Peelingi - Zmarszczki średnie

Peelingi - Zmarszczki średnie

Zmarszczki pojawiają się na naszej skórze nawet już po 20 roku życia. Głównie można zauważyć wtedy umiarkowane linie w kącikach oczu, na czole i przy ustach.

Na redukcję średnich zmarszczek składa się wiele czynników, które zależne są od świadomości i działań naszych pacjentów.

Podczas konsultacji warto zapytać o stosowaną dietę, ilość snu i kosmetyki, które na co dzień aplikują. Pamiętajmy, że dobór zabiegu i wykorzystanych w nich preparatów zależy od kondycji skóry pacjenta i jego ogólnego stanu zdrowia.

Warto postawić na jakość i skuteczność, tak jak setki profesjonalistów, którzy zaufali produktom z naszej hurtowni Dermatic:

  • Amalian SF 20 Medium – najbardziej uniwersalny produkt z całej gamy SF, przeznaczony do wypełnienia średnich zmarszczek. Charakteryzuje się miękką, w pełni nawodnioną strukturą, dzięki której produkt bardzo łatwo się poddaje.

  • SRS Salmon Range SPN 6 3ml + Collagen Booster – połączenie tych preparatów daje efekt pobudzający regenerację kolagenu, naprężenia skóry i poprawy konturu twarzy, szyi i dłoni.

  • Neauvia Stimulate – wypełniacz charakteryzujący się wysokim stężeniem kwasu hialuronowego oraz wysoką lepkością hydrożelu, które pozwalają na dłużej utrzymać efekt wypełnienia ubytków tkanki.

  • Venome Filler M - wypełniacz do średnich i głębokich linii oraz bruzd nosow-wargowych. Zwiększa jędrność skóry i elastyczność tkanek
  • Mesofiller Global to wypełniacz na bazie wysoko usieciowanego i wysoko oczyszczonego kwasu hialuronowego do korekcji średnio głębokich zmarszczek i odnowy wolumetrii twarzy. Nadaje się do łączenia z innymi procedurami zabiegowymi, np. peeling chemiczny, toksyna botulinowa czy mezoterapia.  

  • Revolax Fine Lidocaine - lekki wypełniacz skórny o wysokiej lepkosprężystości, przeznaczony do korekcji powierzchownych linii. Szybko wchłania się w skórę, tworząc naturalny i zdrowy wygląd..
  • Zwiń opis

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Pod względem sposobu działania peelingi dzielimy na dwie grupy:

    • Peelingi mechaniczne- wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń - mikrodermoabrazja, peeling kawitacyjny, peeling tlenowy - OXY brazja, itp. - złuszczanie odbywa się poprzez mechaniczne ścieranie.

    • Peelingi chemiczne i enzymatyczne – z użyciem substancji chemicznych (chemabrazja) i naturalnych enzymów. Działanie peelingów enzymatycznych bazuje na keratolitycznym działaniu enzymów pochodzenia roślinnego. Stosuje się je w przypadku cery suchej i wrażliwej, ponieważ działa delikatnie i w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego nie podrażnia skóry.

    Do najpopularniejszych należą jednak tzw. peelingi chemiczne w przypadku których procedura polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancjami do peelingów chemicznych są przede wszystkim alfa hydroksykwasy (AHA) - najbardziej znanym z nich jest otrzymywany z trzciny cukrowej kwas glikolowy.

    Wyróżnia się 7 rodzajów alfa-hydroksykwasów wykorzystywanych w produktach kosmetycznych:

    • Kwas mlekowy (alfa-hydroksypropionowy), który znajduje zastosowanie przy oczyszczaniu twarzy, ponieważ działa złuszczająco, dezynfekuje oraz hamuje namnażanie się bakterii. Ponadto nawilża skórę i stabilizuje poziom nawilżenie oraz poprawia strukturę kolagenu.

    • Kwas glikolowy (hydroksyoctowy), który ze względu na swoją budowę molekularną dobrze przenika przez warstwę rogową naskórka. Najpopularniejsze zastosowania to: pobudzenie odnowy komórkowej, zwiększenie syntezy kolagenu oraz rozjaśnienie przebarwień. • Kwas jabłkowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – częściej stosowany w warunkach domowych, niż gabinetowych.

    • Kwas maleinowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – najczęściej uzupełnia inne rodzaje kwasów AHA w profesjonalnych preparatach.

    • Kwas cytrynowy (2-hydroksypropano-1,2,3-trikarboksylowy), który najczęściej stosowany jest jako składnik peelingów rozjaśniających cerę. • Kwas winowy (dihydroksybursztynowy) - o stosunkowo małej mocy, ale stosowany był już czasach starożytnych.

    • Kwas migdałowy – Pod względem działania bardzo podobny do kwasu glikolowego, ale jego cząsteczki są większe, dlatego jego działanie jest łagodniejsze i wolniejsze, ale za to nie podrażnia skóry w najmniejszym stopniu. Budową jest zbliżony do wielu antybiotyków w związku z czym wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne. Hamuje łojotok oraz łagodnie złuszcza naskórek. Może być stosowany w przypadku cer problematycznych: mieszanej, wrażliwej, naczyniowej i łojotokowej.

    • Kwas trójchlorooctowy - Peeling w stężeniu kwasu TCA na poziomie 10-15% należy do peelingów powierzchownych. Występuje również w łagodzących jego działanie preparatach wieloskładnikowych jak np. PQAge firmy Chroma.

    W naszej ofercie znajdziecie peelingi następujących marek:

    1. Cell Fusion C
    2. Fillmed by Filorga
    3. Hyalual Institute
    4. Mesoestetic
    5. pHformula
    6. Croma 
    7. Xylogic
    8. Skin Tech