Lipoliza i ujędrnianie ciała

Lipoliza i ujędrnianie ciała

Poddając się lipolizie iniekcyjnej w szybki i bezpieczny sposób można stracić nie tylko kilka centymetrów w wybranych miejscach, ale także znacznie wymodelować kontury sylwetki lub twarzy.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej przeznaczony jest dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą, którzy chcą pozbyć się miejscowego otłuszczenia i wysmuklić sylwetkę.

Jakie są główne wskazania lipolizy?

  • usunięcie nadmiaru tłuszczu z okolic m.in. podbródka, pach, kolan, bioder, pleców, brzucha
  • ujędrnienie i wygładzenie skóry
  • redukcja cellulitu
  • usunięcie nadmiaru tłuszczu z worków pod oczami
  • ginekomastia

Zwiń opis

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Lipoliza iniekcyjna – na czym polega? 

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na redukcji miejscowych nagromadzeń tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu lipolizy iniekcyjnej wprowadza się specjalny środek lipolityczny do tkanki tłuszczowej za pomocą igły lub kaniuli. Ten środek działa bezpośrednio na komórki tłuszczowe, rozpuszczając je, co prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej. W efekcie, komórki te zostają zlikwidowane, a ich resztki wydalane są naturalnie z organizmu. 

Wskazania do zabiegu lipolizy 

Głównym wskazaniem do lipolizy iniekcyjnej jest chęć redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej w konkretnych obszarach ciała. Ta metoda jest szczególnie skuteczna w przypadku miejsc, gdzie trudno jest zlikwidować nadmiar tłuszczu poprzez dietę i ćwiczenia. Lipoliza iniekcyjna brzucha, ud czy bioder to często wybierane obszary zabiegowe. Z kolei lipoliza podbródka pomoże skutecznie pozbyć się problemu tzw. podwójnego podbródka. 

Zabieg lipolizy jest bezpieczny i w zasadzie nie powoduje żadnych poważnych skutków ubocznych. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do jego wykonywania, np. u osób z chorobami autoimmunologicznymi, przyjmujących niektóre leki oraz u osób z rozległą otyłością. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Efekty lipolizy 

Efektem lipolizy jest redukcja tkanki tłuszczowej w miejscu iniekcji. Efekty są widoczne już po kilku tygodniach, kiedy to resztki komórek tłuszczowych są wydalane z organizmu. Zabieg może doprowadzić do wymodelowania sylwetki i pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej, powoduje też ujędrnienie skóry.

Dla uzyskania pełnych efektów zalecane jest wykonanie serii zabiegów. Po zabiegu zalecany jest masaż limfatyczny, który przyspiesza proces wydalania rozpuszczonych komórek tłuszczowych. 

Lipoliza iniekcyjna - obszary zabiegowe  

Lipoliza iniekcyjna polega na wprowadzaniu za pomocą iniekcji preparatów w miejsca, gdzie znajduje się nadmiar tłuszczu. Może być stosowana na różnych obszarach ciała, w których występuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Najczęściej zabieg ten wykonuje się na:

1. brzuchu 
2. biodrach 
3. udach 
4. ramionach 
5. podbródku 

Dzięki lipolizie iniekcyjnej wykonamy też skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej z „chomików” na policzkach, uzyskując zadowalające efekty już po kilku zabiegach. 

Skuteczne preparaty lipolityczne i ujędrniające 

W zabiegu lipolizy iniekcyjnej wykorzystywane są substancje o silnym działaniu lipolitycznym, czyli rozpuszczającym tkankę tłuszczową. Substancje te nie tylko powodują likwidację komórek tłuszczowych, ale również przyczyniają się do ujędrnienia skóry. W preparatach do lipolizy iniekcyjnej najczęściej znajdują się fosfatydylocholina i deoksykolian. Działanie ujędrniające wspomagają też inne składniki aktywne, takie jak ekstrakt z karczocha, kofeina, l-karnityna czy krzem.