Dermatic.pl Aesthetic Business

O nas

O nas!

Aesthetic Business to multimedialna platforma internetowa adresowana do branży beauty, ze szczególnym uwzględnieniem zabiegów estetycznych. Przygotowana przez profesjonalistów i kierowana z jednej strony do profesjonalistów zajmujących się wykonywaniem zabiegów estetycznych i prowadzących gabinety estetyczne – lekarzy, stomatologów, pielęgniarek, kosmetologów. Z drugiej zaś do ich klientów – osób pragnących z takich zabiegów skorzystać oraz jak najdłużej zachować odpowiednią kondycję oraz młody, zdrowy wygląd.

Czego szukać na stronach Aesthetic Business?

Publikowane materiały na łamach Aesthetic Business zamieszczamy w jasno wydzielonych 6 działach. O tym co branżę dotyka na bieżąco przeczytacie Państwo w Aktualnościach. Ważnym działem są Wywiady z ekspertami mającymi niejedno do powiedzenia na temat realizacji zabiegów, kształcenia się, właściwego stylu życia, czy sposobu prowadzenia biznesu beauty oraz arkanów prawnych.

Szczegóły tych zagadnień zamieszczamy w kolejnych działach. Firma/prawo to zagadnienia związane z prowadzeniem firmy, umiejętnością poruszania się na rynku, grą marketingową, polityką cen.

Aktualna jest sytuacja prawna i finansowa wynikająca z objęciem lockdownem części branży beauty. Bądź dotycząca wymagań i obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią covid-19. Interesującą grupą tematów w tym dziale jest ekonomia behawioralna. Czyli jak sprostać konkurencji i odnieść sukces biznesowy. Jakie są perspektywy rozwoju medycyny estetycznej? Jak znaleźć idealny lokal na gabinet estetyczny, jak go zaprojektować? Jak sfinansować zakup lokalu oraz sprzętu?

Z prawnego punktu widzenia – jakie zgody zabiegowe należy uzyskać? Jaką dokumentację fotograficzną można i należy gromadzić? Przepisy medyczne oraz podatkowe, jakim podlega branża.

Kolejny dział to Holistyka. Jak sama nazwa mówi to szerokie spojrzenie na nasz organizm – jego możliwości, ograniczenia, zachodzące procesy. Zarówno od strony kondycji fizycznej, jak i psychicznej, czy psychologicznej. Znaczenie mikrobioty, komórek macierzystych, aktywności fizycznej, odpowiedniego odżywiania, nawodnienia, życia seksualnego. Dbałość o kondycję skóry, wpływ gospodarki hormonalnej, ekspozycji na promieniowanie UV, palenia tytoniu, trychologia, diagnostyka obrazowa. Jak przebiegają procesy starzenia się skóry, co je spowalnia? Co może wywołać alergię? Jak pielęgnować ciało w sytuacjach specjalnych – u sportowców, kobiet w ciąży, pacjentów po chemioterapii

Tu znajdziemy też rozważania odnoszące się do sfery psychicznej osób niezadowolonych ze swojego wyglądu i procesów życiowych, decydujących się na poddanie określonym zabiegom estetycznym.

W Aesthetic Business nie może zabraknąć działu obejmującego bezpośrednio tematykę zabiegów estetycznych. Jak rozwiązywać konkretne problemy – skorygować usta, powieki, brodę, nos. Jak pozbyć się zmarszczek w poszczególnych miejscach, blizn, włókniaków i rozstępów, przebarwień, cellulitu? Jak łączyć zabiegi stomatologiczne z korektą estetyczną okolic ust i brody? Jak przeciwdziałać łysieniu bądź rewitalizować skórę? Stosowanie konkretnych preparatów, technik i metod: kwasu hialuronowego, retinolu, osocza bogatopłytkowego, hydroksyapatytu wapnia, enzymów, biostymulatorów, toksyny botulinowej, nici PDO, HIFU, laserów, radiofrekwencji… Jak postępować w sytuacjach określonych powikłań?

I wreszcie Produkty i testy produktowe, gdzie zapoznacie się Państwo z nowościami, czy hitami medycyny estetycznej.

Kim są eksperci Aesthetic Business?

Swoją wiedzą i doświadczeniami dzielą się z Czytelnikami zabiegowcy-praktycy m.in.: dr n med. Izabela Załęska, dr n. med. Anna Markowicz-Stanach, lek. dent. Aleksandra Tomaszewska, lek. dent. Paweł Ponichtera, prof. UJ stom. Małgorzata Pihut, dr n. biol. Wojciech Karwowski, czy Marta Dymek-Gładyszewska.

Ekspertką Aesthetic Business z zakresu zdrowia psychicznego i psychologicznego podejścia do klienta gabinetu estetycznego jest psycholog kliniczny Beata Kaczmarek. Natomiast w kwestiach żywienia i zdrowego trybu życia wypowiada się m.in. dr inż. Katarzyna Okręglicka.

Specjalistami w dziedzinie ekonomii są przede wszystkim prof. Henryk Mruk oraz dr Mateusz Tomaszewski (MBA). Grono specjalistów od finansów i marketingu uzupełniają Agnieszka Żurek specjalizująca się w finansowaniu usług medycznych, czy Małgorzata Waszczyk-Cocińska. Aspekty prawne prowadzenia firm branży aesthetic rozjaśnia mec. Marta Szybiak-Kędzia, czy mec. Sławomir Wolfram.

Nad przygotowaniem materiałów dla Aesthetic Business, stroną redakcyjną, publicystyczną, wizualną i multimediami czuwają dziennikarze: Anton Abravit, Barbara Kwiecińska-Kielczyk, Artur Adamczak, Małgorzata Burda-Orłowska, Zofia Owczarek.

Aesthetic Business umożliwia także dostęp do prowadzonych online z udziałem specjalistów webinair’ów i live’ów.

Facebook Instagram Youtube Spotify