SRS Glutation 5ml

Kod: 04-0015

Do najbliższej wysyłki pozostało:

Glutation to trójpeptyd zbudowany  z 3 reszt aminokwasowych: kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny.

Glutation występuje we wszystkich komórkach zwierzęcych i roślinnych. Wzmacnia organizm, działając jako przeciwutleniacz, stymulator odporności i detoksykant wielu szkodliwych środków zanieczyszczających środowisko i kancerogenów.

Dzięki odwracalnej reakcji odrywania lub przyłączania elektronów, glutation działa w ustroju jako układ oksydo-redukcyjny chroniący grupy – SH białek przed utlenieniem.

Bierze też udział w procesie oddychania i jest koenzymem niektórych enzymów oksydoredukcyjnych. W formie zredukowanej, dzięki wolnej grupie tiolowej służy do redukcji nadtlenków, co w rezultacie ochrania komórki przed uszkodzeniem ze strony toksyn.

Glutation odpowiada za pobudzenie hormonu wzrostu i regenerację komórek. Poza tym glutation wspomaga odtruwanie wątroby z metali ciężkich i leków farmakologicznych.

Chroni przed toksycznym działaniem papierosów i alkoholu. Glutation koncentruje się głównie w wątrobie i tam odgrywa funkcję głównego czynnika detoksyfikacyjnego. Inne detoksyfikatory to wit. C i E , które w swoim działaniu są zależne od glutationu.

Witaminy te po utlenieniu są przywracane przez glutation do dobrej użytecznej formy. Neutralizuje on działanie wolnych rodników i wzmacnia działanie Wit. C i E. Odgrywa on również istotną rolę w likwidacji przebarwień.

Wskazania

  • Lifting skóry
  • Odmłodzenie skóry
  • Spowalnianie procesu starzenia się skóry na skutek działania promieni słonecznych
  • Leczenie ostudy
  • Usuwanie widocznych przebarwień
  • Korekcja drobnych zmarszczek

Stężenie: 2%

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać opinie. Proszę zalogować się lub zarejestrować

Ulotka Pobierz
MarkaSRS
ZabiegiLifting, Regeneracja skóry, Przebarwienia i rozjaśnienie
Pojemność5ml
Wskazania komponentów mezoterapiiRedukcja przebarwień skóry, Rewitalizacja zniszczonej skóry, Ujędrnienie skóry, Zmniejszenie widocznych zmarszczek