STYMULATORY TKANKOWE - Pielęgnacja domowa - Regeneracja skóry - Inna - MonoDerma

STYMULATORY TKANKOWE - Pielęgnacja domowa - Regeneracja skóry - Inna - MonoDerma

Kluczem do pięknej i jędrnej skóry jest jej właściwa pielęgnacja.

Utrzymanie skóry w dobrej kondycji jest ściśle zależne od specyfików, które są wykorzystywane podczas codziennej pielęgnacji w domowym zaciszu.

Ich wybór zależny jest od typu cery, możliwych reakcji alergicznych na substancje zawarte w kosmetykach oraz niedoskonałości pojawiających się na skórze.

Wśród naszej bogatej oferty znajdują się:

  • Venome Micellar Gel – żel micelarny z łagodnym kompleksem myjącym, kwasem migdałowym i ekstraktami roślinnymi, usuwającymi zanieczyszczenia z makijażu, nadmierną ilość sebum oraz oczyszczający i ściągający pory skórne.

  • Princess Skincare Green Tea Mask – stymulująco-odżywcza maska o intensywnym działaniu przeciwzapalnym, regenerującym i wygładzającym. Produkt relaksuje skórę, zmniejsza ewentualne podrażnienia i zaczerwienienia, dlatego też idealnie sprawdza się po zabiegach z użyciem produktów Princess, takich jak mezoterapia czy wypełnianie zmarszczek.

  • Krem Xylogic Retix.C – nawilża, stymuluje odnowę komórkową, skutecznie redukuje oznaki starzenia i niedoskonałości skóry, rozjaśnia oraz rozświetla skórę. Dodatkowo regeneruje ją, działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie.

  • amalian HAIR booster – innowacyjna odżywka powstrzymująca łysienie i przywracająca gęste włosy, dzięki której włosy odzyskują także właściwy koloryt i blask. Stanowi świetnie uzupełnienie do mezoterapii z koktajlami SRS Hair, HairCare lub mesoline HAIR.

  • Dermaheal Eyebag Serum – produkt redukujący worki pod oczami, który wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, działa antyoksydacyjnie, uelastycznia i napina skórę, ma również działanie łagodzące i kojące.

    Skóra z wiekiem może stracić swoją jędrność, stać się cienka, wiotka i przesuszona.

    Dodatkowo na zły stan skóry wpływ ma codzienny stres, złe odżywianie, nieodpowiednia pielęgnacja, przemęczenie i palenie papierosów, które doprowadza do niedotlenienia.

    Zabiegi rewitalizacji skóry dostarczają skórze odpowiednią ilość witamin, aminokwasów, minerałów oraz aktywnych koenzymów, które zapewnią jej skuteczne nawilżenie, odżywienie i poprawę wyglądu.

    Obszary, które najczęściej wymagają zabiegu rewitalizacji to twarz, dekolt, szyja oraz dłonie.

    Zrewitalizować skórę można na wiele sposób. W naszej ofercie znajdziesz preparaty bazujące na:

  • Nieusieciowanego kwasu hialuronowego
  • Bursztynianu sodu
  • Aminokwasów
  • Witamin
  • Kolagenu
  • Hydroksyapatytu wapnia
  • Wypróbuj takie produkty do rewitalizacji jak na przykład:

  • Amalian balance
  • Venome Stimulate Collagen
  • Linerase
  • T-Lab PRP
  • Xela Rederm
  • PRX T-33

  • Monoderma od włoskiej firmy Giuliani to innowacyjny kosmetyk w postaci pojedynczych kapsułek, z których każda zawiera czystą aktywną witaminę - bez konserwantów i „ulepszaczy”. Stanowiące podstawę zdrowia i młodości, witaminy A, E oraz C, skutecznie pokonują barierę naskórka, przywracając skórze blask i witalność.
    Dzięki innowacyjnej formule opakowania ta dawka nie jest ani zbyt duża, ani zbyt mała. To bezpieczna ilość aktywnej substancji na każdy dzień. Sama kapsułka jest w 100% biodegradowalna i w 100% biokompatybilna z naturalnym ekosystemem skóry (nawet przypadkowe połknięcie nie stanowi zagrożenia).

    Dodatkową zaletą kapsułki jest szczelna ochrona substancji aktywnej przed środowiskiem zewnętrznym, np. tlenem, co mogłoby wywołać reakcję zmieniającą właściwości preparatu i pozbawić go skuteczności. Monoderma’ można stosować codziennie – jako bazę pod makijaż, krem lub zamiast kremu.
    Codzienne stosowanie witamin u osób młodych zapobiega utracie kolagenu i elastyny, a u osób dojrzałych stymuluje syntezę tych związków, spowalniając proces starzenia się skóry, czyniąc ją zarazem gładką i promienną.
    Zwiń opis

    Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

    Czym są stymulatory tkankowe? 

