Dermatic.pl Aesthetic Business

Branża estetyczna w 2023 r. – kongresy, sympozja, targi (cz. 2)

quiz produkt 1200x300
Newsletter
, ten tekst przeczytasz w: 14 minuty
Kontynuujemy przegląd wydarzeń branży beauty w 2023 roku na całym świecie. To kongresy, konferencje, sympozja, seminaria, targi… Dostarczające wiedzy o innowacjach, jakie pojawiły się w środowisku w ostatnich miesiącach. Okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz zaopatrzenia w nowoczesny sprzęt i produkty.

 oprac. Barbara Kwiecińska-Kielczyk

Część  pierwsza przeglądu TUTAJ

Co znajdziesz w artykule?

44 Kongres i Targi LNE – Kraków – 22-23.04.2023 r.

Kongres LNE od ponad 25 lat dostarcza potężnej dawki wiedzy kosmetyczkom, kosmetologom i fanom branży beauty. Nowe trendy odkrywają dla nich znakomici specjaliści. Dlatego warto spotkać się z nimi również na 44. Kongresie i Targach LNE już 22-23 kwietnia 2023!

Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda – Warszawa – 22-23.04.2023 r.

Kolejna edycja po gdańskich i poznańskich targów, gdzie swoje produkty prezentują przede wszystkim polscy producenci kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. Pojawiają się również marki zagraniczne dostępne na rodzimym rynku.

Shanghai Beauty Expo Chiny – Szanghaj, Chiny – 12-14.05.2023 r.

Działające od 26 lat targi China Beauty Expo są wysoko cenione jako profesjonalna platforma produktów do pielęgnacji ciała, makijażu i zapachów, marek kosmetycznych, zdrowotnych i wellness, marek do paznokci i rzęs oraz powiązanych usług w celu rozwoju ich działalności w Chinach. Z populacją konsumentów wynoszącą 1,4 miliarda i rosnącą bazą konsumentów Chiny mają największy popyt na produkty kosmetyczne, zdrowotne i dobre samopoczucie. Przez lata China Beauty Expo stało się miejscem spotkań Asia Beauty.

Niezależnie od tego czy chcecie dotrzeć do decydentów i kupujących, poznać najnowsze trendy w branży, wprowadzić nowe produkty, zaprezentować możliwości produkcyjne, znaleźć dystrybutorów i partnerów lub spotkać się z profesjonalistami z branży, China Beauty Expo pomoże Wam wykorzystać większe możliwości i stać się bardziej odnoszącymi sukcesy.

OFF LABEL Sympozjum naukowe: Soczysta jędrność skóry – biostymulatory i techniki łączone cz. II – Warszawa – 27.05.2023 r.

Na razie brak konkretów na temat wydarzenia. Można się na nie jedynie zapisywać. Obie części sympozjum uzupełniają się.

Więcej informacji wkrótce!

Beauty Macedonia Summer – Saloniki, Grecja – 27-29.05.2023 r.
konferencje branży estetycznej 2023

To możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami beauty na początku sezonu letniego. Topowe kompanie produkujące dla branży beaty z całego świata zaprezentują w ciągu 3 dni:

 • kosmetyki, produkty do makijażu, urządzenia i wyposażenie estetyczne, alternatywne metody leczenia, tatuaż, spa, produkty do masażu;
 • produkty fryzjerskie, narzędzia i sprzęt fryzjerski, przedłużki, akcesoria, gadżety kosmetyczne;
 • paznokcie naturalne i sztuczne, produkty pielęgnacyjne, ozdoby do paznokci, urządzenia i sprzęt do studia paznokci, produkty podologiczne;
 • materiały szkoleniowe.

Osoby, które wezmą udział w 3-dniowym Beauty otrzymają Specjalny Certyfikat Uczestnictwa.

Targi Beauty – Wrocław – 3-4.06.2023 r.

Podczas wiosennej edycji Targów Beauty we Wrocławiu poznacie Państwo aktualne trendy w make-upie, stylizacji paznokci, makijażu permanentnym, stylizacji brwi i rzęs, kosmetyce pielęgnacyjnej, kosmetologii estetycznej i wielu innych dziedzinach branży beauty.
W trakcie zaplanowanych konferencji, pokazów, warsztatów eksperci przekażą wiedzę, która pozwoli specjalistom wprowadzić innowacje do swoich salonów, a pasjonatom pobudzić kreatywność i rozwinąć talent.

Przed uczestnikami liczne konkursy z nagrodami oraz wydarzenia towarzyszące. 

IMCAS Asia 2023 – Bangkok, Tajlandia – 9-11.06.2023 r.

