STYMULATORY TKANKOWE - Oczy - BD Microlance - Mastelli PLINEST - RETIX C Professional

STYMULATORY TKANKOWE - Oczy - BD Microlance - Mastelli PLINEST - RETIX C Professional

Strefa wokół oczu to bardzo delikatna okolica ze względu na budowę anatomiczną. Musi być traktowana z rozwagą i największą delikatnością.

Dlatego produkty i zabiegi jakie dobierzemy muszą być przemyślane i indywidualnie dostosowane do każdego przypadku.

Jest to problem, który dotyka ponad połowy kobiet i mężczyzn po 40 roku życia. Zanim jednak dobierzemy odpowiedni zabieg, musimy wykluczyć przede wszystkim problemy zdrowotne.

Poniżej przedstawiamy typowe problemy okolicy oczu z jakimi zgłaszają się Wasi klienci oraz ich rozwiązanie:

  • Na cienie pod oczami np. >< Dermaheal Dark Circle Solution, Light Eyes Ultra>
  • Na worki pod oczami np> Venome Meso Eyebag, Dermaheal Eyebag Solution, PBSerum Medical Low
  • Działanie profilaktycznie i przeciwzmarszczkowe - >Venome Succinate AMBER Hydro 0,55% 3ml, NCTF 135 HA CE, RRS HA Eyes>
  • Na opadające powieki np Nici liftingujące PDO wykonane są z polidioksanonu. W okolicy oka stosuje się najczęściej w celu wygładzenia, zagęszczenia i niwelowania drobnych zmarszczek (dolna powieka i boczna część oczodołu – nici MONO) oraz w celu liftingu powieki górnej i czoła (najczęściej nici Screw, DS. i z haczykami).

  • PLINEST MASTELLI to seria preparatów renomowanej włoskiej firmy farmaceutycznej Mastelli, będących mieszanką polinukleotydów w postaci żelowej, a w przypadku jednego preparatu, mieszanką polinukleotydów i kwasu hialuronowego.

    Firma Mastelli jest obecna na rynku medycznym od ponad 60 lat, spełniając najwyższe kryteria systemów produkcji i bezpieczeństwa.

    Preparaty do iniekcji posiadają rejestrację CE037 oraz są chronione światowym patentem firmy Mastelli na produkcję polinukleotydów w medycynie.

    Oryginalne polinukleotydy włoskiej firmy Mastelli obecne są od 15 lat w Polsce. To pierwsze zarejestrowane polinukleotydy w medycynie estetycznej, a flagowy produkt PLINEST® Gel zawiera najwyższe stężenie polinukleotydów (aż 40 mg/2 ml) zapewniając spektakularne efekty!
    Marka RETIX C Professional zawiera w swojej ofercie produkty zarówno do użytku profesjonalnego, jak i kosmetyki służące do codziennej pielęgnacji.

    Preparaty zapewniają szybkie, widoczne i optymalne efekty będąc uzupełnieniem i podtrzymaniem rezultatów zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Xylogic wykorzystuje najnowocześniejsze receptury zawierające optymalną ilość składników aktywnych.

    Produkty RETIX C Professional to wyjątkowo skuteczne preparaty do pielęgnacji twarzy i ciała stworzone w odpowiedzi na najczęściej występujące problemy skóry związane z upływem czasu - zmarszczki, pękające naczynka oraz przebarwienia.

    Zwiń opis

    Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

    Czym są stymulatory tkankowe? 

    Stymulator tkankowy to specjalistyczny preparat, którego zadaniem jest poprawa kondycji skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych i odnowę tkanek. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych polecamy, by uzyskać naturalne i skuteczne odmłodzenie twarzy i ciała oraz silny efekt liftingujący oraz odbudowy struktury skóry. W naszej ofercie znaleźć można wiele tego rodzaju produktów, w tym stymulatory tkankowe pod oczy (np. Lumi Eyes). 