    Stymulator tkankowy to specjalistyczny preparat, którego zadaniem jest poprawa kondycji skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych i odnowę tkanek. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych polecamy, by uzyskać naturalne i skuteczne odmłodzenie twarzy i ciała oraz silny efekt liftingujący oraz odbudowy struktury skóry. W naszej ofercie znaleźć można wiele tego rodzaju produktów, w tym stymulatory tkankowe pod oczy (np. Lumi Eyes). 

    Stymulatory tkankowe - efekty

    Wprowadzony w tkanki poprzez iniekcję stymulator tkankowy wywołuje takie efekty jak pobudzenie tworzenia kolagenu i elastyny, zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, stymulacja mikrokrążenia i przyspieszenie procesów metabolicznych. W ten sposób wpływają na poprawę wyglądu oraz naturalny efekt odmłodzenia, odżywienie skóry, poprawę jędrności i elastyczności

    Zabieg z użyciem stymulatorów niweluje najczęstsze oznaki starzenia: zmarszczki mimiczne, przebarwienia skóry, cienie pod oczami. Redukcja zmarszczek nie jest jedynym wskazaniem do zabiegu – stymulatory pomagają też usunąć blizny potrądzikowe

    Rodzaje stymulatorów tkankowych 

    Istnieje wiele rodzajów stymulatorów tkankowych, z których każdy ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie. Różnią się między innymi ze względu na rodzaj substancji czynnych, mechanizm działania, wskazania i rezultaty. 

    1. Stymulator z kolagenem (np. Nithya), zawiera cząsteczki kolagenu - białka, które stanowi podstawowy budulec skóry. Ten rodzaj stymulatora tkankowego odbudowuje i regeneruje tkanki, poprawia kondycję skóry. 

    2. W przypadku występowania blizn i innych defektów skóry, dobrym wyborem jest stymulator z atelokolagenem (np. Linerase). To rodzaj kolagenu, który został poddany procesowi hydrolizy, dzięki czemu jego struktura jest uproszczona, a cząsteczki mniejsze i lepiej wchłanialne przez skórę. Stymulator z atelokolagenem pomaga zwiększyć gęstość i elastyczność skóry.  

    3. Stymulator z kwasem L-polimlekowym (np. Sculptra) wyróżnia się długotrwałymi efektami oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa w stosowaniu. Kwas L-polimlekowy jest naturalnym budulcem  naszych tkanek, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych. Stopniowo stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze.  

    4. Natychmiastowy efekt nawilżenia, odbudowy i poprawy gęstości skóry zapewnia stymulator z kwasem hialuronowym (np. Venome)Kwas hialuronowy nie tylko zapobiega utracie wody ze skóry, ale też pomaga w utrzymaniu stabilności kolagenu i elastyny.  

    5. Stymulator z aminokwasami (np. Sunekos, Profhilo), takimi jak glicyna, prolina i lizyna, które pomagają w produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Stymulator ten pomaga poprawić gęstość skóry i jej elastyczność, czego efektem jest redukcja zmarszczek. 

    6. Stymulator z hydroksyapatytem wapnia (np. Neauvia) to produkt, zawierający biokompatybilny minerał, który dzięki swojej strukturze i właściwościom stymuluje komórki skóry, kolagenu i elastyny. Stymulator ten pomaga odtworzyć utraconą objętość, skorygować fałdy i bruzdy. 

    7. Stymulatory tkankowe z polinukleotydami (PDRN)(np. Crystal) nawadniają skórę, pobudzają tworzenie kolagenu i mają silne działanie antyoksydacyjne. Polinukleotydy to związki chemiczne, które zawierają łańcuchy nukleotydów. Ich działanie polega na pobudzeniu procesów regeneracji skóry i innych tkanek, a także na poprawie mikrokrążenia i odżywienia tkanek. 

    Stymulator, biorewitalizator, redermalizator – czym się różnią? 

    1. Biorewitalizator tkankowy ukierunkowany jest głównie na odnowę macierzy międzykomórkowej i wzrost ilości kwasu hialuronowego. Poprawia wygląd poprzez odpowiednie nawilżenie struktury skóry.  

    2. Biostymulator tkankowy ma inny mechanizm – działa na fibroblasty, czyli komórki budujące skórę. Stymuluje ich funkcje, takie jak replikacja, synteza białek oraz produkcja składników macierzy zewnątrzkomórkowej. Spodziewany efekt to zarówno odbudowanie składników macierzy, jak i regeneracja skóry oraz odmłodzenie poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów. 

    3Z kolei redermalizator tkankowy łączy cechy biorewitalizatora i stymulatora. Działa zarówno na macierz zewnątrzkomórkową, jak i fibroblasty. Redermalizator reguluje biochemiczne i fizjologiczne procesy w komórkach, skutecznie blokuje wolne rodniki oraz zapobiega odwodnieniu skóry.