Peelingi - Oczyszczanie skóry i peeling

Peelingi - Oczyszczanie skóry i peeling

Eksfoliacja, czyli inaczej peeling, to zabieg zapewniający nam redukcję blizn, drobnych zmarszczek, przebarwień i który ją ujędrnia i uelastycznia.

Jest też doskonałą metodą dla poszarzałych, zmęczonych, pozbawionych witalności i blasku skór dzięki głębokiej odbudowie naskórka. Dzięki dobraniu odpowiedniego peelingu o określonym stężeniu i pH, osiągniemy szybkie efekty i satysfakcję klienta.

Polecamy:

  • PQAge Evolution - peeling liftingujący, który wychodzi krok na przód i pozwala również na głębokie odżywienie skóry oraz pobudzenie jej do samodzielnej, wewnętrznej regeneracji, a co za tym idzie – do ujędrnienia i efektów liftingujących.
  • Venome Peel Mandelic - najbardziej uniwersalny z peelingów. Dedykowany zarówno do cery trądzikowej, jak i w profesjonalnej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Dzięki specjalnie opracowanemu procesowi krystalizacji kwasu migdałowego na skórze działa oczyszczająco i wygładzająco, zmniejszając widoczność porów skórnych oraz drobnych zmarszczek. Jednocześnie wspomaga usuwanie zaskórników. Skóra po zabiegu jest odświeżona, napięta i rozjaśniona.
  • BioRePeel CI3 BODY - poprawia kondycję skóry na całym ciele. Staje się ona bardziej ujędrniona, napięta i promienna. Regeneracja naskórka i napięcie jest widoczne w tak problematycznych miejscach, jak brzuch, pośladki, stopy, kolana i uda.
  • Cosmelan - Uznawany za najskuteczniejszy sposób przy terapii wybielającej a do tego całkiem nieinwazyjny. Polecany szczególnie osobom, które chcą pozbyć się przebarwień słonecznych lub hormonalnych, wyrównać koloryt cery i zlikwidować powierzchniowe zmarszczki.
  • Zwiń opis

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Pod względem sposobu działania peelingi dzielimy na dwie grupy:

    • Peelingi mechaniczne- wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń - mikrodermoabrazja, peeling kawitacyjny, peeling tlenowy - OXY brazja, itp. - złuszczanie odbywa się poprzez mechaniczne ścieranie.

    • Peelingi chemiczne i enzymatyczne – z użyciem substancji chemicznych (chemabrazja) i naturalnych enzymów. Działanie peelingów enzymatycznych bazuje na keratolitycznym działaniu enzymów pochodzenia roślinnego. Stosuje się je w przypadku cery suchej i wrażliwej, ponieważ działa delikatnie i w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego nie podrażnia skóry.

    Do najpopularniejszych należą jednak tzw. peelingi chemiczne w przypadku których procedura polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancjami do peelingów chemicznych są przede wszystkim alfa hydroksykwasy (AHA) - najbardziej znanym z nich jest otrzymywany z trzciny cukrowej kwas glikolowy.

    Wyróżnia się 7 rodzajów alfa-hydroksykwasów wykorzystywanych w produktach kosmetycznych:

    • Kwas mlekowy (alfa-hydroksypropionowy), który znajduje zastosowanie przy oczyszczaniu twarzy, ponieważ działa złuszczająco, dezynfekuje oraz hamuje namnażanie się bakterii. Ponadto nawilża skórę i stabilizuje poziom nawilżenie oraz poprawia strukturę kolagenu.

    • Kwas glikolowy (hydroksyoctowy), który ze względu na swoją budowę molekularną dobrze przenika przez warstwę rogową naskórka. Najpopularniejsze zastosowania to: pobudzenie odnowy komórkowej, zwiększenie syntezy kolagenu oraz rozjaśnienie przebarwień. • Kwas jabłkowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – częściej stosowany w warunkach domowych, niż gabinetowych.

    • Kwas maleinowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – najczęściej uzupełnia inne rodzaje kwasów AHA w profesjonalnych preparatach.

    • Kwas cytrynowy (2-hydroksypropano-1,2,3-trikarboksylowy), który najczęściej stosowany jest jako składnik peelingów rozjaśniających cerę. • Kwas winowy (dihydroksybursztynowy) - o stosunkowo małej mocy, ale stosowany był już czasach starożytnych.

    • Kwas migdałowy – Pod względem działania bardzo podobny do kwasu glikolowego, ale jego cząsteczki są większe, dlatego jego działanie jest łagodniejsze i wolniejsze, ale za to nie podrażnia skóry w najmniejszym stopniu. Budową jest zbliżony do wielu antybiotyków w związku z czym wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne. Hamuje łojotok oraz łagodnie złuszcza naskórek. Może być stosowany w przypadku cer problematycznych: mieszanej, wrażliwej, naczyniowej i łojotokowej.

    • Kwas trójchlorooctowy - Peeling w stężeniu kwasu TCA na poziomie 10-15% należy do peelingów powierzchownych. Występuje również w łagodzących jego działanie preparatach wieloskładnikowych jak np. PQAge firmy Chroma.

    W naszej ofercie znajdziecie peelingi następujących marek:

    1. Cell Fusion C
    2. Fillmed by Filorga
    3. Hyalual Institute
    4. Mesoestetic
    5. pHformula
    6. Croma 
    7. Xylogic
    8. Skin Tech