IMCAS Asia 2023 powraca do Bangkoku, aby przynieść najnowszą naukę i innowacyjne techniki pojawiające się w dermatologii, chirurgii plastycznej i nauce o starzeniu.

Ta edycja na nowo definiuje możliwości w medycynie estetycznej dzięki nowym informacjom na temat rosnących trendów i innowacyjnych metod, które są niezbędne w dzisiejszej nowoczesnej praktyce. Pełne spojrzenie od badań po wdrożoną technikę – odkryjcie najnowsze międzynarodowe i regionalne aktualizacje z czołowymi ekspertami z Azji i całego świata.

W programie 16 edycji znajdzie się 150 sesji naukowych, w tym równoległe warsztaty anatomiczne, mające na celu zapoznanie się z procedurą iniekcji i współczesną techniką chirurgiczną. Ponadto różne tematy dermatologiczne i chirurgiczne będą szczegółowo badać procedury według morfotypu, nowych technologii oraz sposobów zapobiegania ryzyku i radzenia sobie z powikłaniami. Wystąpi 230 prelegentów i ekspertów. Przewidziano udział 2200 uczestników.

Slavic B2Beauty – 2. kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej – Kielcze – 13-14.06.2023 r.

Firmy kosmetyczne szukające nowych rynków zbytu spotkają się z kupcami z wielu krajów. Kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty po raz drugi staną się punktem startowym dla współpracy międzynarodowej. Wydarzenie w Targach Kielce potrwa w dniach 13 i 14 czerwca 2023 roku.

Kontraktacje branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty to wydarzenie, podczas którego spotkają się dwie strony przemysłu kosmetycznego. W Centrum Kongresowym Targów Kielce producenci zaprezentują ofertę kupcom z różnych stron świata. Każda rozmowa zostanie zaplanowana, więc produkty jednej firmy pozna każdy przedsiębiorca.

Taka formuła spotkań biznesowych na tak szeroką skalę po raz pierwszy w Polsce została zorganizowana przez Targi Kielce w czerwcu 2022 roku. Przeprowadzonych zostało niemal 1000 spotkań stacjonarnych i online, w których udział wzięło 60 przedsiębiorców z 20 krajów świata oraz ponad 30 producentów kosmetyków i farmaceutyków z Polski, Czech i Litwy. Uczestnicy i partnerzy wydarzenia, przede wszystkim Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, podkreślali jego znaczenie dla rozwoju branży w czasie zamknięcia eksportu na Wschód. 

Wszystko wskazuje na to, że producenci coraz bardziej potrzebują nowych rynków zbytu, a perspektywicznymi kierunkami są Bliski Wschód i Azja.

Na pierwszą edycję Slavic B2Beauty kupcy przyjechali między innymi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru, Malezji, Kazachstanu, Kirgistanu, Uzbekistanu,  Algierii, Maroka, Izraela, Holandii, Rumunii, Czech,  Danii, Bułgarii, Estonii, a także z Australii. I przedsiębiorców z tych krajów można spodziewać się na wydarzeniu w czerwcu 2023 roku.

W trakcie Slavic B2Beauty przedstawiciele firm poznają produkty do pielęgnacji ciała, włosów, paznokci oraz suplementy diety i farmaceutyki słowiańskich producentów.

Face Conference & Exhibition – Londyn, Wielka Brytania – 30.06-1.07.2023 r.

Czym jest Konferencja FACE? To miejsce dla lekarzy i specjalistów medycyny estetycznej, którzy podzielają pasję do szybko rozwijającego się i stale ewoluującego rynku medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.

Dzięki 20-letniemu doświadczeniu FACE jest jedną z nielicznych konferencji na świecie, która ma dogłębne programy skoncentrowane na podstawowych segmentach rynku niechirurgicznej estetyki. 

konferencje branży estetycznej 2023

Lekarze mogą spodziewać się treści naukowych na wysokim poziomie od prawdziwych ekspertów w różnych tematach, w tym:

Program FACE wypełnia lukę między obecnym poziomem szkolenia akademickiego a pionierskimi postępami stale pojawiającymi się w dziedzinie estetyki i dermatologii.

Ponieważ zarówno brytyjscy, jak i międzynarodowi wiodący praktycy wnoszą wkład w program, możecie mieć Państwo pewność co do głębokości i jakości badań naukowych dostępnych w FACE. Członkowie komitetu naukowego i eksperci reprezentują każdą dyscyplinę w naszej dziedzinie i przez wiele lat przyczynili się do edukacji lekarzy i rozwoju estetyki.

IMCAS Americas 2023 – Kartagena, Kolumbia – 20-22.07.2023 r.

