Dermatic.pl Aesthetic Business

Wszystko, co powinniście wiedzieć o zabiegach liftingujących

venome xxl 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 5 minuty
Stres, wiek i czynniki zewnętrzne jak zła dieta czy nadużywanie promieni słonecznych są wypisane na naszej twarzy. Dając efekt zmęczonej, opadniętej i postarzałej skóry. Prędzej czy później każdy z nas zauważa pierwsze zmarszczki na czole, kurze łapki wokół oczu, aż po utratę owalu twarzy. Na szczęście medycyna estetyczna daje nam możliwość walki z tymi przypadłościami. Jakiego rodzaju są to kuracje? Czy bolą? Jakie są przeciwwskazania? Zdradzamy całą prawdą o zabiegach liftingujących.

Zabiegi liftingujące mają na celu podniesienie owalu twarzy, likwidację zmarszczek i cieni pod oczami. Również przywrócenie skórze zdolności do samoregeneracji poprzez napięcie tkanek i zwiększenie cyrkulacji krwi.
W szerokiej ofercie gabinetów kosmetologicznych możemy znaleźć nieinwazyjne zabiegi igłowe i bezigłowe, kuracje wykorzystujące fale radiowe, peelingi czy dermomasaże. Poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym nasza skóra odzyska świeżość i jędrność.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący w skórze człowieka, który  odpowiedzialny jest za wiązanie w niej cząsteczek wody, przez co uzyskujemy efekt sprężystości i jędrności. Wraz z wiekiem ilość kwasu maleje, a na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki. Aby zapobiec temu procesowi lub zregenerować tkanki można poddać się zabiegowi wypełniania powstałych bruzd kwasem hialuronowym.

Peakstock/shutterstock
Dla kogo?

Jak już wiemy kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze, więc jego zastosowanie w medycynie estetycznej jest całkowicie bezpieczne. Polecany jest dla osób, które zmagają się z takimi problemami jak:

  • blizny
  • utrata kształtu np. policzków
  • deformacje twarzy
  • zmarszczki, np. zmarszczki palacza, kurze łapki, lwia zmarszczka
Przeciwwskazania
  • ciąża  i karmienie piersią
  • trądzik
  • opryszczka
  • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
Przebieg

Problematyczne miejsce może zostać znieczulone, jeżeli pacjent jest szczególnie wrażliwy na ból. A następnie za pomocą cienkich igieł wstrzykuje się kwas hialuronowy. Czas zabiegu to ok. 30-45 minut, w zależności od problemu skórnego.

Z pewnością kuracja ta cieszy się dużą popularnością ze względu na efekty, które widoczne są niezwłocznie po pierwszej aplikacji. Efekt utrzymuje się od 10 do 18 miesięcy i po tym czasie należy powtórzyć zabieg.

Działania niepożądane

Po zabiegu pacjent może zauważyć niewielkie zaczerwienienia, zasinienia lub obrzęki, które znikną w przeciągu kilku dni. Zaleca się również unikanie promieni słonecznych, saun czy parówek leczniczych do 2 tygodni po kuracji.

MBLifestyle/shutterstock
Nici liftingujące

Wszyscy zastanawiamy się nad sekretem urody Azjatek. Mogą pochwalić się jędrną i promienną cerą w każdym wieku. Może to znak, by zaufać zabiegowi z wykorzystaniem nici liftingujących, który wywodzi się właśnie z Korei? Jest on całkowicie bezpieczny, posiada certyfikat CE. I można go odnaleźć w ofertach salonów kosmetologicznych w Europie, Japonii, USA czy Brazylii. Dzięki niciom wysokiej jakości mamy pewność, że zabieg pozwoli uzyskać nam najlepsze możliwe efekty; jak odmłodzenie, rewitalizację skóry czy likwidację zmarszczek.

Dla kogo?

Zabieg sprawdzi się dla osób, które szukają rozwiązań w walce z takimi obszarami jak:

  • pomarszczone policzki
  • fałd podbródkowy
  • worki pod oczami
  • opadające brwi
  • pionowe i poziome zmarszczki na czole
  • fałd nosowo-wargowy
Przeciwwskazania
  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby nowotworowe
  • stany zapalne skóry
  • problemy z krzepliwością krwi
Przebieg

Zabieg polega na wszczepieniu rozpuszczalnych nici pod skórę pacjenta, które aktywują komórki do produkcji kolagenu i fibroblastów. A to właśnie te związki odpowiedzialne są za efekt jędrnej i rozświetlonej cery. Lifting oceniany jest jako bolesny, aczkolwiek aby być piękną wcale nie trzeba cierpieć!

