STYMULATORY TKANKOWE - BioRePeel - Clinisept - Derma-Seal - Decoria - Sofiderm - Wydawnictwo Kwintesencja

STYMULATORY TKANKOWE - BioRePeel - Clinisept - Derma-Seal - Decoria - Sofiderm - Wydawnictwo Kwintesencja

Innowacja w chirurgii estetycznej, dermatologicznej i plastycznej.

CMed Aesthetics Srl to innowacyjny start-up z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i chirurgii plastycznej. Zrodzony z połączenia umiejętności farmaceutycznych i handlowych, pojawił się na rynku z dwoma opatentowanymi urządzeniami medycznymi.

Podstawowe zasady i wartości łączą i definiują sposób, w jaki CMed Aesthetics działa we Włoszech i na całym świecie. Innowacja jest istotnym ogniwem firmy i kluczem do ciągłego rozwoju.
W celu ograniczenia liczby niepożądanych efektów, na rynku medycyny estetycznej powstał innowacyjny spray pozabiegowy Derma-Seal, który wykazuje właściwości zabezpieczające przed szkodliwym działaniem czynników z zewnątrz.

O jego skuteczności świadczy uzyskana nagroda w konkursie The Barry Knapp Award w kategorii “Innowacyjny produkt roku 2018

Derma-Seal wchłania się w 60 sekund, wytwarzając przy tym specjalną warstwę ochronną i utrzymuje się na skórze przez ok. 12 godzin. Co więcej, jest odporny na działanie wody i po jego zaaplikowaniu, pacjent może bez obaw wykonać makijaż.
Proces produkcyjny wypełniaczy Decoria opiera się na 30 latach szwedzkich badań i stanowi wyjątkowy postęp w procesie produkcji wypełniaczy, tworząc produkt bezpieczny, trwały i łatwy w obsłudze.

Wypełniacze Decoria, po wielu latach badań laboratoryjnych, wytworzono w innowacyjnej technologii DPS – Decoria Proprietary Sherification Technology. Są to wypełniacze oparte na niezwierzęcym kwasie hialuronowym, z gładkimi kulistymi cząsteczkami, zamiast klasycznej obecnie struktury przypominającej kanciaste romby. Gładkie kuliste cząstki przyczyniają się do szybszego i bardziej równomiernego łączenia się z tkankami własnego ciała.
Firma TECHDERM jest profesjonalnym producentem kwasu hialuronowego w żelu i oferuje najwyższej jakości wypełniacze HA dla medycyny estetycznej.

Wszystkie produkty wytwarzane są poprzez zaawansowane metody biotechnologiczne.

Zgodność ze standardem wg dyrektyw ISO-13485 Medical Device; CPMP / 135/95; 21 CFR Part 11; i wszystkie inne stosowne wymagania regulacyjne urządzeń medycznych powodują, że firma kontroluje każdy szczegół w trakcie procesu produkcji, aby zapewnić najlepszą jakość produktów dla naszych klientów.

Zwiń opis

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru
Sofiderm Regeneration M 1ml

Sofiderm Regeneration M 1ml

155,00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 155,00 zł

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Czym są stymulatory tkankowe? 

Stymulator tkankowy to specjalistyczny preparat, którego zadaniem jest poprawa kondycji skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych i odnowę tkanek. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych polecamy, by uzyskać naturalne i skuteczne odmłodzenie twarzy i ciała oraz silny efekt liftingujący oraz odbudowy struktury skóry. W naszej ofercie znaleźć można wiele tego rodzaju produktów, w tym stymulatory tkankowe pod oczy (np. Lumi Eyes). 