IMCAS Americas 2023 przygotowuje się do kolejnej słonecznej edycji, aby zgłębić wiedzę i nowe produkty dermatologii, chirurgii plastycznej i nauki o starzeniu się.  
 
Wracając do pięknego miasta Cartagena, ta piąta edycja oddaje sedno inspiracji i nauki – z udziałem regionalnych i międzynarodowych ekspertów – aby podnieść swoje umiejętności w zakresie najważniejszych tematów estetycznych w dzisiejszej nowoczesnej praktyce.   
 
Program obejmie ponad 100 naukowo opracowanych sesji i najnowocześniejszych modułów dotyczących medycyny regeneracyjnej, zabiegów na ciało, dermatologii klinicznej i nieklinicznej. A także zarządzania powikłaniami i wszystkich głównych tematów związanych z obecnym i przyszłym światem estetyki medycznej. Wtstąpi 150 prelegentów i specjalistów.

Ponadto uczestnicy (przewidywany jest udział 1500) mają okazję odkrycia nadchodzącą tegoroczną innowację na wystawie obu Ameryk, prezentującą najnowsze produkty regionalne i międzynarodowe pojawiające się na rynku. Zaplanowano udział 60 firm wystawiających.

Aesthetic Extender Symposium – Boca Raton, USA – 24-27.08.2023 r.

16. doroczne sympozjum Aesthetic Extender odbędzie się w dniach 24-27 sierpnia 2023 r. w niedawno odnowionym ośrodku Boca Raton Resort na Florydzie.

Sympozjum Aesthetic Extender to coroczna konferencja edukacyjna, której celem jest edukowanie i szkolenie publiczności na temat wysokiej klasy wypełniaczy estetycznych. Poprzez zapewnianie innowacyjnej edukacji w zakresie najnowszych terapii, technologii i procedur w dermatologii i medycynie estetycznej. 

Misją organizatora jest zapewnienie specjalistycznej edukacji i szkoleń w celu zwiększenia produktywności wypełniaczy przez lekarzy medycyny estetycznej i ostatecznego rozwoju opieki nad pacjentami kosmetycznymi. 

Warsaw Dental Medica Show – Nadarzyn – 7-9.09.2023 r.

Wydarzenie, które w swojej formule łączy targi oraz konferencje i szkolenia dedykowane branży stomatologii i medycyny estetycznej.

Międzynarodowe Targi i Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo to jedyne w Polsce takie wydarzenie integrujące środowisko stomatologii i medycyny estetycznej, realizowane w formule Wielkiego Branżowego Show.

BearFotos/shutterstock.com

Z czym można będzie się spotkać na wydarzeniu?

 • Materiały i sprzęt do gabinetów stomatologicznych i pracowni protetycznych
 • Produkty do gabinetów stomatologicznych i pracowni protetycznych
 • Urządzenia i materiały diagnostyczne
 • Pracownie dentystyczne/protetyczne
 • Farmaceutyki
 • Higiena i sterylizacja
 • Odzież i produkty ochronne
 • Radiologia/sprzęt
 • Medycyna estetyczna
 • Technologie
 • Pielęgnacja
 • Lasery
CEDE – Łódź – 21-23.09.2023 r.

Branży stomatologicznej poświęcone jest też spotkanie CEDE. Multidyscyplinarna konferencja zostanie zorganizowana w blokach tematycznych:

anatoliy_gleb/shutterstock.com
 • technologia cyfrowa,
 • protetyka,
 • estetyka,
 • endodoncja,
 • profilaktyka

W ciągu trzech dni obejmie różne dyscypliny stomatologii i techniki dentystycznej. Będzie doskonałym miejscem do poszerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń. W ramach konferencji będą się odbywały wykłady i warsztaty.

FORUM BE DIGITAL to towarzyszące wystawie CEDE wydarzenie zlokalizowanie w wydzielonej przestrzeni targowej pawilonu. Scena z krótkimi prezentacjami produktów, procedur cyfrowych; miejsce, w którym zainteresowane firmy mogą zaprezentować swoje rozwiązania z zakresu wyposażenia w technologie
cyfrowe, narzędzi oraz nowych materiałów dla klinik i laboratoriów stomatologicznych.

Dodatkowo w pobliżu sceny przewidziane są niewielkie (bezpłatne) miejsca prezentacyjno-testowe dla firm w nią zaangażowanych.

EUROSPINE 2023 – Frankfurt, Niemcy – 4-6.10.2023 r.

