Dermatic.pl Aesthetic Business

Nadchodzące wydarzenia z branży beauty 2022 – musisz tam być!

, ten tekst przeczytasz w: 9 minuty
Branża beauty można powiedzieć – niczym Nowy Jork – nigdy nie zasypia. Jedni korzystają z zasłużonych wakacji po intensywnej pracy, a inni w tym czasie szykują kolejne spotkania. Aby zaprezentować nowości, wymienić doświadczenia, pogłębić wiedzę. Przedstawiamy przegląd wydarzeń – targów, konferencji, sympozjów – jakie zaplanowano na II połowę 2022 r. W Polsce i na świecie.

opracowanie: Barbara Kwiecińska-Kielczyk, Kinga Michalak

21-23 lipca – IMCAS Americas 2022 – Kartagena, Kolumbia

Już w ostatniej dekadzie lipca, podczas czwartej edycji Ameryk, IMCAS powraca do słonecznej Cartagena de India w Kolumbii.  Gościć tam będzie 3-dniową konferencję medyczną z zakresu dermatologii, chirurgii plastycznej i zabiegów estetycznych. Gdzie połączy światową publiczność lekarzy i praktyków.

Wydarzenie zgromadzi ok. 1000 uczestników. Zaplanowano 110 sesji naukowych, a w poszczególnych punktach programu zaprezentuje się 140 ekspertów.

Uczestnicy zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia i premiery. Bo IMCAS to nie tylko konferencje i spotkania, ale i targi. Weźmie w nich udział 45 wystawców. Zatem to dobra okazja, aby poszerzyć swój zasięg w kierunku lokalnej i międzynarodowej klienteli. Tego można będzie doświadczyć w pięknej Cartagena de Indias.

4-7 sierpnia – The MAC – San Diego, USA

W pierwszy tydzień sierpnia przenosimy się z Ameryki Południowej do Północnej. A konkretnie do równie gorącego San Diego na 2022 MAC. Organizowany przez Fundację Multispecialty będzie zawierał cztery równoległe ścieżki spotkań. Obejmujące ścieżkę mniej inwazyjną, ścieżkę chirurgiczną, plastykę nosa, plastykę powiek i oczywiście bardzo znaną i popularną ścieżkę zarządzania praktyką i marketingu. A także tętniącą życiem halę wystawienniczą.

alt="kalendarz wydarzeń beauty"

W programie konferencji znajdzie się m.in.:

 • zdrowie i uroda skóry: co ma z tym wspólnego mikrobiom?
 • spersonalizowane podejścia nutraceutyczne do zdrowia i urody skóry,
 • specjalne względy i postępy w leczeniu kolorowej skóry,
 • zabiegi niechirurgiczne w dojrzałym wieku z naturalnym rezultatem,
 • działanie określonych preparatów na problemy skóry.

Zaprezentowane zostaną pokazy na żywo, możliwość uzyskania co najmniej 26,5 punktów CME dla lekarzy i pielęgniarek (przyznawanych za udział w szkoleniach podyplomowych).

Nasza filozofia Multispecialty będzie nadal nas kierować i nigdy nie zastąpimy sponsorowanych sesji kosztem treści naukowych. Ci, którzy szukają lub preferują ten model, będą mogli je znaleźć w innych lokalizacjach – przekonują.

Zespół zapewnia, że stworzy bardzo dobrą okazję edukacyjną dla wszystkich uczestników. Organizatorzy korzystają z tego samego zespołu profesjonalistów, którzy zarządzali w przeszłości Konferencją Chirurgii Kosmetycznej w Vegas. A obecnie zarządzają bardzo udaną Globalną Konferencją Estetyczną w Miami Beach. Uczestnicy mogą więc liczyć na sprawdzony poziom wiedzy specjalistycznej!

25-28 sierpnia – Aesthetic Extender Symposium – Boca Raton, USA

W sierpniu pozostajemy w USA, przenosząc się pod koniec miesiąca w gorące klimaty Florydy do Boca Raton na Sympozjum Aesthetic Extender. To coroczna konferencja edukacyjna, której celem jest edukowanie i szkolenie publiczności zajmującej się ekstensywną estetyką na wysokim poziomie. Poprzez innowacyjną edukację na temat najnowszych terapii, technologii i procedur w dermatologii i medycynie estetycznej.

