórek skóry, biorą udział w wytwarzaniu ceramidów, proliferacji i różnicowaniu keratynocytów, a także w wytwarzaniu kluczowego elementu odpornościowego naskórka (CAMP), utrzymując zdrowie bariery skórnej.

Technologia izolacji 2xosome:

Konwencjonalną metodą izolacji i oczyszczania egzosomów było ultrawirowanie. Jednak w przypadku tej metody zawsze występuje pewnego stopnia destrukcja egzosomów.

Z tego powodu egzosomy Hairna Hair Fill są izolowane za pomocą 2xosome, nowej technologii filtrowania, która z powodzeniem zachowuje jakość każdego pojedynczego egzosomu.

Składniki aktywne

 • Biotynoilotripeptyd-1

Biotynotripeptyd-1 to trójaminokwasowy peptyd, który łączy słynny fragment kolagenu – GHK – z biotyną, dobrze znanym suplementem wzmacniającym włosy i paznokcie. Powstały w ten sposób biotynoilotripeptyd-1 wykazał działanie na odrastanie włosów porównywalne do minoksidilu.

Korzyści z biotynoilotripeptydu-1

 1. Aktywacja komórek włosów

Wspomaga proliferację keratynocytów u podstawy mieszków włosowych i pomaga w optymalnym zakotwiczeniu włosów, poprzez stymulację syntezy cząsteczek adhezyjnych - lamininy 5 i kolagenu IV. Skutkuje to mocniejszymi włosami, które dłużej pozostają na swoim miejscu.

 1. Stymulacja ekspresji genów

Stymuluje ekspresję genu Ki-67, białka markera proliferacji związanego z proliferacją komórkową, a także regeneracją tkanek, wspomagając odbudowę uszkodzonych mieszków włosowych.

3.  Regulacja metabolizmu komórek włosów

Wspomaga mikrokrążenie skóry głowy i stymuluje komunikację komórkową, poprawiając dopływ tlenu i składników odżywczych do mieszków włosowych. Zmniejsza to atrofię mieszków włosowych i oznaki starzenia się skóry głowy.

 •  Tripeptyd miedzi-1

Tripeptyd miedzi-1 (GHK-Cu) to kompleks miedziowo-peptydowy występujący naturalnie w płynach ustrojowych, takich jak osocze i ślina. Ponieważ niedobór miedzi jest jedną z przyczyn oznak starzenia się skóry i przerzedzania się włosów, tripeptyd ten szybko staje się popularnym składnikiem zabiegów na włosy i skórę głowy.

Korzyści płynące ze stosowania tripeptydu miedzi-1

1. Powiększanie mieszków włosowych

Podczas badania właściwości GHK-Cu stymulujących gojenie się ran stwierdzono powiększenie mieszków włosowych w okolicy, co ostatecznie doprowadziło do odkrycia, że peptydy miedzi stymulują wzrost włosów poprzez stymulację proliferacji komórek mieszków włosowych, co skutkuje większymi mieszkami włosowymi, które wytwarzają dłuższe i grubsze włosy. 

 1. Regulacja cyklu wzrostu włosów

Peptydy miedzi stymulują i wydłużają fazę wzrostu włosa (anagen), dzięki czemu włosy mają więcej czasu na aktywne odrastanie i stają się grubsze. Są również zaangażowane w skracanie nieaktywnej fazy mieszków włosowych (telogen), zmniejszając wypadanie włosów i zapobiegając przedwczesnej śmierci mieszków włosowych.

 3. Hamowanie hormonu DHT

Dihydrotestosteron (DHT), hormon przekształcany z testosteronu, jest główną przyczyną androgenowego wypadania włosów. DHT jest przekształcany, dzięki enzymowi znanemu jako 5-alfa reduktaza, który, jak wykazano, jest blokowany przez peptydy. W ten sposób peptydy miedzi blokują produkcję DHT i zapobiegają dalszemu wypadaniu włosów.

 • Polipeptydy

 1. sh-polipeptyd-1 (FGF2)

Zsyntetyzowana kopia ludzkiego genu kodującego podstawowy czynnik wzrostu fibroblastów (FGF2). Stymuluje wzrost i proliferację komórek fibroblastów i keratynocytów, a także syntezę kolagenu i innych składników macierzy zewnątrzkomórkowej, promując zdrowie bariery skórnej.

 2. sh-polipeptyd-4 (SCF)

Zsyntetyzowana kopia ludzkiego genu kodującego czynnik komórek macierzystych (SCF). Odgrywa ważną rolę w wytwarzaniu komórek krwi i melanocytów, regulując przeżycie i proliferację melanocytów u dorosłych, w celu utrzymania prawidłowego transportu pigmentu (zapobieganie siwym włosom).

 1. sh-polipeptyd-12 (NOG)

Zsyntetyzowana kopia ludzkiego genu kodującego białko Noggin (NOG). Noggin jest cząsteczką sygnalizacyjną, która odgrywa rolę w rozwoju tkanek i wyprowadzaniu wyspecjalizowanych komórek. Badania pokazują, że sygnalizacja Noggin jest wymagana do indukcji fazy wzrostu mieszków włosowych (anagenu).

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać opinie. Proszę zalogować się lub zarejestrować

Ulotka Pobierz
Marka MyPharm
Zabiegi Łysienie
Wskazania mezokoktajlii Przeciw łysieniu
Pojemność Nie
Przeciwwskazania Nie