Peelingi - Elisir - Fillmed Laboratoires - Meso-relle

Peelingi - Elisir - Fillmed Laboratoires - Meso-relle

Elisir - szwajcarska jakość 


Gama produktów medycznych marki Swiss Scientific Lab Elisir Bio, Elisir Lux, Elisir Col i Elisir Lift to preparaty, który aktywują kaskadę reakcji w wyniku pobudzenia receptorów CD44 znajdujących się na fibroblastach, przez co są w stanie wywołać reakcję biostymulacji odbudowując braki we włóknach białkowych takich jak kolagen, elastyna i glikozaminoglikanów poprzez optymalizację funkcji skóry i spowolnienie uszkodzeń biologicznych.
Wszystkie produkty Elisir-Line są wyrobami medycznymi klasy III, certyfikowanymi przez Istituto Superiore di Sanità.
Od ponad 30 lat, Fillmed Laboratoires (dawniej Filorga), dostarcza na rynek innowacyjne rozwiązania dedykowane do walki z procesami starzenia się skóry. Dziś Fillmed to lider oferujący rozwiązania przeciwstarzeniowe wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej, gabinetach kosmetologicznych oraz stosowane jako pielęgnacja domowa.

Fillmed może pochwalić się szeroką ofertą innowacyjnych, niechirurgicznych preparatów przeciwstarzeniowych: wypełniaczy zmarszczek (ART FILLER), preparatów do mezoterapii (NCTF), peelingów oraz urządzeń do fotostymulacji (LED).
Igły MESO-RELLE to najpopularniejsze igły do mezoterapii na polskim rynku!
Igły produkcji włoskiej to gwarancja najwyżej jakości, potwierdzonej znakiem CE. Wykonane ze stali chirurgicznej, wielokrotnie ostrzone zapewniają bezbolesną iniekcję. Ostrze typu lancet zapewnia szybkie przebicie i rozepchnięcie tkanki co minimalizuje krwawienie i ślady po wkłuciu.
Igły sterylizowane tlenkiem etylenu, pakowane w blistry papierowo foliowe. Niepirogenne, nietoksyczne, jednorazowego użytku.

Zwiń opis

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Pod względem sposobu działania peelingi dzielimy na dwie grupy:

• Peelingi mechaniczne- wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń - mikrodermoabrazja, peeling kawitacyjny, peeling tlenowy - OXY brazja, itp. - złuszczanie odbywa się poprzez mechaniczne ścieranie.

• Peelingi chemiczne i enzymatyczne – z użyciem substancji chemicznych (chemabrazja) i naturalnych enzymów. Działanie peelingów enzymatycznych bazuje na keratolitycznym działaniu enzymów pochodzenia roślinnego. Stosuje się je w przypadku cery suchej i wrażliwej, ponieważ działa delikatnie i w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego nie podrażnia skóry.

Do najpopularniejszych należą jednak tzw. peelingi chemiczne w przypadku których procedura polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancjami do peelingów chemicznych są przede wszystkim alfa hydroksykwasy (AHA) - najbardziej znanym z nich jest otrzymywany z trzciny cukrowej kwas glikolowy.

Wyróżnia się 7 rodzajów alfa-hydroksykwasów wykorzystywanych w produktach kosmetycznych:

• Kwas mlekowy (alfa-hydroksypropionowy), który znajduje zastosowanie przy oczyszczaniu twarzy, ponieważ działa złuszczająco, dezynfekuje oraz hamuje namnażanie się bakterii. Ponadto nawilża skórę i stabilizuje poziom nawilżenie oraz poprawia strukturę kolagenu.

• Kwas glikolowy (hydroksyoctowy), który ze względu na swoją budowę molekularną dobrze przenika przez warstwę rogową naskórka. Najpopularniejsze zastosowania to: pobudzenie odnowy komórkowej, zwiększenie syntezy kolagenu oraz rozjaśnienie przebarwień. • Kwas jabłkowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – częściej stosowany w warunkach domowych, niż gabinetowych.

• Kwas maleinowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – najczęściej uzupełnia inne rodzaje kwasów AHA w profesjonalnych preparatach.

• Kwas cytrynowy (2-hydroksypropano-1,2,3-trikarboksylowy), który najczęściej stosowany jest jako składnik peelingów rozjaśniających cerę. • Kwas winowy (dihydroksybursztynowy) - o stosunkowo małej mocy, ale stosowany był już czasach starożytnych.

• Kwas migdałowy – Pod względem działania bardzo podobny do kwasu glikolowego, ale jego cząsteczki są większe, dlatego jego działanie jest łagodniejsze i wolniejsze, ale za to nie podrażnia skóry w najmniejszym stopniu. Budową jest zbliżony do wielu antybiotyków w związku z czym wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne. Hamuje łojotok oraz łagodnie złuszcza naskórek. Może być stosowany w przypadku cer problematycznych: mieszanej, wrażliwej, naczyniowej i łojotokowej.

• Kwas trójchlorooctowy - Peeling w stężeniu kwasu TCA na poziomie 10-15% należy do peelingów powierzchownych. Występuje również w łagodzących jego działanie preparatach wieloskładnikowych jak np. PQAge firmy Chroma.

W naszej ofercie znajdziecie peelingi następujących marek:

  1. Cell Fusion C
  2. Fillmed by Filorga
  3. Hyalual Institute
  4. Mesoestetic
  5. pHformula
  6. Croma 
  7. Xylogic
  8. Skin Tech