Peelingi - Dalton - RETIX C Professional

Peelingi - Dalton - RETIX C Professional

Dalton Marine to marka profesjonalnych kosmetyków, która została stworzona w latach 70. ubiegłego wieku przez Erikę Bauer.

Fascynacja morzem oraz przekonanie, że całe życie pochodzi właśnie z wody stały się podwalinami, na których założycielka zbudowała swoją firmę.

Już od początku działalności, kosmetyki powstawały z wysokiej jakości morskich składników. Kolejne produkty stanowiły wynik badań naukowych i nieustannie zdobywanej wiedzy na temat działanie poszczególnych preparatów.
Ekstrakt morski dostarcza komórkom skóry naturalnego zaopatrzenia w substancje niezbędne do odżywienia i ochrony. Jego odmładzające działanie zostało udowodnione wieloma badaniami naukowymi.

Ekskluzywne produkty DALTON Universal mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z dowolną linią produktów.

  • W zależności od rodzaju preparatu podstawą naszej pielęgnacji jest
  • CELUMER MARINE MINERALS - zawiera pierwiastki śladowe i minerały z głębin oceanów, które ułatwiają wchłanianie substancji aktywnych w głębsze warstwy naskórka.
  • CELUMER MARINE EXTRACT - złożony z sześciu interaktywnych składników o właściwościach odmładzających, uzupełniających brakujące substancję i chroniących skórę.
    Marka RETIX C Professional zawiera w swojej ofercie produkty zarówno do użytku profesjonalnego, jak i kosmetyki służące do codziennej pielęgnacji.

    Preparaty zapewniają szybkie, widoczne i optymalne efekty będąc uzupełnieniem i podtrzymaniem rezultatów zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Xylogic wykorzystuje najnowocześniejsze receptury zawierające optymalną ilość składników aktywnych.

    Produkty RETIX C Professional to wyjątkowo skuteczne preparaty do pielęgnacji twarzy i ciała stworzone w odpowiedzi na najczęściej występujące problemy skóry związane z upływem czasu - zmarszczki, pękające naczynka oraz przebarwienia.
    Zwiń opis

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Pod względem sposobu działania peelingi dzielimy na dwie grupy:

    • Peelingi mechaniczne- wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń - mikrodermoabrazja, peeling kawitacyjny, peeling tlenowy - OXY brazja, itp. - złuszczanie odbywa się poprzez mechaniczne ścieranie.

    • Peelingi chemiczne i enzymatyczne – z użyciem substancji chemicznych (chemabrazja) i naturalnych enzymów. Działanie peelingów enzymatycznych bazuje na keratolitycznym działaniu enzymów pochodzenia roślinnego. Stosuje się je w przypadku cery suchej i wrażliwej, ponieważ działa delikatnie i w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego nie podrażnia skóry.

    Do najpopularniejszych należą jednak tzw. peelingi chemiczne w przypadku których procedura polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancjami do peelingów chemicznych są przede wszystkim alfa hydroksykwasy (AHA) - najbardziej znanym z nich jest otrzymywany z trzciny cukrowej kwas glikolowy.

    Wyróżnia się 7 rodzajów alfa-hydroksykwasów wykorzystywanych w produktach kosmetycznych:

    • Kwas mlekowy (alfa-hydroksypropionowy), który znajduje zastosowanie przy oczyszczaniu twarzy, ponieważ działa złuszczająco, dezynfekuje oraz hamuje namnażanie się bakterii. Ponadto nawilża skórę i stabilizuje poziom nawilżenie oraz poprawia strukturę kolagenu.

    • Kwas glikolowy (hydroksyoctowy), który ze względu na swoją budowę molekularną dobrze przenika przez warstwę rogową naskórka. Najpopularniejsze zastosowania to: pobudzenie odnowy komórkowej, zwiększenie syntezy kolagenu oraz rozjaśnienie przebarwień. • Kwas jabłkowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – częściej stosowany w warunkach domowych, niż gabinetowych.

    • Kwas maleinowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – najczęściej uzupełnia inne rodzaje kwasów AHA w profesjonalnych preparatach.

    • Kwas cytrynowy (2-hydroksypropano-1,2,3-trikarboksylowy), który najczęściej stosowany jest jako składnik peelingów rozjaśniających cerę. • Kwas winowy (dihydroksybursztynowy) - o stosunkowo małej mocy, ale stosowany był już czasach starożytnych.

    • Kwas migdałowy – Pod względem działania bardzo podobny do kwasu glikolowego, ale jego cząsteczki są większe, dlatego jego działanie jest łagodniejsze i wolniejsze, ale za to nie podrażnia skóry w najmniejszym stopniu. Budową jest zbliżony do wielu antybiotyków w związku z czym wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne. Hamuje łojotok oraz łagodnie złuszcza naskórek. Może być stosowany w przypadku cer problematycznych: mieszanej, wrażliwej, naczyniowej i łojotokowej.

    • Kwas trójchlorooctowy - Peeling w stężeniu kwasu TCA na poziomie 10-15% należy do peelingów powierzchownych. Występuje również w łagodzących jego działanie preparatach wieloskładnikowych jak np. PQAge firmy Chroma.

    W naszej ofercie znajdziecie peelingi następujących marek:

    1. Cell Fusion C
    2. Fillmed by Filorga
    3. Hyalual Institute
    4. Mesoestetic
    5. pHformula
    6. Croma 
    7. Xylogic
    8. Skin Tech