STYMULATORY TKANKOWE - Lifting - Oczyszczanie skóry i peeling - Skóra wrażliwa/atopowa - Nithya

STYMULATORY TKANKOWE - Lifting - Oczyszczanie skóry i peeling - Skóra wrażliwa/atopowa - Nithya

Zabiegi liftingujące mają na celu podniesienie owalu twarzy, likwidację zmarszczek i cieni pod oczami oraz przywrócenie skórze zdolności do samoregeneracji, poprzez napięcie tkanek i zwiększenie cyrkulacji krwi.

Nieinwazyjne zabiegi liftingu twarzy, dają spektakularne efekty oraz krótki okres rekonwalescencji. Dzięki nim możliwe jest przywrócenie twarzy młodego, promiennego wyglądu.

Jakie są wskazania do zabiegów liftingu?

  • Neutralizacja „chomików” .
  • Przywrócenie utraconego konturu i profilu.
  • Neutralizacja zwiotczenia skóry.
  • Wygładzenie zmarszczek.
  • Wysmuklenie i napięcie rysów twarzy.
  • Nadanie biorewolumetrii.
  • Nadanie sprężystości .
  • Polecamy:

  • Nici Cara PDO Thread- Zabieg polega na wszczepieniu rozpuszczalnych nici pod skórę pacjenta, które aktywują komórki do produkcji kolagenu i fibroblastów, a to właśnie te związki odpowiedzialne są za efekt jędrnej i rozświetlonej cery.
  • Venome BTXJedyna w swoim rodzaju formuła wspomagająca odbudowę włókien kolagenowych, zwiększając tym samym gęstość oraz napięcie skóry.
  • Profhilo Dzięki unikalnej strukturze produktu, swobodnie wnika w tkankę podskórną i skórę właściwą, przez co jest idealnym preparatem w procesie leczenia trudnych anatomicznie zwiotczałych obszarów skóry. Profhilo zawiera kompleksy hybrydowe, które są alternatywą dla chemicznie sieciowanych wypełniaczy HA.
  • Terapie łączone

    Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego można łączyć z innymi metodami wspomagającymi modelowanie twarzy, w celu dodatkowego utrwalenia lub ulepszenia ostatecznego efektu. Popularną praktyką jest połączenie HA z toksyną botulinową lub laseroterapią, a także peelingami.

    Eksfoliacja, czyli inaczej peeling, to zabieg zapewniający nam redukcję blizn, drobnych zmarszczek, przebarwień i który ją ujędrnia i uelastycznia.

    Jest też doskonałą metodą dla poszarzałych, zmęczonych, pozbawionych witalności i blasku skór dzięki głębokiej odbudowie naskórka. Dzięki dobraniu odpowiedniego peelingu o określonym stężeniu i pH, osiągniemy szybkie efekty i satysfakcję klienta.

    Polecamy:

  • PQAge Evolution - peeling liftingujący, który wychodzi krok na przód i pozwala również na głębokie odżywienie skóry oraz pobudzenie jej do samodzielnej, wewnętrznej regeneracji, a co za tym idzie – do ujędrnienia i efektów liftingujących.
  • Venome Peel Mandelic - najbardziej uniwersalny z peelingów. Dedykowany zarówno do cery trądzikowej, jak i w profesjonalnej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Dzięki specjalnie opracowanemu procesowi krystalizacji kwasu migdałowego na skórze działa oczyszczająco i wygładzająco, zmniejszając widoczność porów skórnych oraz drobnych zmarszczek. Jednocześnie wspomaga usuwanie zaskórników. Skóra po zabiegu jest odświeżona, napięta i rozjaśniona.
  • BioRePeel CI3 BODY - poprawia kondycję skóry na całym ciele. Staje się ona bardziej ujędrniona, napięta i promienna. Regeneracja naskórka i napięcie jest widoczne w tak problematycznych miejscach, jak brzuch, pośladki, stopy, kolana i uda.
  • Cosmelan - Uznawany za najskuteczniejszy sposób przy terapii wybielającej a do tego całkiem nieinwazyjny. Polecany szczególnie osobom, które chcą pozbyć się przebarwień słonecznych lub hormonalnych, wyrównać koloryt cery i zlikwidować powierzchniowe zmarszczki.

  • Skóra wrażliwa to niezwykle problematyczny typ cery, który łatwo ulega podrażnieniu i nawet niewielka ilość nieodpowiedniego dla niego specyfiku może zostawić swój ślad w postaci intensywnego zaczerwienienia i uporczywego uczucia szczypania.

    Coraz popularniejsze jest również atopowe i łojotokowe zapalenie skóry.

    Dla osób ze skórą wrażliwą powinniśmy wybierać zabiegi z wykorzystaniem specyfików ukierunkowanych na łagodzenie niepożądanych stanów skórnych, o naturalnym i skutecznym składzie.

    W polecanych zabiegach należy wyróżnić:

  • Osocze bogatopłytkowe („ wampirzy lifting”, czy też PRP) - preparat składa się z czynników wzrostu, dzięki którym można osiągnąć różne efekty w postaci ograniczenia podrażnień, poprawy nawilżenia, wygładzenia powstałych blizn, czy oznak starzenia się skóry, a także zregenerować uszkodzone miejsca i nadać skórze objętości i zdrowego wyglądu!

  • Venome Atopic - dzięki posiadanym składnikom,mezokoktajl pozwala przywrócić skórze naturalną delikatność i pozbyć się uczucia swędzenia, pieczenia i nieprzyjemnej szorstkości oraz osiągnąć maksymalny efekt zdrowej i odświeżonej cery.

  • H&S - Redermalizacja z marką Hyalual to unikalna kombinacja kwasu hialuronowego w stężeniu 0,9% i bursztynian sodu 1,6 %, która zapewnia działanie przeciwzapalne i nawilżające a także bezpieczny i szybki powrót do zdrowia dla skóry wrażliwej.