    Stymulatory tkankowe - efekty

    Wprowadzony w tkanki poprzez iniekcję stymulator tkankowy wywołuje takie efekty jak pobudzenie tworzenia kolagenu i elastyny, zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, stymulacja mikrokrążenia i przyspieszenie procesów metabolicznych. W ten sposób wpływają na poprawę wyglądu oraz naturalny efekt odmłodzenia, odżywienie skóry, poprawę jędrności i elastyczności

    Zabieg z użyciem stymulatorów niweluje najczęstsze oznaki starzenia: zmarszczki mimiczne, przebarwienia skóry, cienie pod oczami. Redukcja zmarszczek nie jest jedynym wskazaniem do zabiegu – stymulatory pomagają też usunąć blizny potrądzikowe

    Rodzaje stymulatorów tkankowych 

    Istnieje wiele rodzajów stymulatorów tkankowych, z których każdy ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie. Różnią się między innymi ze względu na rodzaj substancji czynnych, mechanizm działania, wskazania i rezultaty. 

    1. Stymulator z kolagenem (np. Nithya), zawiera cząsteczki kolagenu - białka, które stanowi podstawowy budulec skóry. Ten rodzaj stymulatora tkankowego odbudowuje i regeneruje tkanki, poprawia kondycję skóry. 

    2. W przypadku występowania blizn i innych defektów skóry, dobrym wyborem jest stymulator z atelokolagenem (np. Linerase). To rodzaj kolagenu, który został poddany procesowi hydrolizy, dzięki czemu jego struktura jest uproszczona, a cząsteczki mniejsze i lepiej wchłanialne przez skórę. Stymulator z atelokolagenem pomaga zwiększyć gęstość i elastyczność skóry.  

    3. Stymulator z kwasem L-polimlekowym (np. Sculptra) wyróżnia się długotrwałymi efektami oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa w stosowaniu. Kwas L-polimlekowy jest naturalnym budulcem  naszych tkanek, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych. Stopniowo stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze.  

    4. Natychmiastowy efekt nawilżenia, odbudowy i poprawy gęstości skóry zapewnia stymulator z kwasem hialuronowym (np. Venome)Kwas hialuronowy nie tylko zapobiega utracie wody ze skóry, ale też pomaga w utrzymaniu stabilności kolagenu i elastyny.  

    5. Stymulator z aminokwasami (np. Sunekos, Profhilo), takimi jak glicyna, prolina i lizyna, które pomagają w produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Stymulator ten pomaga poprawić gęstość skóry i jej elastyczność, czego efektem jest redukcja zmarszczek. 

    6. Stymulator z hydroksyapatytem wapnia (np. Neauvia) to produkt, zawierający biokompatybilny minerał, który dzięki swojej strukturze i właściwościom stymuluje komórki skóry, kolagenu i elastyny. Stymulator ten pomaga odtworzyć utraconą objętość, skorygować fałdy i bruzdy. 

    7. Stymulatory tkankowe z polinukleotydami (PDRN)(np. Crystal) nawadniają skórę, pobudzają tworzenie kolagenu i mają silne działanie antyoksydacyjne. Polinukleotydy to związki chemiczne, które zawierają łańcuchy nukleotydów. Ich działanie polega na pobudzeniu procesów regeneracji skóry i innych tkanek, a także na poprawie mikrokrążenia i odżywienia tkanek. 

    Stymulator, biorewitalizator, redermalizator – czym się różnią? 

    1. Biorewitalizator tkankowy ukierunkowany jest głównie na odnowę macierzy międzykomórkowej i wzrost ilości kwasu hialuronowego. Poprawia wygląd poprzez odpowiednie nawilżenie struktury skóry.  

    2. Biostymulator tkankowy ma inny mechanizm – działa na fibroblasty, czyli komórki budujące skórę. Stymuluje ich funkcje, takie jak replikacja, synteza białek oraz produkcja składników macierzy zewnątrzkomórkowej. Spodziewany efekt to zarówno odbudowanie składników macierzy, jak i regeneracja skóry oraz odmłodzenie poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów. 

    3Z kolei redermalizator tkankowy łączy cechy biorewitalizatora i stymulatora. Działa zarówno na macierz zewnątrzkomórkową, jak i fibroblasty. Redermalizator reguluje biochemiczne i fizjologiczne procesy w komórkach, skutecznie blokuje wolne rodniki oraz zapobiega odwodnieniu skóry.