Naszą misją jest zapewnienie specjalistycznej edukacji i szkoleń w celu zwiększenia produktywności ekstenderów dla lekarzy medycyny estetycznej. I ostatecznie usprawnienia opieki nad pacjentami kosmetycznymi – zapewniają organizatorzy.

Program sympozjum jest bardzo bogaty. Podczas 4 dni spotkań prezentowane będą najnowsze techniki stosowania neurotoksyn i łączenie ich z wypełniaczami skórnymi, nowości w konturowaniu i napinaniu skóry oraz aktualności dotyczące mikroigłowania. Będzie o niechirurgicznym liftingu ust, odmładzaniu oczu, podnoszeniu za pomocą nici i szwów, zabiegach na szyję, nowych narzędziach do walki z przebarwieniami, leczeniu bliznowców, terapiach skojarzonych czy zabiegach estetycznych dla mężczyzn. Nie zabraknie tematów dotyczących stosowania aparatury w medycynie estetycznej: laserów, RF czy HIFU. A także panel dyskusyjny co powinno znajdować się w domowej łazience. Wiele tematów rozpatrywanych będzie podczas warsztatów praktycznych, także taki, jak anatomiczna eksploracja w laboratorium sekcyjnym.  

7-11 września – EADV Mediolan – Mediolan, Włochy

Początek września to przeskok do Europy, do Włoch na EADV Mediolan, gdzie prezentowana będzie przyszłość dermatologii i wenerologii. To kolejna porcja doświadczeń edukacyjnych i płynących z nauki dla dermatologów i wenerologów na całym świecie. Szansa na zapoznanie się z najnowszymi wynikami badań, w nauce i innowacjami.

17 września – Off Label – Warszawa, Polska

Pozostajemy w Europie i przenosimy się na trzy wydarzenia do Polski odbywające się w tym samym czasie. Pierwsze z nich 17. 09. to warszawskie Off Label – sympozjum naukowe „Z ust do ust”, na którym zaprezentowane zostaną techniki i pułapki estetyczne.

17-18 września – Beauty Forum & Hair – Warszawa, Polska

Równolegle w dniach 17-18. 09. w stolicy odbywać się będą targi Beauty Forum & Hair. To event skierowany do profesjonalistów branży beauty. Kompleksowa oferta targów dostosowana jest zarówno do potrzeb doświadczonych fachowców, właścicieli, menadżerów i pracowników gabinetów i salonów. Jak i do osób planujących rozpoczęcie aktywności zawodowej w branży beauty, w tym inwestorów, studentów i uczniów szkół kierunkowych.

Obszar wystawienniczy został podzielony na strefy tematyczne: Kosmetyka klasyczna i aparaturowa, Makijaż klasyczny i permanentny, Podologia, Paznokcie i rzęsy, Fryzjerstwo i barberstwo, Exclusive oraz NOWOŚĆ – Beauty Industry.

W programie będzie Strefa EDU, z dużą dawką wiedzy od specjalistów w branży w poszczególnych wymienionych dziedzinach. Znajdzie się też Akademia Legislacji Kosmetycznej i wiedza nt. biznesu. Będą pokazy, konkursy i mistrzostwa w poszczególnych specjalnościach.

17-18 września – West Aesthetic Show – Boszkowo, Polska

Na West Aesthetic Show – II Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-aging – lekarze z tej specjalności wybiorą się w tym samym czasie do wielkopolskiego Boszkowa. Gdzie zaprezentowane będzie ok. 20 unikatowych technik zabiegowych.

Zakończono rejestracje nowych, bardzo innowacyjnych produktów medycznych. Ciekawe jak szybko upowszechnią się w gabinetach lekarskich? Na rynek wprowadzono nowe technologie sprzętowe i procedury zabiegowe. Szybki rozwój i popularność medycyny regeneracyjnej, technologii pozyskiwania preparatów z tkanek własnych pacjenta spowodował, że zabiegi tego typu stają się najczęściej wykonywanymi w gabinetach medycyny estetycznej... – wylicza dr n. med. Krzysztof Wachal z komitetu organizacyjnego kongresu.

Dlatego postanowiono skupić się na tym co nowe i co najciekawsze. Organizatorzy chcą zaprezentować i omówić około 20 najnowszych i najciekawszych procedur zabiegowych, które pojawiły się w ostatnich dwóch latach. Zabiegi te mają być pokazane przez uznanych szkoleniowców z kraju i zagranicy. Kongres jest dedykowany tylko lekarzom.

