Peelingi - Apis - Embryolisse - Koru Pharma

Peelingi - Apis - Embryolisse - Koru Pharma

APIS NATURAL COSMETICS to rodzinna firma produkująca wielofunkcyjnie działające kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy i ciała.

Firma powstała w 1988 roku, a jej założycielem jest biotechnolog Krystyna Arcabowicz, którą całe życie pasjonowała kosmetologia.

Historię firmy rozpoczęła produkcja kremu z mleczkiem pszczelim, który do dzisiaj cieszy się uznaniem wśród klientów. APIS NATURAL COSMETICS jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczęła produkcję kosmetyków na bazie minerałów z Morza Martwego, które dostarczają skórze tylko najlepsze pierwiastki gwarantując skuteczne spektrum działania.

Marka posiada własne laboratoria mikrobiologiczne, technologiczne i fizyko-chemiczne.
Marka Embryolisse powstała w latach 50-tych w samym sercu Paryża.
Od kilkudziesięciu lat cieszy się zaufaniem kobiet, których uroda jest znana na całym świecie. Wśród wiernych fanek Embryolisse można wymienić Catherine Deneuve, Jane Birkin czy Gwyneth Paltrow.
Silnie skoncentrowane, tradycyjne składniki o znanym od dawna dobroczynnym działaniu połączone z kwasem hialuronowym i kolagenem działają niezwykle skutecznie, a zarazem są bardzo delikatnie.
Dermokosmetyki Embryolisse cenione są za unikalny efekt satynowego wykończenia oraz zdolność ekspresowego odświeżenia nawet najbardziej podrażnionej i odwodnionej skóry. W ich składzie można znaleźć masło karité, wosk pszczeli, soję, kompozycję olejków i aloes, które doskonale sprawdzają się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, zwłaszcza tej, która jest narażona na działanie stresu, zmęczenia i innych zewnętrznych agresorów.
Koru Pharmaceuticals Co., Ltd to szybko rozwijająca się firma farmaceutyczna, która tworzy innowacyjne produkty medyczne i kosmetyczne, które pomagają zachować piękno, młodość i zdrowie ludzi.

Wśród naszych zainteresowań naukowych znajduje się kilka obiecujących dziedzin, w tym badania właściwości toksyn, praca z bioregulatorami peptydowymi oraz badanie mechanizmów starzenia.

Nazwa firmy z plemienia Maorysów symbolizuje nowe życie, siłę i harmonię z naturą. Nazwa Koru podkreśla naturalne składniki stosowane we wszystkich naszych produktach oraz nasze dążenie do ciągłego rozwoju.
Zwiń opis

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

Pod względem sposobu działania peelingi dzielimy na dwie grupy:

• Peelingi mechaniczne- wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń - mikrodermoabrazja, peeling kawitacyjny, peeling tlenowy - OXY brazja, itp. - złuszczanie odbywa się poprzez mechaniczne ścieranie.

• Peelingi chemiczne i enzymatyczne – z użyciem substancji chemicznych (chemabrazja) i naturalnych enzymów. Działanie peelingów enzymatycznych bazuje na keratolitycznym działaniu enzymów pochodzenia roślinnego. Stosuje się je w przypadku cery suchej i wrażliwej, ponieważ działa delikatnie i w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego nie podrażnia skóry.

Do najpopularniejszych należą jednak tzw. peelingi chemiczne w przypadku których procedura polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancjami do peelingów chemicznych są przede wszystkim alfa hydroksykwasy (AHA) - najbardziej znanym z nich jest otrzymywany z trzciny cukrowej kwas glikolowy.

Wyróżnia się 7 rodzajów alfa-hydroksykwasów wykorzystywanych w produktach kosmetycznych:

• Kwas mlekowy (alfa-hydroksypropionowy), który znajduje zastosowanie przy oczyszczaniu twarzy, ponieważ działa złuszczająco, dezynfekuje oraz hamuje namnażanie się bakterii. Ponadto nawilża skórę i stabilizuje poziom nawilżenie oraz poprawia strukturę kolagenu.

• Kwas glikolowy (hydroksyoctowy), który ze względu na swoją budowę molekularną dobrze przenika przez warstwę rogową naskórka. Najpopularniejsze zastosowania to: pobudzenie odnowy komórkowej, zwiększenie syntezy kolagenu oraz rozjaśnienie przebarwień. • Kwas jabłkowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – częściej stosowany w warunkach domowych, niż gabinetowych.

• Kwas maleinowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – najczęściej uzupełnia inne rodzaje kwasów AHA w profesjonalnych preparatach.

• Kwas cytrynowy (2-hydroksypropano-1,2,3-trikarboksylowy), który najczęściej stosowany jest jako składnik peelingów rozjaśniających cerę. • Kwas winowy (dihydroksybursztynowy) - o stosunkowo małej mocy, ale stosowany był już czasach starożytnych.

• Kwas migdałowy – Pod względem działania bardzo podobny do kwasu glikolowego, ale jego cząsteczki są większe, dlatego jego działanie jest łagodniejsze i wolniejsze, ale za to nie podrażnia skóry w najmniejszym stopniu. Budową jest zbliżony do wielu antybiotyków w związku z czym wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne. Hamuje łojotok oraz łagodnie złuszcza naskórek. Może być stosowany w przypadku cer problematycznych: mieszanej, wrażliwej, naczyniowej i łojotokowej.

• Kwas trójchlorooctowy - Peeling w stężeniu kwasu TCA na poziomie 10-15% należy do peelingów powierzchownych. Występuje również w łagodzących jego działanie preparatach wieloskładnikowych jak np. PQAge firmy Chroma.

W naszej ofercie znajdziecie peelingi następujących marek:

  1. Cell Fusion C
  2. Fillmed by Filorga
  3. Hyalual Institute
  4. Mesoestetic
  5. pHformula
  6. Croma 
  7. Xylogic
  8. Skin Tech