Tegoroczne spotkanie upamiętni 25-lecie EUROSPINE i zostało stworzone nie tylko po to, by zapewnić jak najlepsze zgromadzenie pod względem treści naukowych i możliwości łączenia, ale także by uczcić nasz srebrny jubileusz – mówi Marco Teli
prezes EUROSPINE 2023

EUROSPINE 2023 zapewni odwiedzającym atrakcyjny program naukowy oraz najnowsze badania i metody leczenia kręgosłupa. Będzie oferować liczne możliwości spotkania wysoko cenionych specjalistów ze wszystkich kontynentów i obcowania z kolegami z całego świata. Zaplanowano prezentacje, seminaria i panele badawcze, umożliwiając przyswojenie najnowszych informacji i technik.

konferencje branży estetycznej 2023

Główne tematy wydarzenia

• Nauki podstawowe i ekonomia
• Powikłania i epidemiologia
• Rosnący kręgosłup
• Nowe technologie
• Małoinwazyjna chirurgia kręgosłupa
• Urazy i nowotwory
• Zwyrodnienie odcinka piersiowo-lędźwiowego
• Patologie szyjki macicy i układu nerwowego
• Deformacja dorosłych

Akademia Sztuki Piękna Venome x DAA – Poznań, Wrocław, Warszawa, Kraków i Gdańsk – od 5.10.2023 r.

Dzięki współpracy pomiędzy znaną z innowacyjnych produktów marką Venome i nowoczesnym ośrodkiem edukacyjnym, Dermatic Aesthetic Academy (DAA) powstała Akademia Sztuki Piękna. Odwiedzając pięć miast Polski, Akademia oferuje profesjonalistom z branży beauty okazję do rozwinięcia swoich umiejętności i poszerzenia horyzontów. 

Aby profesjonaliści z różnych części kraju mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu, Akademia Sztuki Piękna zawita aż do pięciu miast Polski: Poznania, Wrocławia, Warszawy, Krakowa i Gdańska. Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbyło się już 5 października w Poznaniu. O inauguracji działalności ASP można przeczytać TUTAJ i TUTAJ

Szczegółowe informacje i daty znajdziesz tutaj: https://dermatic.pl/akademia-sztuki-piekna-w-dermatic/

XI Forum Branży Kosmetycznej Konsument Biznes TrendyOżarów Mazowiecki – 19.10.2023 r.

Forum Branży Kosmetycznej to konferencja B2B dla dostawców produktów i usług oraz dystrybutorów i retailerów. Poświęcona najważniejszym wydarzeniom i trendom zachodzącym w branży kosmetycznej. Łączy wykłady ekspertów, dyskusje panelowe, prezentacje trendów oraz targi nowości. Przede wszystkim daje jednak możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy potencjalnymi partnerami w biznesie.

Forum branży kosmetycznej odbywa się od 11 lat.Co roku w wydarzeniu uczestniczy około 400 osób. To menedżerowie zarządzający firmami kosmetycznymi oraz menedżerowie odpowiadający za  zamówienia do sieci handlowych i największych firm dystrybucyjnych w Polsce i na świecie. W tym roku uczestnicy forum spotkają się 19 października 2023 r. w hotelu MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Maz.; jedynie 6 km od Warszawy, w bliskim sąsiedztwie zjazdów z tras A2 i S8. 

Wydarzenie ma formułę typowo biznesową. Łączy wykłady ekspertów, dyskusje panelowe, prezentacje trendów oraz nowości. Przede wszystkim daje jednak możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów.

Wykłady w części konferencyjnej przygotowują eksperci w swoich dziedzinach; reprezentujący m.in. czołowe międzynarodowe instytuty badawcze oraz firmy konsultingowe i doradcze. M.in. PwC, Nielsen, Gfk Polonia, Euromonitor, Mobile Institute. W panelach dyskusyjnych zasiadają praktycy mający istotny wpływ na kształt kosmetycznego rynku w Polsce.

Integralną częścią konferencji są targi top produktów, innowacji i nowości, podczas których partnerzy forum prezentują swoje marki i ofertę skierowaną do detalu oraz prowadzą biznesowe rozmowy z potencjalnymi kontrahentami. 

Gośćmi forum są wyłącznie przedsiębiorcy. Przede wszystkim producenci, dystrybutorzy i importerzy kosmetyków. Zainteresowani pozyskiwaniem wszelkich informacji o tym, jak rozwijać swój biznes w kraju i na świecie, jak zdobywać nowe rynki, zagospodarowywać handlowo i marketingowo nowe obszary. Jak wykorzystywać nowe technologie w prezentacji produktów, pozyskiwaniu klientów i kontaktach z konsumentami. Drugą grupę stanowią reprezentanci handlu – menedżerowie najwyższego szczebla ze wszystkich liczących się sieci detalicznych: drogeryjnych, aptecznych, hiper- i supermarketów, dyskontów.  