Uważamy, że tylko w tym środowisku możemy przedstawiać te techniki oraz dyskutować o ich wadach i zaletach. Chcemy również w trakcie prezentacji szukać i podkreślać te punkty w naszej praktyce, w których medycyna estetyczna jest medycyną, a nie kosmetologią estetyczną. Szukać standardów medycznych poprawiających bezpieczeństwo naszych pacjentów po to, by oni sami stwierdzili, że lepiej i bezpieczniej jest pójść do gabinetu lekarskiego niż do salonu kosmetyczki. Myślimy, że opracowanie odpowiednich standardów, m. in. diagnostyki laboratoryjnej, kryteriów kwalifikacyjnych pacjentów oraz odpowiedniej opieki pozabiegowej dobrze się temu celowi przysłuży – argumentuje dr Wachal.

Dla tych, którzy chcieliby zaangażować się w pracę w nowym towarzystwie lekarskim organizatorzy zaproponują w nim udział. W dzień poprzedzający kongres, 16 września odbędzie się pierwszy założycielski zjazd nowego Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.

22-23 września – CEDE, Łódź, Polska
alt="kalendarz wydarzeń beauty"
PhotoStock10/shutterstock.com

W ostatniej dekadzie września firma Exactus oraz portal Aesthetic Business zapraszają do Łodzi na kolejną edycję Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE.

Wystawie towarzyszyć będzie konferencja dedykowana lekarzom stomatologii:  „Zabiegi medycyny estetycznej ukoronowaniem leczenia stomatologiczno-ortodontycznego”. Poprowadzą ją dr n. med. Izabela Załęska i dr n. med. Jacek Ciesielski, który wygłosi tytułowy wykład. Z kolei druga prowadząca przedstawi temat: Stymulacja a rewitalizacja – różnice zabiegowe i produktowe.

Inne tematy konferencji to: powiększanie i modelowanie ust, rewitalizacja skóry z wykorzystaniem nici PDO, zastosowanie toksyny botulinowej w dolnej części twarzy, diagnostyka obrazowa oraz powikłania w zabiegach estetycznych czy kalkulator zyskowności oferty w gabinecie medycyny estetycznej.

29 września-1 pażdziernika – IMCAS Asia 2022 – Bangkok, Tajlandia

Z Polski ogromny skok do Indochin na kolejne wydanie IMCAS. 15. IMCAS Asia zagości w Tajlandii we współpracy z ITCAM of THAICOSDERM.

To nowe wydanie zgromadzi wszystkie ulepszone materiały edukacyjne z dermatologii, chirurgii plastycznej i nauk estetycznych, z których uczestnicy będą mogli korzystać w nowej dekadzie. Z kursami, takimi jak warsztaty anatomii na zwłokach, aby zbadać strefy niebezpieczne w leczeniu niechirurgicznym. Czy też chirurgia IMCAS – sesje z zabiegami chirurgicznymi krok po kroku.

Międzynarodowi prelegenci prowadzący sesje naukowe to uznani eksperci, którzy są źródłami odniesienia na całym świecie. IMCAS organizuje konferencję, która stymuluje naukę, weryfikuje istniejącą wiedzę i tworzy kontakty – wszystko, co jest niezbędne do poszerzenia umiejętności zawodowych.

13-14 października – CCR London – Londyn, Wielka Brytania

W połowie października branżę beauty czeka wyjazd do Londynu na CCR. To kolejna bardzo oczekiwana okazja dla specjalistów zajmujących się estetyką, aby spotkać się na jedynym wydarzeniu. Łączącym środowiska chirurgiczne i niechirurgiczne zajmujące się estetyką medyczną.

W stolicy Zjednoczonego Królestwa będą nie tylko uczyć się najlepszych praktyk od doświadczonych praktyków na świecie. Ale co niemniej ważne nawiązać kontakty i dzielić się doświadczeniami z rówieśnikami i przyjaciółmi.

