Peelingi
Piękny i młody wygląd nie oznacza jedynie skóry wolnej od zmarszczek. Młodzi ludzie żyją w tej chwili w biegu, narażeni są na ciągły stres i przemęczenie, które próbują niwelować używkami co w efekcie powoduje, że nawet skóra dwudziestolatka może stać się ziemista, pozbawiona energii.
Innym problemem, często bardzo trudnym do zwalczenia są zmiany chorobowe oraz niedoskonałości skóry. Peelingi pozwalają złuszczyć martwy naskórek, odżywić skórę i w przypadku osób starszych skutecznie przygotować ją do różnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wspomagają odbudowę skóry i poprawę jej stanu.
INFINI PREMIUM PEEL - INTIMATE PEEL PRO 1x5ml
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 159,00 zł
Pod względem sposobu działania peelingi dzielimy na dwie grupy:
• Peelingi mechaniczne- wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń - mikrodermoabrazja, peeling kawitacyjny, peeling tlenowy - OXY brazja, itp. - złuszczanie odbywa się poprzez mechaniczne ścieranie.
• Peelingi chemiczne i enzymatyczne – z użyciem substancji chemicznych (chemabrazja) i naturalnych enzymów. Działanie peelingów enzymatycznych bazuje na keratolitycznym działaniu enzymów pochodzenia roślinnego. Stosuje się je w przypadku cery suchej i wrażliwej, ponieważ działa delikatnie i w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego nie podrażnia skóry.
Do najpopularniejszych należą jednak tzw. peelingi chemiczne w przypadku których procedura polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancjami do peelingów chemicznych są przede wszystkim alfa hydroksykwasy (AHA) - najbardziej znanym z nich jest otrzymywany z trzciny cukrowej kwas glikolowy.
Wyróżnia się 7 rodzajów alfa-hydroksykwasów wykorzystywanych w produktach kosmetycznych:
• Kwas mlekowy (alfa-hydroksypropionowy), który znajduje zastosowanie przy oczyszczaniu twarzy, ponieważ działa złuszczająco, dezynfekuje oraz hamuje namnażanie się bakterii. Ponadto nawilża skórę i stabilizuje poziom nawilżenie oraz poprawia strukturę kolagenu.
• Kwas glikolowy (hydroksyoctowy), który ze względu na swoją budowę molekularną dobrze przenika przez warstwę rogową naskórka. Najpopularniejsze zastosowania to: pobudzenie odnowy komórkowej, zwiększenie syntezy kolagenu oraz rozjaśnienie przebarwień. • Kwas jabłkowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – częściej stosowany w warunkach domowych, niż gabinetowych.
• Kwas maleinowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – najczęściej uzupełnia inne rodzaje kwasów AHA w profesjonalnych preparatach.
• Kwas cytrynowy (2-hydroksypropano-1,2,3-trikarboksylowy), który najczęściej stosowany jest jako składnik peelingów rozjaśniających cerę. • Kwas winowy (dihydroksybursztynowy) - o stosunkowo małej mocy, ale stosowany był już czasach starożytnych.
• Kwas migdałowy – Pod względem działania bardzo podobny do kwasu glikolowego, ale jego cząsteczki są większe, dlatego jego działanie jest łagodniejsze i wolniejsze, ale za to nie podrażnia skóry w najmniejszym stopniu. Budową jest zbliżony do wielu antybiotyków w związku z czym wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne. Hamuje łojotok oraz łagodnie złuszcza naskórek. Może być stosowany w przypadku cer problematycznych: mieszanej, wrażliwej, naczyniowej i łojotokowej.
• Kwas trójchlorooctowy - Peeling w stężeniu kwasu TCA na poziomie 10-15% należy do peelingów powierzchownych. Występuje również w łagodzących jego działanie preparatach wieloskładnikowych jak np. PQAge firmy Chroma.
W naszej ofercie znajdziecie peelingi następujących marek: