STYMULATORY TKANKOWE - Blizcare - Dermaqual - Dermatic - JPX3bio

STYMULATORY TKANKOWE - Blizcare - Dermaqual - Dermatic - JPX3bio

Blizcare - Nawiązując do firmowego motto, którym jest hasło “Rozwiązania dla zdrowej przyszłości”, firma pracuje z myślą o pacjentach zmagających się z problemami blizn.

Proponując żele i plastry silikonowe, które pomagają w walce ze śladami pourazowymi, pracuje jednocześnie nad nieustannym rozwojem i poszerzaniem oferty o nowe preparaty na bazie silikonu. Materiał ten jest całkowicie bezpieczny oraz skuteczny, a preparaty na nim oparte dają możliwość nieinwazyjnego leczenia blizn. Produkty BLIZCARE produkowane są z wysokiej jakości surowca, silikonu medycznego z atestami do wykorzystania w medycynie z gwarancją wysokiego profilu bezpieczeństwa.

Blizcare oferuje produkty w trzech kategoriach:

  • Regular - Linia produktów kierowana do ogól¬nego stosowania. Wspomaga leczenie blizn po wygo¬jeniu się rany. Produkty można stosować na blizny po¬operacyjne, pooparzeniowe, pourazowe oraz innego rodzaju blizny np. po usunięciu tatuażu. Te hipoaler¬giczne, elastyczne, przeźroczyste plastry oraz żele, któ¬re stanowią skuteczną, nowoczesną oraz nieinwazyjną metodę leczenia blizn.
  • PRO - to profesjonalne plastry medyczne, przeznaczone do specyficznych zabiegów chirurgicznych w dedykowanych kształtach i rozmiarach. Wyjątkowe kształty plastów dają możliwość ich precyzyjnego dostosowania do powierzchni blizn.
  • BIO - Linia specjalistycznych produktów do odbiorców, dla których kategoria produktów wzbogaconych naturalnymi składnika¬mi stanowi wyjątkowo skuteczne działanie. W lini BLIZCARE®BIO mamy do dyspozycji produkty w po¬staci żelu. Dodatek ekstraktu ziołowego, jako natural¬nego przeciwutleniacza, silnego środka przeciwbak¬teryjnego, przeciwgrzybicznego i przeciwzapalnego, poszerza znacznie spektrum działania żelu.
    DERMAQUAL to paryskie laboratorium medyczne nowej generacji, będące jednym z wiodących dostawców kosmetyków i preparatów estetycznych w Europie.

    Firma rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku jako Aesthetic Cosmetic Laboratory, wprowadzając do oferty pierwszą linię koktajli do mezoterapii.

    Produkty sztandarowe Dermaqual, które trafiły na europejski rynek to koktajle mezoterapeutyczne o działaniu wybielającym, odmładzającym i modelującym sylwetkę.

    Opracowanie receptur i technologii produkcji koktajli mezoterapeutycznych wymaga rzetelnego naukowego podejścia i wielu intensywnych badań klinicznych i laboratoryjnych. Specjalnie w tym celu firma zatrudnia światowych, wysoko wykwalifikowanych inżynierów laboratoryjnych, którzy opracowują innowacyjne receptury oraz szereg specjalistów produkcji, którzy dbają o sterylność i czystość chemiczną wszystkich produktów.

    Po wyprodukowaniu kosmetyków, inżynierowie i biochemicy DERMAQUAL przeprowadzają testy laboratoryjne, aby upewnić się, że produkt spełnia wymogi etyczne i nie wywiera żadnego negatywnego wpływu na komórki ludzkie. Dodatkowo przed wprowadzeniem na rynek, próbki wszystkich produktów wytwarzanych przez firmę DERMAQUAL są poddawane badaniu jakościowemu. Badania jakości obejmują składniki produktu, jego czystość chemiczną, skuteczność i potencjalne skutki uboczne dla użytkowników.
  • Zwiń opis

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Czym są stymulatory tkankowe? 

    Stymulator tkankowy to specjalistyczny preparat, którego zadaniem jest poprawa kondycji skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych i odnowę tkanek. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych polecamy, by uzyskać naturalne i skuteczne odmłodzenie twarzy i ciała oraz silny efekt liftingujący oraz odbudowy struktury skóry. W naszej ofercie znaleźć można wiele tego rodzaju produktów, w tym stymulatory tkankowe pod oczy (np. Lumi Eyes). 

    Stymulatory tkankowe - efekty

    Wprowadzony w tkanki poprzez iniekcję stymulator tkankowy wywołuje takie efekty jak pobudzenie tworzenia kolagenu i elastyny, zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, stymulacja mikrokrążenia i przyspieszenie procesów metabolicznych. W ten sposób wpływają na poprawę wyglądu oraz naturalny efekt odmłodzenia, odżywienie skóry, poprawę jędrności i elastyczności

    Zabieg z użyciem stymulatorów niweluje najczęstsze oznaki starzenia: zmarszczki mimiczne, przebarwienia skóry, cienie pod oczami. Redukcja zmarszczek nie jest jedynym wskazaniem do zabiegu – stymulatory pomagają też usunąć blizny potrądzikowe

    Rodzaje stymulatorów tkankowych 

    Istnieje wiele rodzajów stymulatorów tkankowych, z których każdy ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie. Różnią się między innymi ze względu na rodzaj substancji czynnych, mechanizm działania, wskazania i rezultaty. 

    1. Stymulator z kolagenem (np. Nithya), zawiera cząsteczki kolagenu - białka, które stanowi podstawowy budulec skóry. Ten rodzaj stymulatora tkankowego odbudowuje i regeneruje tkanki, poprawia kondycję skóry. 

    2. W przypadku występowania blizn i innych defektów skóry, dobrym wyborem jest stymulator z atelokolagenem (np. Linerase). To rodzaj kolagenu, który został poddany procesowi hydrolizy, dzięki czemu jego struktura jest uproszczona, a cząsteczki mniejsze i lepiej wchłanialne przez skórę. Stymulator z atelokolagenem pomaga zwiększyć gęstość i elastyczność skóry.  

    3. Stymulator z kwasem L-polimlekowym (np. Sculptra) wyróżnia się długotrwałymi efektami oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa w stosowaniu. Kwas L-polimlekowy jest naturalnym budulcem  naszych tkanek, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych. Stopniowo stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze.  

    4. Natychmiastowy efekt nawilżenia, odbudowy i poprawy gęstości skóry zapewnia stymulator z kwasem hialuronowym (np. Venome)Kwas hialuronowy nie tylko zapobiega utracie wody ze skóry, ale też pomaga w utrzymaniu stabilności kolagenu i elastyny.  

    5. Stymulator z aminokwasami (np. Sunekos, Profhilo), takimi jak glicyna, prolina i lizyna, które pomagają w produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Stymulator ten pomaga poprawić gęstość skóry i jej elastyczność, czego efektem jest redukcja zmarszczek. 

    6. Stymulator z hydroksyapatytem wapnia (np. Neauvia) to produkt, zawierający biokompatybilny minerał, który dzięki swojej strukturze i właściwościom stymuluje komórki skóry, kolagenu i elastyny. Stymulator ten pomaga odtworzyć utraconą objętość, skorygować fałdy i bruzdy. 

    7. Stymulatory tkankowe z polinukleotydami (PDRN)(np. Crystal) nawadniają skórę, pobudzają tworzenie kolagenu i mają silne działanie antyoksydacyjne. Polinukleotydy to związki chemiczne, które zawierają łańcuchy nukleotydów. Ich działanie polega na pobudzeniu procesów regeneracji skóry i innych tkanek, a także na poprawie mikrokrążenia i odżywienia tkanek. 

    Stymulator, biorewitalizator, redermalizator – czym się różnią? 

    1. Biorewitalizator tkankowy ukierunkowany jest głównie na odnowę macierzy międzykomórkowej i wzrost ilości kwasu hialuronowego. Poprawia wygląd poprzez odpowiednie nawilżenie struktury skóry.  

    2. Biostymulator tkankowy ma inny mechanizm – działa na fibroblasty, czyli komórki budujące skórę. Stymuluje ich funkcje, takie jak replikacja, synteza białek oraz produkcja składników macierzy zewnątrzkomórkowej. Spodziewany efekt to zarówno odbudowanie składników macierzy, jak i regeneracja skóry oraz odmłodzenie poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów. 

    3Z kolei redermalizator tkankowy łączy cechy biorewitalizatora i stymulatora. Działa zarówno na macierz zewnątrzkomórkową, jak i fibroblasty. Redermalizator reguluje biochemiczne i fizjologiczne procesy w komórkach, skutecznie blokuje wolne rodniki oraz zapobiega odwodnieniu skóry.