Peelingi - Venome

Peelingi - Venome

Mezoterapia, wypełniacze, peelingi, kosmeceutyki, osocze – Venome zaoferuje Ci wszystko czego potrzebujesz.

W ramach marki Venome opracowaliśmy 5 serii produktowych:

1. VENOME FILLER
- to gama pięciu wypełniaczy tkankowych opartych na monofazowym, biofermentacyjnym żelu usieciowanego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego.

Innowacyjna technologia #TOUCH

Produkty z linii Venome Filler oparte zostały na innowacyjnej technologii TOUCH, która charakteryzuje się zastosowaniem w produkcji stabilizowanego kwasu hialuronowego o wysokiej masie cząsteczkowej i niewielkich odchyłach między rozmiarami oraz odpowiednio przygotowanego, fizjologicznego roztworu buforowego, który nawadnia formułę tworząc trójwymiarową sieć kwasu.

2. VENOME MESO - linia bogatych w substancje aktywnych mezokoktajli, która pomoże Ci w walce z każdym problemem skórnym? Brzmi jak Venome Meso!

W ramach tej serii znajdziesz produkty dobrane specjalnie pod kątem konkretnych okolic skóry i ich indywidualnych potrzeb: zmarszczki, fotostarzenie, cellulit, cienkie,delikatne włosy, skóra atopowa. Przebarwienia, trądzik, cienie pod oczami, delikatna skóra.

3. VENOME SKIN ANTIDOTE – kryją się pod nią 3 wyjątkowe ampułki zawierające serum do stosowania zewnętrznego. GLOW, LIFT oraz HYDRATION doskonale sprawdzają się w pielęgnacji skóry po zabiegach jak i codziennej pielęgnacji domowej. Skin Antidote Glow otrzymało nagrodę Innowacji LNE 2020!

4. VENOME PEEL - W tej serii znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzenia peelingu w swoim gabinecie. Dodatkowo znajdziesz w niej produkty do zmywania makijażu oraz przygotowania skóry przed zabiegiem.

Venome Cosmeceuticals - Serum z Witaminą C oraz krem nawilżający świetnie sprawdzą się w terapii po zabiegowej. Produkty z linii Venome Peel to kompleksowe i innowacyjne podejście do zabiegów z peelingami, bazujące na najwyższej jakości składnikach.

5. VENOME PRP/iPRF - to zestaw do profesjonalnego przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Innymi słowy to autologiczna terapia wykorzystująca naturalne mechanizmy regeneracji skóry. Jeżeli cenisz sobie naturalne podejście do wielu aspektów, w tym do zabiegów estetycznych, to idealne rozwiązanie dla Ciebie!
Zwiń opis

Pod względem sposobu działania peelingi dzielimy na dwie grupy:

• Peelingi mechaniczne- wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń - mikrodermoabrazja, peeling kawitacyjny, peeling tlenowy - OXY brazja, itp. - złuszczanie odbywa się poprzez mechaniczne ścieranie.

• Peelingi chemiczne i enzymatyczne – z użyciem substancji chemicznych (chemabrazja) i naturalnych enzymów. Działanie peelingów enzymatycznych bazuje na keratolitycznym działaniu enzymów pochodzenia roślinnego. Stosuje się je w przypadku cery suchej i wrażliwej, ponieważ działa delikatnie i w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego nie podrażnia skóry.

Do najpopularniejszych należą jednak tzw. peelingi chemiczne w przypadku których procedura polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancjami do peelingów chemicznych są przede wszystkim alfa hydroksykwasy (AHA) - najbardziej znanym z nich jest otrzymywany z trzciny cukrowej kwas glikolowy.

Wyróżnia się 7 rodzajów alfa-hydroksykwasów wykorzystywanych w produktach kosmetycznych:

• Kwas mlekowy (alfa-hydroksypropionowy), który znajduje zastosowanie przy oczyszczaniu twarzy, ponieważ działa złuszczająco, dezynfekuje oraz hamuje namnażanie się bakterii. Ponadto nawilża skórę i stabilizuje poziom nawilżenie oraz poprawia strukturę kolagenu.

• Kwas glikolowy (hydroksyoctowy), który ze względu na swoją budowę molekularną dobrze przenika przez warstwę rogową naskórka. Najpopularniejsze zastosowania to: pobudzenie odnowy komórkowej, zwiększenie syntezy kolagenu oraz rozjaśnienie przebarwień. • Kwas jabłkowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – częściej stosowany w warunkach domowych, niż gabinetowych.

• Kwas maleinowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – najczęściej uzupełnia inne rodzaje kwasów AHA w profesjonalnych preparatach.

• Kwas cytrynowy (2-hydroksypropano-1,2,3-trikarboksylowy), który najczęściej stosowany jest jako składnik peelingów rozjaśniających cerę. • Kwas winowy (dihydroksybursztynowy) - o stosunkowo małej mocy, ale stosowany był już czasach starożytnych.

• Kwas migdałowy – Pod względem działania bardzo podobny do kwasu glikolowego, ale jego cząsteczki są większe, dlatego jego działanie jest łagodniejsze i wolniejsze, ale za to nie podrażnia skóry w najmniejszym stopniu. Budową jest zbliżony do wielu antybiotyków w związku z czym wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne. Hamuje łojotok oraz łagodnie złuszcza naskórek. Może być stosowany w przypadku cer problematycznych: mieszanej, wrażliwej, naczyniowej i łojotokowej.

• Kwas trójchlorooctowy - Peeling w stężeniu kwasu TCA na poziomie 10-15% należy do peelingów powierzchownych. Występuje również w łagodzących jego działanie preparatach wieloskładnikowych jak np. PQAge firmy Chroma.

W naszej ofercie znajdziecie peelingi następujących marek:

  1. Cell Fusion C
  2. Fillmed by Filorga
  3. Hyalual Institute
  4. Mesoestetic
  5. pHformula
  6. Croma 
  7. Xylogic
  8. Skin Tech