  • Beta-Skin Natural Active Cream (4 pojemności) - do jego głównych składników należy naturalny beta-glukan z owsa, estry z oleju lnianego, srebro koloidalne, jak i olej kokosowy. Świetny do pielęgnacji domowej i pod makijaż.
    Ta włoska firma jest jedynym właścicielem marki NITHYA i jedyną marką własną.

    Wieloletnie doświadczenie w produkcji produktów kolagenowych pozwoliło na stworzenie produktu o najmniejszych skutkach ubocznych i odczynach alergicznych. Idealnie dobrane stężenie kolagenu i protokół zabiegowy sprawiają że rezultaty są wyjątkowo zadowalające.
  • Zwiń opis

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Czym są stymulatory tkankowe? 

    Stymulator tkankowy to specjalistyczny preparat, którego zadaniem jest poprawa kondycji skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych i odnowę tkanek. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych polecamy, by uzyskać naturalne i skuteczne odmłodzenie twarzy i ciała oraz silny efekt liftingujący oraz odbudowy struktury skóry. W naszej ofercie znaleźć można wiele tego rodzaju produktów, w tym stymulatory tkankowe pod oczy (np. Lumi Eyes). 

    Stymulatory tkankowe - efekty

    Wprowadzony w tkanki poprzez iniekcję stymulator tkankowy wywołuje takie efekty jak pobudzenie tworzenia kolagenu i elastyny, zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, stymulacja mikrokrążenia i przyspieszenie procesów metabolicznych. W ten sposób wpływają na poprawę wyglądu oraz naturalny efekt odmłodzenia, odżywienie skóry, poprawę jędrności i elastyczności

    Zabieg z użyciem stymulatorów niweluje najczęstsze oznaki starzenia: zmarszczki mimiczne, przebarwienia skóry, cienie pod oczami. Redukcja zmarszczek nie jest jedynym wskazaniem do zabiegu – stymulatory pomagają też usunąć blizny potrądzikowe

    Rodzaje stymulatorów tkankowych 

    Istnieje wiele rodzajów stymulatorów tkankowych, z których każdy ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie. Różnią się między innymi ze względu na rodzaj substancji czynnych, mechanizm działania, wskazania i rezultaty. 

    1. Stymulator z kolagenem (np. Nithya), zawiera cząsteczki kolagenu - białka, które stanowi podstawowy budulec skóry. Ten rodzaj stymulatora tkankowego odbudowuje i regeneruje tkanki, poprawia kondycję skóry. 

    2. W przypadku występowania blizn i innych defektów skóry, dobrym wyborem jest stymulator z atelokolagenem (np. Linerase). To rodzaj kolagenu, który został poddany procesowi hydrolizy, dzięki czemu jego struktura jest uproszczona, a cząsteczki mniejsze i lepiej wchłanialne przez skórę. Stymulator z atelokolagenem pomaga zwiększyć gęstość i elastyczność skóry.  

    3. Stymulator z kwasem L-polimlekowym (np. Sculptra) wyróżnia się długotrwałymi efektami oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa w stosowaniu. Kwas L-polimlekowy jest naturalnym budulcem  naszych tkanek, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych. Stopniowo stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze.  

    4. Natychmiastowy efekt nawilżenia, odbudowy i poprawy gęstości skóry zapewnia stymulator z kwasem hialuronowym (np. Venome)Kwas hialuronowy nie tylko zapobiega utracie wody ze skóry, ale też pomaga w utrzymaniu stabilności kolagenu i elastyny.  

    5. Stymulator z aminokwasami (np. Sunekos, Profhilo), takimi jak glicyna, prolina i lizyna, które pomagają w produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Stymulator ten pomaga poprawić gęstość skóry i jej elastyczność, czego efektem jest redukcja zmarszczek. 

    6. Stymulator z hydroksyapatytem wapnia (np. Neauvia) to produkt, zawierający biokompatybilny minerał, który dzięki swojej strukturze i właściwościom stymuluje komórki skóry, kolagenu i elastyny. Stymulator ten pomaga odtworzyć utraconą objętość, skorygować fałdy i bruzdy. 

    7. Stymulatory tkankowe z polinukleotydami (PDRN)(np. Crystal) nawadniają skórę, pobudzają tworzenie kolagenu i mają silne działanie antyoksydacyjne. Polinukleotydy to związki chemiczne, które zawierają łańcuchy nukleotydów. Ich działanie polega na pobudzeniu procesów regeneracji skóry i innych tkanek, a także na poprawie mikrokrążenia i odżywienia tkanek. 

    Stymulator, biorewitalizator, redermalizator – czym się różnią? 

    1. Biorewitalizator tkankowy ukierunkowany jest głównie na odnowę macierzy międzykomórkowej i wzrost ilości kwasu hialuronowego. Poprawia wygląd poprzez odpowiednie nawilżenie struktury skóry.  

    2. Biostymulator tkankowy ma inny mechanizm – działa na fibroblasty, czyli komórki budujące skórę. Stymuluje ich funkcje, takie jak replikacja, synteza białek oraz produkcja składników macierzy zewnątrzkomórkowej. Spodziewany efekt to zarówno odbudowanie składników macierzy, jak i regeneracja skóry oraz odmłodzenie poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów. 

    3Z kolei redermalizator tkankowy łączy cechy biorewitalizatora i stymulatora. Działa zarówno na macierz zewnątrzkomórkową, jak i fibroblasty. Redermalizator reguluje biochemiczne i fizjologiczne procesy w komórkach, skutecznie blokuje wolne rodniki oraz zapobiega odwodnieniu skóry.