Dermatic.pl Aesthetic Business

Dubai Derma 2023 [RELACJA Z WYDARZENIA]

elancyl 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 4 minuty
Dubai Derma, największe na Bliskim Wschodzie targi i konferencja poświęcone pielęgnacji skóry, właśnie się zakończyły. Wydarzenie zostało zorganizowanie przez Index Conferences & Exhibitions we współpracy z Pan Arab League of Dermatology, Arab Academy of Dermatology & Aesthetics (AADA) i GCC League of Dermatologists. W tym roku odbyła się już 22. edycja Dubai Derma, przyciągając ponad 24 000 odwiedzających i uczestników ze 114 krajów; co czyni ją największą z dotychczasowych edycji.

Anna Gołąbek

Część konferencyjna zgromadziła najwyższej klasy prelegentów – lekarzy, praktyków zajmujących się pielęgnacją skóry i ekspertów branżowych. Prezentowane były najnowsze, ważne badania i odkrycia naukowe oraz techniki, dotyczące zarówno leczenia, jak i zabiegów estetycznych. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie najciekawszych wykładów.

Przełomowe badania, nowoczesne metody

Kuracja przeciwtrądzikowa nie jest pierwszym zastosowaniem toksyny botulinowej, jakie przychodzi nam na myśl. Jednak dr Khaled Gharib przekonywał, że śródskórne iniekcje toksyną botulinową typu A są bardzo efektywną i bezpieczną metodą przeciwdziałania objawom trądziku pospolitego i różowatego.

Dr David J Goldberg wskazywał na skuteczność lasera 1726 nm. W przeciwieństwie do większości terapii laserowych, które nie działają na gruczoły łojowe, ten rodzaj lasera ma na nie bezpośredni wpływ. Może być używany na skórze każdego typu i jest pierwszą zaaprobowaną przez FDA laserową metodą leczenia trądziku o różnym nasileniu, przynoszącą długotrwałe efekty.

relacja dubai derma 2023

Jeśli chodzi o farmakologiczne leczenie trądziku, dr Shakir al Saedy przedstawił obiecujące wyniki badań dotyczące terapii doustną izotretynoiną w połączeniu z preparatem antyhistaminowym. To synergiczne podejście zwiększyło skuteczność izotretynoiny; pacjenci jednocześnie lepiej ją tolerowali, a efekty uboczne były mniej odczuwalne.

Omawiane były także nowe sposoby redukcji blizn potrądzikowych. Dr Fadi Hamadani zaprezentował rezultaty użycia w tym celu radiofrekwencji mikroigłowej na grupie 400 pacjentów w okresie pięcioletnim. Terapia, w powiązaniu z innymi narzędziami, skutkowała zwiększeniem napięcia skóry i wypełnieniem atroficznych blizn.

Dr Khalifa Sharquie wyjaśniła jak dermabrazja termiczna może być stosowana do usuwania blizn zamiast ich wycinania lub terapii laserowej. Wykonywana przy użyciu igły do diatermii, dermabrazja termiczna niszczy uszkodzoną tkankę i wywołuje formację nowej.

Podczas swojego wykładu o atopowym zapaleniu skóry, prof. Jacek Szepietowski wskazywał na szerokie spektrum problemów natury psychologicznej, powiązanych z tym schorzeniem. Uciążliwe objawy AZS powodują poważne trudności z zasypianiem i pogarszają jakość snu. Wywołują zaburzenia lękowe i depresję, a także mają negatywny wpływ na życie seksualne. Dlatego tak istotne, zdaniem polskiego specjalisty, jest traktowanie AZS jako poważny problem medyczny, wymagający efektywnego leczenia i holistycznego podejścia.

Wśród nowych metod leczenia AZS znajduje się terapia inhibitorami JAK, o czym opowiadał dr Mohammed Al Abadie. Inhibitory kinaz janusowych (JAK), zwane również jakinibami, to małe cząsteczki przerywające szlaki sygnalizacyjne JAK-STAT (Signal Transducer and Activator of Transcription) zaangażowane w patogenezę wielu chorób o podłożu immunologicznym i/lub zapalnym. Inhibitory JAK są stosowane w coraz większej liście chorób skóry, w tym bielactwie, łysieniu plackowatym czy łuszczycy.

Nowości zabiegowe i produktowe

Na Dubai Derma 2023 zaprezentowało się łącznie blisko 1 500 międzynarodowych marek z ponad 480 regionalnych i globalnych firm. Na wykładach i warsztatach specjaliści mogli też wzbogacić lub zaktualizować swoją wiedzę zabiegową.

