T-LAB PRP Zestaw

Kod: 06-0006

Do najbliższej wysyłki pozostało:

T-LAB PRP - certyfikowany zestaw do pozyskiwania i prowadzenia zabiegów z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego PRP

Wyrób medyczny klasy IIb certyfikowany do zastosowania w zabiegach m.in: medycyny estetycznej, chirurgi estetycznej i plastycznej, dermatologicznych, ortopedycznych i medycyny sportowej, okulistycznych.
  

Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatami:

 • Certyfikat CE 2195
 • Biokompatybilność potwierdzona ISO 10993
 • Pozytywna ocena badań klinicznych MEDDEV 2.7.1

 Zalety zestawu T-LAB PRP:

 • Jakość - wyrób medyczny certyfikowany do zastosowania w zabiegach medycyny estetycznej
 • Homogeniczność - probówka resuspensyjna pozwala uniknąć zbicia się płytek w zbyt gęste formacje i uzyskać homogeniczną strukturę płytek w osoczu
 • Interakcja międzykomórkowa - według badań PRP w połączeniu z erytrocytami aktywowane przez kolagen potrafi nawet siedmiokrotnie zwiększyć sytezę ADP i ATP w porównaniu do czystego osocza bogatopłytkowego.
 • Brak alergenów - większość probówek zawiera żel. Probówki T-LAB PRP nie zawierają go z kilku przyczyn. Po pierwsze żel może być alergenem. Po drugie istnieje ryzyko pobrania żelu do strzykawki i podania go pacjentowi. Po trzecie podczas odwirowywania żel utrzymuje na dole probówki czerwone krwinki, które są duże i mają wysoką wagę molekularną. Opadając na dno zabierają ze sobą płytki PRP, które nie mogą się wydostać przez warstwę żelu. Ponadto, w probówkach z żelem nie zachodzi także pozytywna interakcja komórkowa opisana powyżej
 • Kompleksowość - kompletny zestaw pozwalający na przeprowadzenie całej procedury zabiegu z osoczem bogatopłytkowym. Zestaw jest certyfikowany w całości i każdy jego element jest stworzony z myślą o zabiegach PRP. Przekłada się to i na wygodę stosowania i na jakość produktu.  
 • Prostsza i szybsza obsługa - dzięki zoptymalizowanej konstrukcji probówek i kapturka transfer krwi do probówki odbywa się bardzo sprawnie i bez użycia dodatkowego wężyka. Próżniowa probówka po połączeniu jej z kapturkiem "zasysa" krew do wnętrza probówki

Zawartość zestawu pozwala przeprowadzić kompletną procedurę zabiegową:

 • Probówki T-LAB PRP z antykoagulantem

Zestaw zawiera 2 probówki T-LAB PRP o objętości 10ml. Są to probówki próżniowe i każda z nich zawiera 1ml antykoagulantu.
Probówki są sterylizowane poprzez promieniowanie jonizujące gamma. Jest to metoda sterylizacji rekomendowana dla wyrobów medycznych.
Probówki nie zawierają żelu i są niehemolityczne (nie powodują hemolizy tj. rozpadu krwinek czerwonych).
Producent rekomenduje aby z każdej probówki pobierać 2ml osocza bogatopłytkowego. Zestaw pozwala więc pobrać w sumie 4ml osocza.

 • Probówka resuspensyjna

Zestaw zawiera jedną probówkę resuspensyjną o objętości 5ml.
W związku z dużą siłą działającą na krew podczas odwirowywania może dojść to zbicia się płytek w zbyt gęste formacje. Probówka resuspensyjna pomaga na homogenizację płytek w środowisku osocza. 
4ml pozyskanego osocza bogatopłytkowego należy przenieść do probówki resuspensyjnej a następnie delikatnie ją poruszać przez 30-60 sekund.
Probówki są sterylizowane poprzez promieniowanie jonizujące gamma. Probówki są niehemolityczne (nie powodują hemolizy tj. rozpadu krwinek czerwonych).

 • Strzykawki

W każdym zestawie znajdują się dwie sterylne strzykawki.
Pierwsza z nich to strzykawka o objętości 5ml przeznaczona do pobierania z probówki po odwirowaniu osocza bogatopłytkowego i przenoszenia go do probówki resuspensyjnej.
Druga strzykawka o objętości 1ml przeznaczona jest do aplikacji osocza bogatopłytkowego pacjentowi.

 • Igły

W każdy zestawie znajdują się 3 igły. Długa igła, igła 21G oraz igła 30G.
Długa igła przeznaczona jest wraz ze strzykawką 5ml do pobierania z probówki po odwirowaniu osocza bogatopłytkowego i przenoszenia go do probówki resuspensyjnej.
Igła 21G przeznaczona jest do pobrania osocza bogatopłytkowego po jego homogenizacji z probówki resuspensyjnej.
Igła 30G wraz ze strzykawką 1ml przeznaczona jest do aplikacji osocza bogatopłytkowego pacjentowi.

 • Zestaw do pobierania krwi

T-LAB PRP zawiera także bardzo wygodny, 2 elementowy, zestaw do pobierania krwi.
Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji probówek i kapturka transfer krwi do probówki odbywa się bardzo sprawnie i bez użycia dodatkowych wężyków i motylków. Próżniowa probówka po połączeniu jej z kapturkiem "zasysa" krew do wnętrza probówki.
Proces ten przedstawiony jest w zakładce Video.

Napisz recenzję produktu i otrzymaj dodatkowe punkty Dermatic!

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Quality
Produkty Zestawy do PRP
Marka T-LAB PRP