Program wydarzenia https://forumbranzykosmetycznej.pl/program/

CCR London 2023 – Londyn, Wielka Brytania – 19-20.10.2023 r.

Dla społeczności estetyków uczestniczących w CCR to kolejna okazja, aby uczyć się, odkrywać, nawiązywać kontakty z wiodącymi na świecie praktykami medycyny estetycznej. 

CCR zapewnia światowej klasy edukację estetyczną i odkrycia. To połączenie programu akademickiego na wysokim poziomie z wiodącymi na świecie produktami, technologiami i usługami, zapewniające uczestnikom pełne doświadczenie edukacyjne. Od ekspertów dzielących się specjalistyczną wiedzą na temat swojego rzemiosła, przez porady, jak praktycznie wdrażać nowe techniki i protokoły w klinice, po mistrzowskie kursy pokazowe na żywo. Pełny kurs radzenia sobie z powikłaniami, aż po wgląd w najnowsze innowacje w branży estetycznej; 

CCR to dwa dni pełne doświadczeń edukacyjnych. Tegoroczny program naukowy odbywający się w Aesthetics Arena prowadzi do pionierskich technik w estetyce twarzy i zabierze lekarzy w podróż po technikach twarzy i artyzmie najbardziej szanowanych edukatorów w swojej dziedzinie. 

Główny sponsor, firma Galderma, będzie gospodarzem dwóch sympozjów w Arenie z demonstracjami na żywo, prezentującymi ich bogate portfolio w dziedzinie estetyki, z udziałem praktyki dr Priyanki Chadha, która potwierdziła, że ​​będzie przemawiać.

Global Aesthetics – Miami, USA – 19-22.10.2023 r.

Okazję do rozwinięcia swoje umiejętności i uzyskania maksymalnej przewagi konkurencyjne w swojej praktyce kosmetycznej stwarza także pobyt w South Beach w Miami na Global Aesthetics 2022.

Global Aesthetics 2022 oferuje to, co najlepsze z obu światów — z najlepszymi międzynarodowymi ekspertami we wszystkich czterech specjalnościach kosmetycznych.

konferencje branży estetycznej 2023

To dostęp z pierwszej ręki do aktualnych liderów branży i możliwość zapoznania się z najgorętszymi trendami i tematami mającymi wpływ na praktykę i wyniki.

Możliwość uczenia się od uznanych profesjonalistów na świecie i zdobycia zmieniającej się praktycznej wiedzy. Którą można wykorzystać do zwiększenia zadowolenia pacjentów i promowania długoterminowego ich utrzymania.

 • Uzyskaj najnowsze spojrzenie na najbardziej popularne i dochodowe procedury
 • Poznaj światowych liderów w dziedzinie estetyki
 • Rozwijaj swoją praktykę dzięki sesjom wzmacniającym personel, których celem jest podniesienie poprzeczki na każdym poziomie

Uczestnicy znajdą prelekcje skierowane do wszystkich specjalizacji, z tematami obejmującymi najnowsze techniki:

 • Wypełniacze i toksyny
 • Wzmocnienie piersi, pośladków i ciała
 • Regeneracja włosów
 • Łączenie technik w celu maksymalizacji wyników pacjenta
 • Wyznaczanie nowej praktyki prowadzącej do sukcesu
II kongres Science of Cosmetology – Warszawa – 21-22 października

Na przełomie ostatniej dekady Kosmetologia i jej odnogi ewoluowały bardzo mocno. Każdego roku przedstawiane nam są kolejne technologie, badania, aktywne składniki. Teorii i opinii o działaniu każdego z nich jest tyle co ludzi. Czy zatem każdy zabiegowiec/czyni potrafi ocenić co faktycznie wpływa na efekty w jego/jej pracy? Czy pracują świadomie i potrafią pokierować swoich klientów tak aby im pomóc? Czy wiecie jak wiele możecie osiągnąć wraz z klientem w swojej pracy? Potraficie znaleźć przyczynę tak aby niwelować skutki?

Edukowanie siebie i przede wszystkim Waszych klientów jest ogromnie ważne. Świadoma i bezpieczna praca to klucz do Waszego sukcesu! A wiedzy i doświadczenia nikt Wam nie zabierze! Taki jest więc cel tego i podobnych wydarzeń.