Dr Emmanouil Dimonitsas przedstawił swój innowacyjny protokół zabiegowy, bazujący na trzech różnych typach peptydów: heksapeptydzie-8 (argireline), hydrolizowanych peptydach kolagenowych oraz acetylo tetrapeptydzie-2 (tymopoetynie). Zabieg ten, przeznaczony dla dojrzałej skóry, ma wywoływać holistyczny efekt stymulacji fibroblastów i rozluźnienia mięśni twarzy. Polega na wykonaniu dwóch iniekcji – pierwszej z argireline, a drugiej z pozostałymi peptydami.

relacja dubai derma 2023

Rhinoplastyka to jeden z bardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej, najczęściej wykonywany chirurgicznie. Podczas warsztatów dr Alex Karkhi udowodnił, że wypełniacz jest w tym przypadku równie skuteczny, co skalpel.

Kluczem jest umiejętna technika i dobrze dobrany preparat – dr Karkhi pracuje na wypełniaczach Venome. Wykorzystana w nich technologia TOUCH wyróżnia się odpowiednią jednorodnością i elastycznością kwasu hialuronowego. Ułatwia to pracę nad modelowaniem, a jednocześnie minimalizuje ryzyko opuchnięć i alergii oraz przyspiesza rekonwalescencję.

O czwartej generacji peelingów opowiadała dr Izabela Załęska. Należy do nich m.in. nowy peeling, który oprócz kompozycji kwasów zawiera także nanocząsteczki złota i ekstrakt z owoców amla (liściokwiat garbnikowy).

Wygląda na to, że możemy oczekiwać nowości także na rynku wypełniaczy. Według dra Ahmeda Alqahtani do takich klasyków jak Restalyne i Juvaderm ma szansę dołączyć AQ Prodefine. To „inteligentny wypełniacz” z technologią o nazwie Melody, zgodnie z którą HA jest krzyżowo łączony przy użyciu określonego rytmicznego wzoru. Wśród jego właściwości dr Alqahtani wymieniał autokorektę przy niewłaściwej iniekcji, bezpieczeństwo, efekt liftingu i wypełnienia.

Innowacyjne rozwiązania wykorzystują także producenci wypełniaczy Neauvia. Oparte są na technologii sieciowania SMART CROSSLINKER TECHNOLOGY (SXT), która łączy dwa różne polimery – kwasu hialuronowego i PEG – w jedną sieć, zapewniającą doskonałe właściwości mechaniczne, reologiczne i termodynamiczne. Procedurę zabiegową z użyciem tych wypełniaczy na środkową część twarzy zaprezentował dr Nicola Zerbinati.

Trendy dla branży beauty

Podczas targów odwiedziliśmy setki stoisk – wystarczająco, by wytypować kilka najciekawszych trendów, o których z pewnością jeszcze w tym roku usłyszycie:

relacja dubai derma 2023
  • Egzosomy

Pisaliśmy o nich już przy okazji relacji z AMWC w Miami, ale produkty z egzosomami pojawiły się także w Dubaju. Jeden z nich, o nazwie Resilielle, miał tam nawet swoją premierę. Bazuje on na mezenchymalnych komórkach macierzystych z galarety Whartona, czyli substancji znajdującej się w ludzkiej pępowinie.

  • Kwas bursztynowy

Rynek krajów Bliskiego Wschodu uwielbia produkty z kwasem bursztynowym i trudno się dziwić. Bursztynian sodu jest naturalnym stymulatorem tkankowym, przyspiesza metabolizm komórkowy i ma silne właściwości antyoksydacyjne. Produkty do mezoterapii z kwasem bursztynowym i szafranem wzbudzały ogromne zainteresowanie na stoisku polskiej marki Venome.

  • PDRN

PDRN (polideoksyrybonukleotyd) to fragment DNA pozyskiwany z ryb łososiowatych, w 95% pokrywający się z ludzkim DNA. Selektywnie działa na receptor adenozyny A2 w celu aktywacji regeneracji tkanek i działania przeciwzapalnego. W produktach kosmetycznych przyspiesza proces regeneracji i poprawia stan skóry w krótkim czasie. Za opracowanie i komercjalizację tego ekstraktu odpowiada koreańska firma BR PHARM.

  • TargetCool

Urządzenie, które może zastąpić znieczulenie? Takie rozwiązanie proponują twórcy TargetCool, który łączy przełomową technologię cyfrową i prostą fizykę chłodzenia sprężonym CO₂. Umożliwia precyzyjną i dokładną kontrolę temperatury skóry i czasu trwania chłodzenia, z dokładnością do stopnia i sekundy. Właścicieli gabinetów z pewnością zachęci argument o błyskawicznym działaniu – w przeciwieństwie do czasochłonnych kremów znieczulających. 

Zdjęcia pochodzą od organizatorów wydarzenia.

Pobierz materiały edukacyjne
Facebook Instagram Youtube Spotify