CCR 2021 sprawdził się jako ważne środowisko dla nieformalnych rozmów i nieoczekiwanych spotkań. Umożliwiając praktykom zadawanie pytań, uzyskiwanie informacji zwrotnych i odczuwanie wsparcia szerszej społeczności. To właśnie sprawia, że CCR ma większe znaczenie w jednoczeniu brytyjskich specjalności chirurgicznych, dermatologicznych i estetycznych.

19-21 października – Eurospine 2022 – Mediolan, Włochy

Po spotkaniu w Londynie ponownie zaprasza Mediolan. Celem organizowanego tam spotkania EUROSPINE jest stymulowanie wymiany wiedzy i pomysłów w dziedzinie badań, profilaktyki i leczenia chorób kręgosłupa i związanych z nimi problemów. A także koordynacja wysiłków podejmowanych w krajach europejskich na rzecz dalszego rozwoju w tej dziedzinie.

3-6 listopada – Global Aesthetics – Miami, USA

Na początku listopada podwoje przed branżą otwiera Miami.

Rozwiń swoje umiejętności i uzyskaj maksymalną przewagę konkurencyjną w swojej praktyce kosmetycznej, spędzając czas w South Beach w Miami na targach Global Aesthetics 2022. Global Aesthetics 2022 oferuje to, co najlepsze z obu światów – z najlepszymi międzynarodowymi ekspertami we wszystkich czterech specjalnościach kosmetycznych w jednym z najbardziej efektownych miejsc w Ameryce – zachęcają organizatorzy.

W programie wiele innowacyjnych tematów, jak:

 • biostymulatorowy wlew skórny: nowa fala pielęgnacji skóry,
 • minimalnie inwazyjne odmładzanie twarzy i szyi za pomocą zasilanego falami radiowymi gazu helowego,
 • wpływ plazmy helu na pozycję brwi i ust,
 • nowe skojarzone zabiegi na porost włosów z miejscowymi czynnikami wzrostu lub egzosomami i urządzenia oparte na energii,
 • jak łączyć kosmeceutyki z laserami i innymi urządzeniami, aby osiągnąć optymalny wynik,
 • karboksyterapia w połączeniu z lekami biologicznymi do odmładzania skóry i leczenia po laserze,
 • odmładzanie twarzy za pomocą defensyn, egzosomów i dwóch rodzajów mikronakłuwania frakcjonowanego RF,
 • narkotyki w konturowaniu ciała,
 • nowe leczenie miejscowe ratujące incydenty naczyniowe,
 • zastosowanie Kenalogu do zmniejszenia worków policzkowych i obrzęków po zabiegu,
 • kod oka: leczenie utraty wzroku przez wypełniacze skórne
 • pacjent transpłciowy i praktyka estetyczna

Osobną grupę zagadnień stanowią zabiegi na piersi i ciało:

 • abdominoplastyka bez drenażu: jak to robię i dlaczego nie wszyscy?
 • jak uszyć nowy „kostium” po ogromnej utracie wagi,
 • mniej znaczy więcej: jak zmaksymalizować projekcję pośladkową przy niższych objętościach,
 • minimalnie inwazyjny lifting piersi dla mężczyzn i kobiet,
 • opcje niechirurgiczne kontra minimalnie inwazyjne opcje modelowania ciała: jak dopasować do każdego pacjenta do najlepszego leczenia?
 • gdzie jesteśmy teraz: Aktualizacja 2022 dotycząca bezpieczeństwa przeszczepiania tłuszczu,
 • „standardowe” powiększanie piersi już nie istnieje,
 • kompozytowe odejście od standardowego pierwotnego powiększania piersi,
 • specjalne perły w plastyce brzucha,
 • nieoperacyjne wzmocnienie pośladków
12 listopada – AUCC – Aesthetics United Charity Conference – Londyn, Wielka Brytania

W połowie miesiąca ponownie powita nas Londyn, gdzie tym razem przygotowywana jest  AUCC 2022. Konferencja ma skupić jedne z największych nazwisk w branży na 3 scenach i na sali wystawowej, z udziałem niektórych z najbardziej znanych dostawców. Wszystko to przy zapewnieniu wysokiej jakości edukacji delegatom. A także możliwości zwiększenia świadomości marki i nowych potencjalnych przychodów poprzez główną grupę docelową dostawców estetyki.

Porządek dzienny konferencji pojawi się na jej stronie wkrótce.

