Peelingi - Apis - B Braun - Cutegel - Revanesse

Peelingi - Apis - B Braun - Cutegel - Revanesse

APIS NATURAL COSMETICS to rodzinna firma produkująca wielofunkcyjnie działające kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy i ciała.

Firma powstała w 1988 roku, a jej założycielem jest biotechnolog Krystyna Arcabowicz, którą całe życie pasjonowała kosmetologia.

Historię firmy rozpoczęła produkcja kremu z mleczkiem pszczelim, który do dzisiaj cieszy się uznaniem wśród klientów. APIS NATURAL COSMETICS jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczęła produkcję kosmetyków na bazie minerałów z Morza Martwego, które dostarczają skórze tylko najlepsze pierwiastki gwarantując skuteczne spektrum działania.

Marka posiada własne laboratoria mikrobiologiczne, technologiczne i fizyko-chemiczne.
Bolat Medikal, turecka firma, która od momentu powstania uzyskała uzasadnioną pozycję wśród profesjonalistów z branży, dzięki jakości, innowacjom i kreatywności.
Są właścicielami takich marek jak Cutegel, Revolax, Skin Clinic i Dr. Dermiss.
Kompleksowość badań zapewnia własne Centrum Badawczo-Rozwojowe, a niezależne laboratorium i liczne testy kliniczne, gwarantują jakość i bezpieczeństwo produktów.
Dlaczego warto zaufać wypełniaczom Revanesse?

  • 1. Cząsteczki preparatu są jednolite i gładkie, przez co łatwo integrują ze skórą pacjenta;
  • 2. Do ich produkcji wykorzystana została innowacyjna technologia Thixoflex, przez co cząsteczki w żelu HA są mniejsze, lepiej przyswajalne i rozkładają się wolniej w komórkach, dając przy tym naturalny i długotrwały efekt wypełnienia;
  • 3. Wspomniana technologia Thixoflex jest gwarantem bezpieczeństwa i pewności pochodzenia składników, dając przy tym produkt zgodny z międzynarodowymi normami, jak ISO 13485,
  • 4. Wypełniacz HA jest pochodzenia niezwierzęcego i został potwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków FDA na podstawie badań klinicznych uwzględniających jego bezpieczeństwo;
  • 5. Do łatwości stosowania świadczą wyprofilowane strzykawki, które składają się z dodatkowych kołnierzy i poszerzonych tłoków, a także specjalistyczne igły o bardzo drobnych oczkach, dzięki czemu żel nie traci na swojej integralności ze skórą.
  • Zwiń opis

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Pod względem sposobu działania peelingi dzielimy na dwie grupy:

    • Peelingi mechaniczne- wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń - mikrodermoabrazja, peeling kawitacyjny, peeling tlenowy - OXY brazja, itp. - złuszczanie odbywa się poprzez mechaniczne ścieranie.

    • Peelingi chemiczne i enzymatyczne – z użyciem substancji chemicznych (chemabrazja) i naturalnych enzymów. Działanie peelingów enzymatycznych bazuje na keratolitycznym działaniu enzymów pochodzenia roślinnego. Stosuje się je w przypadku cery suchej i wrażliwej, ponieważ działa delikatnie i w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego nie podrażnia skóry.

    Do najpopularniejszych należą jednak tzw. peelingi chemiczne w przypadku których procedura polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancjami do peelingów chemicznych są przede wszystkim alfa hydroksykwasy (AHA) - najbardziej znanym z nich jest otrzymywany z trzciny cukrowej kwas glikolowy.

    Wyróżnia się 7 rodzajów alfa-hydroksykwasów wykorzystywanych w produktach kosmetycznych:

    • Kwas mlekowy (alfa-hydroksypropionowy), który znajduje zastosowanie przy oczyszczaniu twarzy, ponieważ działa złuszczająco, dezynfekuje oraz hamuje namnażanie się bakterii. Ponadto nawilża skórę i stabilizuje poziom nawilżenie oraz poprawia strukturę kolagenu.

    • Kwas glikolowy (hydroksyoctowy), który ze względu na swoją budowę molekularną dobrze przenika przez warstwę rogową naskórka. Najpopularniejsze zastosowania to: pobudzenie odnowy komórkowej, zwiększenie syntezy kolagenu oraz rozjaśnienie przebarwień. • Kwas jabłkowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – częściej stosowany w warunkach domowych, niż gabinetowych.

    • Kwas maleinowy (hydroksyetanodikarboksylowy) – najczęściej uzupełnia inne rodzaje kwasów AHA w profesjonalnych preparatach.

    • Kwas cytrynowy (2-hydroksypropano-1,2,3-trikarboksylowy), który najczęściej stosowany jest jako składnik peelingów rozjaśniających cerę. • Kwas winowy (dihydroksybursztynowy) - o stosunkowo małej mocy, ale stosowany był już czasach starożytnych.

    • Kwas migdałowy – Pod względem działania bardzo podobny do kwasu glikolowego, ale jego cząsteczki są większe, dlatego jego działanie jest łagodniejsze i wolniejsze, ale za to nie podrażnia skóry w najmniejszym stopniu. Budową jest zbliżony do wielu antybiotyków w związku z czym wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne. Hamuje łojotok oraz łagodnie złuszcza naskórek. Może być stosowany w przypadku cer problematycznych: mieszanej, wrażliwej, naczyniowej i łojotokowej.

    • Kwas trójchlorooctowy - Peeling w stężeniu kwasu TCA na poziomie 10-15% należy do peelingów powierzchownych. Występuje również w łagodzących jego działanie preparatach wieloskładnikowych jak np. PQAge firmy Chroma.

    W naszej ofercie znajdziecie peelingi następujących marek:

    1. Cell Fusion C
    2. Fillmed by Filorga
    3. Hyalual Institute
    4. Mesoestetic
    5. pHformula
    6. Croma 
    7. Xylogic
    8. Skin Tech