Stymulatory tkankowe - efekty

Wprowadzony w tkanki poprzez iniekcję stymulator tkankowy wywołuje takie efekty jak pobudzenie tworzenia kolagenu i elastyny, zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, stymulacja mikrokrążenia i przyspieszenie procesów metabolicznych. W ten sposób wpływają na poprawę wyglądu oraz naturalny efekt odmłodzenia, odżywienie skóry, poprawę jędrności i elastyczności

Zabieg z użyciem stymulatorów niweluje najczęstsze oznaki starzenia: zmarszczki mimiczne, przebarwienia skóry, cienie pod oczami. Redukcja zmarszczek nie jest jedynym wskazaniem do zabiegu – stymulatory pomagają też usunąć blizny potrądzikowe

Rodzaje stymulatorów tkankowych 

Istnieje wiele rodzajów stymulatorów tkankowych, z których każdy ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie. Różnią się między innymi ze względu na rodzaj substancji czynnych, mechanizm działania, wskazania i rezultaty. 

1. Stymulator z kolagenem (np. Nithya), zawiera cząsteczki kolagenu - białka, które stanowi podstawowy budulec skóry. Ten rodzaj stymulatora tkankowego odbudowuje i regeneruje tkanki, poprawia kondycję skóry. 

2. W przypadku występowania blizn i innych defektów skóry, dobrym wyborem jest stymulator z atelokolagenem (np. Linerase). To rodzaj kolagenu, który został poddany procesowi hydrolizy, dzięki czemu jego struktura jest uproszczona, a cząsteczki mniejsze i lepiej wchłanialne przez skórę. Stymulator z atelokolagenem pomaga zwiększyć gęstość i elastyczność skóry.  

3. Stymulator z kwasem L-polimlekowym (np. Sculptra) wyróżnia się długotrwałymi efektami oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa w stosowaniu. Kwas L-polimlekowy jest naturalnym budulcem  naszych tkanek, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych. Stopniowo stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze.  

4. Natychmiastowy efekt nawilżenia, odbudowy i poprawy gęstości skóry zapewnia stymulator z kwasem hialuronowym (np. Venome)Kwas hialuronowy nie tylko zapobiega utracie wody ze skóry, ale też pomaga w utrzymaniu stabilności kolagenu i elastyny.  

5. Stymulator z aminokwasami (np. Sunekos, Profhilo), takimi jak glicyna, prolina i lizyna, które pomagają w produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Stymulator ten pomaga poprawić gęstość skóry i jej elastyczność, czego efektem jest redukcja zmarszczek. 

6. Stymulator z hydroksyapatytem wapnia (np. Neauvia) to produkt, zawierający biokompatybilny minerał, który dzięki swojej strukturze i właściwościom stymuluje komórki skóry, kolagenu i elastyny. Stymulator ten pomaga odtworzyć utraconą objętość, skorygować fałdy i bruzdy. 

7. Stymulatory tkankowe z polinukleotydami (PDRN)(np. Crystal) nawadniają skórę, pobudzają tworzenie kolagenu i mają silne działanie antyoksydacyjne. Polinukleotydy to związki chemiczne, które zawierają łańcuchy nukleotydów. Ich działanie polega na pobudzeniu procesów regeneracji skóry i innych tkanek, a także na poprawie mikrokrążenia i odżywienia tkanek. 

Stymulator, biorewitalizator, redermalizator – czym się różnią? 

1. Biorewitalizator tkankowy ukierunkowany jest głównie na odnowę macierzy międzykomórkowej i wzrost ilości kwasu hialuronowego. Poprawia wygląd poprzez odpowiednie nawilżenie struktury skóry.  

2. Biostymulator tkankowy ma inny mechanizm – działa na fibroblasty, czyli komórki budujące skórę. Stymuluje ich funkcje, takie jak replikacja, synteza białek oraz produkcja składników macierzy zewnątrzkomórkowej. Spodziewany efekt to zarówno odbudowanie składników macierzy, jak i regeneracja skóry oraz odmłodzenie poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów. 

3Z kolei redermalizator tkankowy łączy cechy biorewitalizatora i stymulatora. Działa zarówno na macierz zewnątrzkomórkową, jak i fibroblasty. Redermalizator reguluje biochemiczne i fizjologiczne procesy w komórkach, skutecznie blokuje wolne rodniki oraz zapobiega odwodnieniu skóry.