W tym roku organizator konferencji zamierza wspierać Operację Uśmiech i Ukraiński Czerwony Krzyż. Pierwsza z tych organizacji charytatywnych wykonuje pracę, aby odpowiednio poprawić życie dzieci dotkniętych rozszczepem podniebienia i wargi. I oczywiście Aesthetic United chce zareagować na kryzys humanitarny, który ma miejsce w wyniku wojny na wschodzie Europy.

16-18 listopada – Cosmoprof Asia – Singapur

Specjalna edycja Cosmoprof Asia 2022 odbędzie się w Singapurze. Organizatorzy – BolognaFiere Group i Informa Markets – ogłosili, że Cosmoprof Asia 2022 zostanie przeniesiony z Hongkongu do Singapuru w dniach 16-18 listopada 2022 r. na Singapore Expo jako edycja specjalna.

alt="kalendarz wydarzeń beauty"

Decyzja ta została podjęta po szeroko zakrojonych dyskusjach z liderami biznesu, wystawcami i partnerami, którzy przyczynili się do sukcesu wydarzenia na przestrzeni lat. Obecne ograniczenia wjazdu dla podróżnych do Hongkongu oznaczały potencjalne zakłócenia zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających Cosmoprof Asia w listopadzie, ponieważ podróż do Hongkongu prawdopodobnie podlega ograniczeniom kwarantanny.

Stąd narodził się projekt Cosmoprof Asia 2022 w Singapurze. To najważniejsze wydarzenie kosmetyczne w Azji, silnie wspierane przez wiodących światowych dostawców kosmetyków w ciągu ostatnich 25 lat. Będzie kontynuować swoją misję „łączenia wszystkich sektorów przemysłu kosmetycznego w regionie Azji i Pacyfiku”. Zachowując te same daty pokazów 16-18 listopada, będzie wygodniej dla wystawców i odwiedzających z całej Azji i reszty świata, aby zaplanować 2022 rok.

Cosmoprof Asia to wydarzenie B2B polecane dla profesjonalistów z branży kosmetycznej z całego świata zainteresowanych możliwościami ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku! Sektory produktów obejmują kategorie gotowych produktów Cosmoprof Asia: Kosmetyki i przybory toaletowe, Salon kosmetyczny, Paznokcie, Naturalne i organiczne, Włosy oraz nowe obszary “Clean and Hygiene” oraz “Beauty & Retail Tech”. Cosmopack Asia będzie gościć dostawców z Ingredients & Lab, Contract Manufacturing, Primary & Secondary Packaging, Prestige Pack & OEM, Print & Label, Machinery & Equipment.

Organizatorzy spodziewają się ok. 1000 wystawców, którzy będą rozlokowani w 13 pawilonach krajowych i grupowych. Przewidują, że odwiedzi je 15 tys. gości.

25-27 listopada – ICAAM Hilton Warsaw City, Polska

XX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging organizowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Polskie Towarzystwo Lekarskie Oddział w Warszawie. Na stronie www.icaam.pl dostępny jest formularz zgłoszeniowy. Szczegółów kongresu organizatorzy jednak jeszcze nie podali.

9-11 grudnia – Face & Body Winter Forum – Zakopane, Polska

Bieżący rok kongresów i targów zakończy zimowe forum w rodzimym Zakopanem. Face & Body Winter Forum poświęcone jest tematyce z zakresu medycyny estetycznej w ujęciu holistycznym.

Szczególna uwaga skupiona będzie na zastosowaniu nowych technologii. Uczestnicy spojrzą też na medycynę estetyczną z punktu widzenia prawnego i biznesowego. Udział w kongresie dedykowany jest zarówno specjalistom z dużym doświadczeniem, jak również osobom rozpoczynającym praktykę zawodową w omawianym kierunku.

Skierowany jest głównie do osób zajmujących się poprawą zewnętrznej atrakcyjności pacjenta oraz zapewnieniem mu wysokiej jakości życia bez niedoskonałości o różnym podłożu. W czasie sesji tematycznych poruszone zostaną zagadnienia dotyczące między innymi szeroko rozumianych zabiegów na skórę, włosy czy konturowanie twarzy i ciała. Zgłębiane będą także tajniki medycyny estetycznej w ginekologii. Podczas spotkania będzie możliwość wzięcia udziału w panelu biznesowym, forum dyskusyjnym oraz poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności praktycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook Instagram Youtube Spotify