– Mam ogromną przyjemność być organizatorką tego kongresu. Jestem w branży od ponad 13 lat i wiem jedno – najważniejszy w naszym zawodzie jest ciągły rozwój. Na przełomie ostatniej dekady branża kosmetologiczna bardzo się zmieniła, więc nasze myślenie oraz wiedza również powinna być cały czas rozwijana. Dlatego właśnie stworzyłam wydarzenie SCIENCE OF COSMETOLOGY. Na którym skupimy się właśnie na wiedzy popartej badaniami oraz doświadczeniami – mówi Karolina Hauzner.

37. BEAUTY FORUM – Monachium – 28-29.10.2023 r.

BEAUTY FORUM MUNICH to jesienne targi kosmetyczne nr 1 w Europie – coroczne wydarzenie dla wszystkich profesjonalistów zajmujących się urodą! Obszerna ekspozycja branżowa w trzech halach wystawienniczych prezentuje najnowsze trendy, produkty i zastosowania z dziedzin kosmetyki, medycyny estetycznej, paznokci, stóp, włosów.

Nowe obszary produktów: dom i styl życia oraz zdrowie/odżywianie. Po raz kolejny w tym roku: Strefa Start-upu. Młode firmy po raz kolejny wykażą się inspiracjami.

Gamę produktów i usług BEAUTY FORUM MUNICH uzupełnia program obejmujący kongresy naukowe, warsztaty, pokazy sceniczne i mistrzostwa.

Wystawa handlowa – targi o charakterze międzynarodowym BEAUTY FORUM MUNICH oferuje Państwu propozycję wystawienniczą obejmującą wszystkie obszary profesjonalnej obsługi kosmetycznej.

AUCC Aesthetics United Charity Conference – Londyn, Wielka Brytania – 11.11.2023 r.
Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego – Warszawa – 14-16.11.2023 r.

Produkujecie kosmetyki? A może jesteście dostawcami usług dla branży kosmetycznej? Przedstawcie ofertę swojej firmy, nawiążcie wartościowe kontakty oraz poszerzcie swoją wiedzę.

Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego jest corocznym, międzynarodowym spotkaniem branży kosmetycznej, organizowanym przez Wydawnictwo Farmacom. Wydawcę kwartalnika „Świat Przemysłu Kosmetycznego” oraz organizatora targów Pharma&Cosmetic Industry Days.

Kongres skierowany jest do producentów kosmetyków, dostawców surowców, maszyn, urządzeń laboratoryjnych, opakowań oraz rozwiązań stosowanych w branży kosmetycznej. Uczestnictwo w tych kongresach to nie tylko udział w seminariach prowadzonych przez ekspertów z branży, ale również możliwość odwiedzenia stoisk wystawienniczych wiodących dostawców rozwiązań dla branży kosmetycznej, a także wymiany doświadczeń i opinii.

Od 2012 roku Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego organizowany jest w połączeniu z Kongresem Świata Przemysłu Farmaceutycznego. Połączenie to stwarza doskonałą okazję do integracji branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Jak również umożliwia dostawcom jednoczesne dotarcie do obu branż. Uczestnicy mogą być słuchaczami prelekcji wygłaszanych zarówno w trakcie konferencji kosmetycznej jak i farmaceutycznej.

Kongres to:

 • trzy dni pełne inspiracji,
 • dwa dni wykładów merytorycznych, odbywających się równolegle w dwóch salach wykładowych
  (program składa się z 7 bloków tematycznych, poświęconych m.in. legislacji, rynkowi, surowcom, opakowaniom, R&D, jakości i bezpieczeństwu oraz maszynom i technologiom)
 • wycieczka techniczna do fabryki Honorowego Gospodarza lub innej firmy z branży kosmetycznej,
 • wystawa stoisk firm świadczących usługi dla producentów kosmetyków i leków,
 • spotkania integracyjne
Cosmoprof Asia – Hong Kong, Chiny – 15-17.11.2023 r.

Targi Cosmoprof Asia to punkt odniesienia dla azjatyckiej branży kosmetycznej. Odbywają się corocznie w samym sercu rynku Azji Południowo-Wschodniej – Hong Kongu. Znaczące możliwości biznesowe będą czekać na specjalistów kosmetycznych od 15 do 17 listopada 2023 r. w Hong Kong Convention & Exhibition Centre, kiedy odbędzie się 26. Cosmoprof Asia.

konferencje branży estetycznej 2023

Cosmoprof Asia 2023 zgromadzi ponad 2000 wystawców oferujących szeroką gamę produktów do pielęgnacji i higieny, pielęgnacji i akcesoriów do paznokci, produktów kosmetycznych i fryzjerskich oraz ofertę naturalną i organiczną. 