Cały proces poprzedza się znieczuleniem zabiegowego miejsca, a zaaplikowane nici są niewidoczne i niewyczuwalne. Przez 7-8 miesięcy nici utrzymują się w organizmie i pobudzają proces tworzenia kolagenu i elastyny. A efekty, które można dostrzec od razu po zabiegu utrzymują się nawet do 2 lat.

Działania niepożądane

Zabiegi estetyczne z wykorzystaniem nici liftingujących są całkowicie bezpieczne ze względu na ich obojętny stosunek dla organizmu. Po aplikacji można zauważyć jedynie zaczerwienienia i drobne obrzęki, które znikają w ciągu 3-5 godzin.

alt="zabiegi liftingujące"
TanyaLovus / shutterstock.com
Kwas glikolowy

Kuracja kwasami na twarz z pewnością należy do najpopularniejszych zabiegów odmładzających wykonywanych w salonach kosmetologicznych. Dużym zainteresowaniem cieszy się szczególnie kwas glikolowy, który dzięki swoim właściwościom wzmacnia warstwę ochronną skóry. Przypisuje mu się również działanie złuszczające martwy naskórek i pobudzające syntezę kolagenu.

Możemy wyróżnić trzy główne stężenia kwasu glikolowego:

  • do 15% – najbezpieczniejsza opcja, która pozwala na złuszczenie i nawilżenie skóry oraz aktywację tkanek do samoregeneracji;
  • 20-35% – obok właściwości kwasu do 15 % stężenia, możemy wyróżnić tu również działanie silnie oczyszczające na zasadzie peelingu;
  • 50-70% – kwasy o tak wysokim stężeniu odpowiadają także za dogłębną regenerację skóry; a co za tym idzie przyczyniają się do wyrównywania kolorytu skóry, czy redukcji zmarszczek.

Firmy kosmetyczne oferują szeroką gamę produktów zawierających w swoim składzie kwas glikolowy Można dostać również wskazany specyfik w czystej postaci. Ale czy zabiegi przeciwzmarszczkowe w domu z użyciem tej substancji to na pewno bezpieczny pomysł?

Jeżeli mamy na myśli kremy i maseczki dostępne w drogeriach, to śmiało możemy urządzić sobie małe SPA w swoich czterech ścianach z wykorzystaniem tych produktów. Profesjonalne peelingi zostawmy specjalistom, którzy po przeprowadzonej konsultacji z pewnością wybiorą dla nas najlepsze stężenie kwasu.

Dla kogo?

Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, które chciałyby zmienić stan swojej skóry, a mianowicie:

  • zredukować zmarszczki
  • zwiększyć napięcie tkankowe
  • poprawić mikrokrążenie i jakość skóry
  • spowolnić proces rogowacenia słonecznego

Ponadto zabiegi z kwasem glikolowym polecane są często osobom, które walczą z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi.

Przeciwwskazania
  • stany zapalne skóry jak np. opryszczka
  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • doustne przyjmowanie leków zawierających witaminę A, jak Izotec i Curracne
  • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy

Bardzo ważne jest, aby minimum 3 tygodnie przed zabiegiem unikać promieni słonecznych i solarium. W tydzień poprzedzający aplikację kwasu nie należy korzystać z elektrolizy, depilacji i używania środków podrażniających skórę. Drodzy panowie, tego dnia i wy musicie odstawić maszynki do golenia jeśli chcecie przystąpić do zabiegu.

Przebieg

Zabieg rozpoczyna dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie skóry. Po takim przygotowaniu specjalista nakłada kwas o odpowiednim, dobranym indywidualnie do klienta stężeniu na wskazane miejsca. Preparat pozostawia się na skórze przez ok.  5-7 minut, a następnie jest on neutralizowany i usuwany.

Osoba przeprowadzająca aplikację musi czujnie obserwować reakcję skóry, mamy bowiem  do czynienia z kwasem. Zabieg kończy zastosowanie specjalnego serum, które wspomaga regenerację tkanek.

Działania niepożądane

Po aplikacji kwasu glikolowego pacjenci muszą być przygotowani na zaczerwienienia twarzy, które mogą utrzymać się nawet do kilku dni. Ponadto osoby, które poddały się kuracji mogą odczuwać także delikatne szczypanie, które znika zazwyczaj po kilku godzinach. Mimo niezbyt atrakcyjnego wyglądu cery w tym okresie należy pamiętać, by pod żadnym pozorem nie zdrapywać złuszczającego się naskórka.

Mamy też złą wiadomość dla wszystkich, którzy kochają korzystać z promieni słonecznych – jest to bezwzględnie zabronione przez okres ok. 3 tygodni po zakończonej kuracji. Co więcej, konieczna jest dodatkowa ochrona w postaci stosowania kremów z filtrami UV.

Pobierz materiały edukacyjne
Facebook Instagram Youtube Spotify