STYMULATORY TKANKOWE - Zmarszczki płytkie - Fillmed Laboratoires - Revolax - Sculptra

STYMULATORY TKANKOWE - Zmarszczki płytkie - Fillmed Laboratoires - Revolax - Sculptra

Zmarszczki pojawiają się na naszej skórze nawet już po 20 roku życia. Głównie można zauważyć wtedy umiarkowane linie w kącikach oczu, na czole i przy ustach.

Na redukcję płytkich zmarszczek składa się wiele czynników, które zależne są od świadomości i działań naszych pacjentów.

Podczas konsultacji warto zapytać o stosowaną dietę, ilość snu i kosmetyki, które na co dzień aplikują. Pamiętajmy, że dobór zabiegu i wykorzystanych w nich preparatów zależy od kondycji skóry pacjenta i jego ogólnego stanu zdrowia.

Warto postawić na jakość i skuteczność, tak jak setki profesjonalistów, którzy zaufali produktom z naszej hurtowni Dermatic:

  • Venome Filler S – redukcja powierzchniowych i średnio głębokich linii zmarszczek, dzięki innowacyjnej technologii TOUCH.
  • Stylage M – uniwersalny żel sieciowanego kwasu hialuronowego, świetnie nadaje się do redukcji drobnych i powierzchownych zmarszczek oraz ust i bruzd nosow-wargowych.

  • Juvederm Ultra 2 ma formę fizjologicznego żelu niezwierzęcego, usieciowanego kwasu hialuronowego, idealny do wyrównania drobnych zmarszczek wokół kącików oczu oraz znajdujących się bardzo blisko powierzchni skóry.

  • Belotero Soft Lidocaine usieciowany kwas hialuronowy z dodatkiem lidokainy, przeznaczony jest do płytkich i średnich zmarszczek oraz modelowania ust. Posiada silne właściwości wiązania ze skórą i nawilżania.

  • Amalian Gentle-dzięki specjalnej technologii produkcji żelu, cząsteczki kwasu hialuronowego są w nim równomiernie rozproszone sprawiając, że preparat jest czysty, miękki i łatwy do aplikacji Przeznaczony do leczenia płytkich zmarszczek, takich jak zmarszczki palacza, kurze łapki oraz zmarszczki gładzizny czołowej.
    Od ponad 30 lat, Fillmed Laboratoires (dawniej Filorga), dostarcza na rynek innowacyjne rozwiązania dedykowane do walki z procesami starzenia się skóry. Dziś Fillmed to lider oferujący rozwiązania przeciwstarzeniowe wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej, gabinetach kosmetologicznych oraz stosowane jako pielęgnacja domowa.

    Fillmed może pochwalić się szeroką ofertą innowacyjnych, niechirurgicznych preparatów przeciwstarzeniowych: wypełniaczy zmarszczek (ART FILLER), preparatów do mezoterapii (NCTF), peelingów oraz urządzeń do fotostymulacji (LED).
    REVOLAX™ to produkt medyczny. Posiada certyfikat medyczny CE.

    Preparat wykorzystuje wysokiej czystości kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, który jest w 100% naturalną substancją, optymalnie synchronizującą się z tkankami skóry człowieka. Produkt jest całkowicie oczyszczony z czynnika sieciującego BDDE co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dla pacjenta.

    Monofazowa zagęszczona struktura- gęste i regularne ukształtowanie preparatu REVOLAX™ w odróżnieniu od większości innych wypełniaczy o monofazowej strukturze kwasu hialuronowego zwiększa stabilność i trwałość struktury przy jednoczesnym zachowaniu lepkości i elastyczności.

    Produkt został opracowany z myślą o uzyskaniu naturalnego efektu pozabiegowego przez cały czas aż do pełnej absorpcji preparatu w tkance. Wypełniacze REVOLAX™ to polimery monofazowego kwasu hialuronowego o wysokim poziomie ustrukturyzowania i gęstej siatce, dzięki czemu efekt może utrzymywać się do 18 miesięcy – w zależności od produktu.
    Sculptra (kwas polimlekowy), stosowany w medycynie od 30 lat, okazał się hitem w kosmetologii dermatologicznej. Bezpieczny, biodegradowalny potrafi widocznie odmłodzić skórę o kilka lat.

    Efekt zabiegu pojawia się w czasie kilku tygodni. W tym okresie kwas L-polimlekowy, wpływa na stymuluję produkcji kolagenu, liftingując i regenerując skórę tworząc rusztowanie dla skóry.

    Kwas L-polimlekowy stosowany niegdyś do rozpuszczania szwów. Z czasem odkryto jego rewelacyjny wpływ na skórę. Podany pod skórą stopniowo zwiększa objętość tkanek miękkich, modelując kształt twarzy oraz wypełniając głębokie bruzdy i zmarszczki. Stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, przywracając skórze odpowiedni poziom napięcia.
  • Zwiń opis

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru
    Sculptra 1x150mg

    Sculptra 1x150mg

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Czym są stymulatory tkankowe? 

