Nici Liftingujące PDO

Nici Liftingujące PDO

Nici PDO to hit w świecie zabiegów liftingujących i korygujących zmarszczki.

Nici zbudowane są z włókien polidioksanonu i stanowią umiarkowanie inwazyjną metodą, która pozwala na naciągnięcie skóry i wypłycenie widocznych zmarszczek i fałd.

Na rynku istnieje kilka firm oferujących nici PDO, są to głównie firmy pochodzące z Korei - miejsca, gdzie produkt ten wynaleziono i jest powszechnie stosowany.

Zwiń opis

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Czym są nici PDO? 

Nić PDO jest silnym syntetycznym włóknem wykonanym z polimeru polidioksanonu, który jest w pełni biodegradowalny i bezpieczny dla organizmu. Materiał ten jest od wielu lat stosowany do szwów skórnych i podskórnych w różnych gałęziach medycyny. W medycynie estetycznej zabiegi z użyciem nici stosowane jako mniej inwazyjna alternatywa dla liftingu chirurgicznego. Same nici rozpuszczają się w ciągu kilku miesięcy, ale efekty ich wprowadzenia są widoczne przez dwa lata. Koncepcja zabiegu narodziła się w Korei Południowej, a obecnie wykonuje się go na całym świecie.

Ogółem nici możemy podzielić na trzy grupy: 

1. Nici mono - zbudowane z pojedynczego włókna polidioksanonu 

2. Nici multi - składające się z dwóch do kilku przeplatających się włókien 

3. Nici typu cog - zaopatrzone są w specjalne haczyki umożliwiające pewniejsze umocowanie nici wewnątrz skóry oraz wzmocniony efekt zabiegu 

Jak działają nici PDO? 

Zabieg polega na wprowadzeniu nici PDO pod skórę za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Wykorzystuje się w tym celu naturalne linie napięcia skóry. Nici są delikatnie umieszczane w tkankach wzdłuż naturalnych linii napięcia skóry, a następnie naciągnięte, co prowadzi do efektu liftingu i powoduje wygładzenie zmarszczek. 

Jednak to nie wszystko - nici PDO mają również zdolność stymulacji produkcji kolagenu, co poprawia jędrność i elastyczność skóry. Dzieje się tak, ponieważ wprowadzenie nici PDO wywołuje miejscowy stan zapalny, który poprzedza fazę proliferacji czyli namnażania komórek. W tej sposób pobudzana jest produkcja kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego, co znacząco wpływa na gęstość i napięcie skóry. 

Dzięki temu zabieg z zastosowaniem nici PDO, nie tylko daje natychmiastowe efekty liftingujące, ale zapewnia też długotrwały efekt odmłodzenia skóry. 

Dla kogo zabieg z nićmi PDO?  

Zabieg ten jest odpowiedni dla osób, które chcą poprawić jędrność i zagęszczenie skóry, zredukować widoczne oznaki starzenia, takie jak zmarszczki i obwisła skóra. Nici PDO są szczególnie skuteczne w obszarach takich jak twarz, szyja i dekolt. Można je stosować profilaktycznie od 30 roku życia, ale szczególnie polecane są dla skóry bardziej dojrzałej, wiotkiej, pozbawionej napięcia.  

Nici PDO – lifting bez użycia skalpela 

Zabieg ten pozwala uzyskać efekty estetyczne zbliżone do tych, jakie otrzymuje się po liftingu chirurgicznym. Skóra staje się bardziej jędrna i napięta, a zmarszczki oraz obwisła skóra są zredukowane. Nici PDO pomagają unieść obniżone zewnętrzne krawędzie brwi i opadające policzki. Owal twarzy jest wymodelowany, a rysy twarzy subtelnie się wyostrzają. Nici wprowadzone pod skórę osłabiają mięśnie mimiczne, ale ich nie paraliżują, jak ma to miejsce przy podaniu toksyny botulinowej. Nie musimy się więc obawiać nienaturalnego wyglądu.  

Po kilku tygodniach następuje również stymulacja produkcji kolagenu, co prowadzi do długotrwałego odmłodzenia skóry. Efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas, a skóra nabiera młodzieńczego wyglądu. 

Nici PDO CARA 

W ofercie Dermatic znajdziesz nici marki CARA Thread Nici PDO - Cara Thread

Co je wyróżnia? 

1. Najwyższej jakości igły z Japonii dla bezbolesnego zabiegu. 

2. PDO prosto z Korei Południowej. Producent monofilamentu - MAS samodzielnie kontroluje jakość, proces badawczo-rozwojowy oraz produkcję nici, zapewniając najwyższej jakości produkt. 

3. Gąbka medyczna niemieckiej produkcji. Bezpieczna i sterylna gąbka, całkowicie różna od zwykłej gąbki przemysłowej.