Trzydniowe targi przyciągną prawie 40 000 firm, kupców, sprzedawców detalicznych i dystrybutorów z całego świata, oferując im możliwość skorzystania z lukratywnych możliwości regionu i sieci z kluczowymi dostawcami. Zlokalizowanych w ponad 20 pawilonów krajowych i regionalnych.

Oprócz wystawy Cosmoprof Asia 2023 zaoferuje bezpłatny program łączący skuteczne narzędzia B2B, takie jak Buyers Program i platforma Match&Meet, z możliwościami edukacyjnymi, takimi jak cykl CosmoTalks i pokaz CosmoTrends . Odwiedzający powinni również wziąć udział w atrakcyjnej ceremonii rozdania nagród Cosmoprofi.

ICAAM, XXI Kongres Medycyny Estetycznej I Anti-Aging – Warszawa – 17-19.11.2023 r.

Program kongresu

Sesja I: Biznes

 • MDR – wymagania w stosunku do dystrybutorów i producentów – zgłaszanie incydentów medycznych
 • Co nowa ustawa o wyrobach medycznych zmienia w przypadku współpracy lekarz-firma?
 • Nadzór organów i uprawnienia oraz sankcje za naruszenie przepisów
 • Reklama w internecie, w mediach, social mediach i reklama przez infulenserów – forma i sposób prowadzenia reklamy, obowiązki związane z reklamą

Sesja II: Toksyna botulinowa​

 • Letybo® – nowa neurotoxyna od Croma Pharma. Klinicznie potwierdzona skuteczność i bezpieczeństo Letibotulinumtoxin A
 • Długa podróż onabotulinotoksyny A – moc solidnych dowodów naukowych
 • Toksyna botulinowa w leczeniu asymetrii twarzy – opis 2 przypadków, doświadczenia własne
 • Bocouture – czystość i precyzja dla długotrwałej satysfakcji pacjenta
 • Full Face Toxin – odmłodzenie i harmonizacja twarzy przy pomocy toksyny botulinowej – off label

Sesja III: Wypełniacze I „wolumizery”

Skroniowo-jarzmowy lifting przy użyciu kwasu hialuronowego
wskazania i wyniki po 6 miesiącach obserwacji
Usta nie kłamią
Lifting, konturowanie, biostymulacja czyli efekt Radiesse. Bezpieczeństwo w zabiegach.

Sesja IV: Wypełniacze

 • Odpowiedź immunologiczna u pacjentów na stosowanie wypełniaczy na bazie HA.
 • Badania kliniczne i obserwacje własne
 • Zaawansowana technika modelowania nosa kwasem hialuronowym Skin Architect Filler o wysokiej masie cząsteczkowej
 • Domino efekt – lifting i przywrócenie harmonijnego wyglądu twarzy

Sesja V: Ekspercki punkt widzenia

 • Utrata wzroku i obecne koncepcje jej leczenia
 • Anatomiczne niebezpieczne strefy dla iniekcji z wypełniaczami tkanek miękkich
 • Kiedy gruszka wygląda jak banan! Znaczenie anatomii środkowej części twarzy
 • i efekt głębokich iniekcji wypełniaczy
 • Microbiota w medycynie anti-aging medicine – od podstaw do zastosowania klinicznego
 • Technologie komórkowe w leczeniu powikłań w medycynie estetycznej
OFF LABEL Sympozjum naukowe: Wyginam śmiało ciało – problemy estetyczne i ich rozwiązanie – Warszawa – 18.11.2023 r.

Więcej informacji wkrótce!

COSMETICA – Berlin, Niemcy – 18-19.11.2023 r.
konferencje branży estetycznej 2023

Scena KOSMETYKA – pouczające i bezpłatne wykłady dla każdego profesjonalisty kosmetycznego.

Warsztaty – Dobrze przygotowany do codziennego życia

Jeśli chcecie coś osiągnąć, musicie się uczyć. Warsztaty przekazują wiedzę i technologię wśród podobnie myślących ludzi, aby ułatwić im codzienne życie. A także dużo zabawy!

Nowości w KOSMETYCE

45. Kongres i Targi LNE – Kraków – 18-19.11.2023 r.

To jubileuszowe wydarzenie zapowiada się bardzo bogato. W programie liczni eksperci, topowe marki i gwiazdy beauty:

 • spotkania networkingowe
 • panele dyskusyjne
 • pokazy premierowe wiodących marek z branży beauty
 • unikatowa wiedza ekspercka na 2 dużych scenach wykładowych
 • gra terenowa

Strefy targowe to:

 • biznes
 • kosmetyka pielęgnacyjna
 • hi-tech
 • holistyka
 • podologia
 • makijaż
 • makijaż permanentny
 • eko
 • stylizacja rzęs i brwi

W sumie kilkadziesiąt wykładów i prezentacji i tyluż wykładowców, bez mała 200 wystawców. Część z nich przygotowała dla uczestników wydarzenia specjalne promocje targowe.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj https://kongres.lne.pl/program

XV Ogólnopolska Konferencja Trychologiczna – Warszawa – 25-26.11.2023 r.