    Stymulator tkankowy to specjalistyczny preparat, którego zadaniem jest poprawa kondycji skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych i odnowę tkanek. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych polecamy, by uzyskać naturalne i skuteczne odmłodzenie twarzy i ciała oraz silny efekt liftingujący oraz odbudowy struktury skóry. W naszej ofercie znaleźć można wiele tego rodzaju produktów, w tym stymulatory tkankowe pod oczy (np. Lumi Eyes). 

    Stymulatory tkankowe - efekty

    Wprowadzony w tkanki poprzez iniekcję stymulator tkankowy wywołuje takie efekty jak pobudzenie tworzenia kolagenu i elastyny, zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, stymulacja mikrokrążenia i przyspieszenie procesów metabolicznych. W ten sposób wpływają na poprawę wyglądu oraz naturalny efekt odmłodzenia, odżywienie skóry, poprawę jędrności i elastyczności

    Zabieg z użyciem stymulatorów niweluje najczęstsze oznaki starzenia: zmarszczki mimiczne, przebarwienia skóry, cienie pod oczami. Redukcja zmarszczek nie jest jedynym wskazaniem do zabiegu – stymulatory pomagają też usunąć blizny potrądzikowe

    Rodzaje stymulatorów tkankowych 

    Istnieje wiele rodzajów stymulatorów tkankowych, z których każdy ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie. Różnią się między innymi ze względu na rodzaj substancji czynnych, mechanizm działania, wskazania i rezultaty. 

    1. Stymulator z kolagenem (np. Nithya), zawiera cząsteczki kolagenu - białka, które stanowi podstawowy budulec skóry. Ten rodzaj stymulatora tkankowego odbudowuje i regeneruje tkanki, poprawia kondycję skóry. 

    2. W przypadku występowania blizn i innych defektów skóry, dobrym wyborem jest stymulator z atelokolagenem (np. Linerase). To rodzaj kolagenu, który został poddany procesowi hydrolizy, dzięki czemu jego struktura jest uproszczona, a cząsteczki mniejsze i lepiej wchłanialne przez skórę. Stymulator z atelokolagenem pomaga zwiększyć gęstość i elastyczność skóry.  

    3. Stymulator z kwasem L-polimlekowym (np. Sculptra) wyróżnia się długotrwałymi efektami oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa w stosowaniu. Kwas L-polimlekowy jest naturalnym budulcem  naszych tkanek, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych. Stopniowo stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze.  

    4. Natychmiastowy efekt nawilżenia, odbudowy i poprawy gęstości skóry zapewnia stymulator z kwasem hialuronowym (np. Venome)Kwas hialuronowy nie tylko zapobiega utracie wody ze skóry, ale też pomaga w utrzymaniu stabilności kolagenu i elastyny.  

    5. Stymulator z aminokwasami (np. Sunekos, Profhilo), takimi jak glicyna, prolina i lizyna, które pomagają w produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Stymulator ten pomaga poprawić gęstość skóry i jej elastyczność, czego efektem jest redukcja zmarszczek. 

    6. Stymulator z hydroksyapatytem wapnia (np. Neauvia) to produkt, zawierający biokompatybilny minerał, który dzięki swojej strukturze i właściwościom stymuluje komórki skóry, kolagenu i elastyny. Stymulator ten pomaga odtworzyć utraconą objętość, skorygować fałdy i bruzdy. 

    7. Stymulatory tkankowe z polinukleotydami (PDRN)(np. Crystal) nawadniają skórę, pobudzają tworzenie kolagenu i mają silne działanie antyoksydacyjne. Polinukleotydy to związki chemiczne, które zawierają łańcuchy nukleotydów. Ich działanie polega na pobudzeniu procesów regeneracji skóry i innych tkanek, a także na poprawie mikrokrążenia i odżywienia tkanek. 

    Stymulator, biorewitalizator, redermalizator – czym się różnią? 

    1. Biorewitalizator tkankowy ukierunkowany jest głównie na odnowę macierzy międzykomórkowej i wzrost ilości kwasu hialuronowego. Poprawia wygląd poprzez odpowiednie nawilżenie struktury skóry.  

    2. Biostymulator tkankowy ma inny mechanizm – działa na fibroblasty, czyli komórki budujące skórę. Stymuluje ich funkcje, takie jak replikacja, synteza białek oraz produkcja składników macierzy zewnątrzkomórkowej. Spodziewany efekt to zarówno odbudowanie składników macierzy, jak i regeneracja skóry oraz odmłodzenie poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów. 

    3Z kolei redermalizator tkankowy łączy cechy biorewitalizatora i stymulatora. Działa zarówno na macierz zewnątrzkomórkową, jak i fibroblasty. Redermalizator reguluje biochemiczne i fizjologiczne procesy w komórkach, skutecznie blokuje wolne rodniki oraz zapobiega odwodnieniu skóry.