Już po raz 15. Polskie Stowarzyszenie Trychologiczne zaprasza na konferencję branżową. Wydarzenie stanowi kolejną okazję dla uczestników do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów w dziedzinie trychologii.

Plan konferencji obejmuje sesje wykładowe, prezentacje naukowe, warsztaty, panel dyskusyjny czy workshop.

Nasza konferencja zgromadzi wybitnych specjalistów z dziedziny trychologii, ginekologii, endokrynologii, dermatologii, onkologii, dietetyki i innych dziedzin. Wykładowcy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami w zakresie diagnostyki i terapii włosów oraz skóry głowy. Będzie to także doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami i innowacjami w tej dziedzinie – zapowiada Alicja Gondek-Urtnowska, prezes PST.

Tutaj można zapoznać się z pełnym programem konferencji i jej prelegentami https://trycholodzy.org/konferencja-25-26-11-2023-warszawa/

Face&Body Winter Forum – Zakopane – 8-10.12.2023 r.

Trzecia edycja kongresu poświęcona jest tematyce z zakresu medycyny estetycznej w ujęciu holistycznym. Szczególna uwaga będzie skupiona na zastosowaniu nowych technologii oraz spojrzeniu na medycynę estetyczną z punktu widzenia prawnego i biznesowego. 

Udział w kongresie dedykowany jest zarówno specjalistom z dużym doświadczeniem, jak również osobom rozpoczynającym praktykę zawodową w branży beauty.

Skierowany jest głównie do osób zajmujących się poprawą zewnętrznej atrakcyjności pacjenta oraz zapewnieniem mu wysokiej jakości życia bez niedoskonałości o różnym podłożu.

Zakres tematyczny

Wstęp do medycyny estetycznej – panel dla początkujących

· anatomia twarzy
· podstawowe pojęcia
· zakres preparatów dla początkującego lekarza medycyny estetycznej
· podstawowe procedury
· lekarze różnych specjalizacji zainteresowani medycyną estetyczną

Ginekologia estetyczna

· innowacje w ginekologii estetycznej
· popularne zabiegi: Laseroterapia, HIFU, medycyna estetyczna – co nowego?
· trudne przypadki i powikłania
· procedury łączone, złożone terapie

Skóra

· dermatologia estetyczna
· pielęgnacja skóry wrażliwej
· dermatoskopia
· laseroterapia
· peelingi
· suplementy
· nowoczesne trendy
· zabiegi wspierające działanie medycyny estetycznej

Nowe technologie

· konturowanie twarzy
· modelowanie sylwetki
· technologie nieinwazyjne / inwazyjne
· zakup sprzętu – model biznesowy
· nowoczesne trendy
· zabiegi wspierające działanie medycyny estetycznej

Panel biznesowy

· dofinansowania
· marketing w sieci
· nowoczesne metody pozyskiwania pacjentów – SEO, Google Ads
· aspekty prawne, odpowiedzialność, roszczenia, ubezpieczenia
· zarządzanie personelem

Medycyna estetyczna Masterclass

· wykorzystanie toksyny botulinowej oraz wypełniaczy
· zabiegi, nowoczesne techniki
· procedury łączone
· warsztaty porównawcze – przekrój zabiegów
· kobieta & mężczyzna
· procedury antiaging w różnych przedziałach wiekowych
· młodość & dojrzałość
· produkty krwiopodobne: osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa
· czynniki wzrostu i komórki macierzyste
· terapie łączone

Włosy

· łysienie
· technologie wspierające przeszczepy włosów
· technologie wspomagające
· terapie osoczem, mezoterapia, preparat, techniki łączone
· diagnostyka

Nici – konturowanie twarzy i ciała

· zabiegi korekcyjne i liftingujące
· różne techniki zabiegów
· procedury łączone

Forum dyskusyjne

· prawo i medycyna
· bezpieczeństwo pacjenta i lekarza

Powikłania

· chirurgia plastyczna
· zabiegi laserowe
· wypełniacze
· aspekty prawne, odpowiedzialność, roszczenia, ubezpieczenia
· zarządzanie personelem

Zdjęcia pochodzą ze stron organizatorów wydarzeń.

Pobierz materiały edukacyjne
Facebook Instagram Youtube Spotify