Dermatic.pl Aesthetic Business

AMWC North America 2023 – po raz pierwszy [RELACJA Z WYDARZENIA]

elancyl 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 3 minuty
W tym roku AMWC (The Aesthetic and Anti-Aging Medicine World Congress) po raz pierwszy zawitało do Stanów Zjednoczonych. Nadzorowane przez Aesthetic Multispecialty Society (AMS), AMWC obejmuje multidyscyplinarny program, skupiający się na zagadnieniach estetycznych i anti-aging.

Anna Gołąbek

Od 20 lat flagowym wydarzeniem serii jest organizowane w Monte Carlo AMWC Monaco, jedne z największych targów branżowych zaraz po paryskim IMCAS. Pod koniec lutego w Miami odbyło się pierwsze AMWC North America. Około tysiąca profesjonalistów z dziedziny medycyny estetycznej z ponad 60 krajów zgromadziło się w Miami Beach Convention Center.

Program AMWC North America obejmował szereg dyscyplin w obrębie estetyki – od zabiegów niechirurgicznych i chirurgii minimalnie inwazyjnej po segmenty specjalistyczne; takie jak estetyka regeneracyjna, terapie integracyjne i przeciwstarzeniowe oraz wellness.

Miedzy genetyką a anti-aging
AMWC north america 2023 relacja

Wiele interesujących zagadnień poruszono podczas wykładów i dyskusji dotyczących anti-aging – zwłaszcza w zakresie zindywidualizowanego i holistycznego podejścia do problemów skóry.

Tu warto wspomnieć o najnowszych badaniach w zakresie relacji między genetyką i genomiką a anti-aging. Zajmujący się tym eksperci wykorzystują badania genetyczne i genomiczne, by tworzyć spersonalizowane protokoły terapii oraz nowe schematy przeciwdziałania starzeniu się skóry i utrzymywania dobrego samopoczucia.

Dr Sara Mahdavi, która w swojej pracy badawczej skupia się na związku między genetyką a czynnikami środowiskowymi, zapoznała słuchaczy z ideą dermatonutrigenomiki; czyli odżywiania skóry w zgodzie z genami. O „początku nowej ery” związanej z epigenomicznym reprogramowaniem starzenia mówił natomiast dr Shino Bay Aguilera. 

W ramach panelu tematycznego Iniekcje jeden z wykładów, zatytułowany Jaw line challenge. Safe injections tips&tricks poprowadził dr Robert Chmielewski –  polski specjalista medycyny estetycznej. Zaprezentował publiczności swoją technikę wolumetrii żuchwy z wykorzystaniem wysoko stężonego kwasu hialuronowego.

Egzosomy

Z trendów produktowych, które udało nam się zaobserwować, wskazalibyśmy preparaty zawierające egzosomy – pęcherzyki pozakomórkowe, które mają ogromny potencjał w branży estetycznej. Wśród skutków ich działania wymienia się zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, poprawę tekstury skóry, wyglądu blizn i gojenia się po zabiegach, a inne ciągle są odkrywane.

W programie pojawiło się kilka ciekawych wystąpień na ten temat. Chirurg plastyczny dr Greg Chernoff opowiedział o wdrażaniu egzosomów do praktyki estetycznej na podstawie 600 przypadków. Natomiast dr Jordan Plews, inżynier biochemii i badacz komórek macierzystych, przedstawił kluczowe czynniki przy wyborze egzosomów do stosowania przed i po zabiegach.

Preparatem, który zwrócił naszą uwagę, był z pewnością ten od marki BENEV. Za główny składnik aktywny mający egzosomy uzyskane z ludzkich mezenchymalnych komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej.

Targi
AMWC north america 2023 relacja

Równolegle z wykładami i warsztatami, w Miami Beach Convention Center odbywały się targi z około setką wystawców z różnych krajów. Na większości stoisk królowały sprzęty. Zauważyliśmy wiele maszyn do redukcji tkanki tłuszczowej, plazmy, urządzenia typu EMS czy urządzenia do terapii światłem LED.

Niektórzy producenci pokazali swoje najnowsze technologie w akcji podczas warsztatów. Na przykład Fotona zaprezentowała wielofunkcyjny laser Dynamis, który może być używany do liftingu twarzy i ciała; ale także w nieinwazyjnym leczeniu chrapania.

Z kolei Sofwave Medical przybliżył działanie SUPERB™ (Synchronous Ultrasound Parallel Beam Technology), czyli urządzenia w przełomowy sposób wykorzystującego energię ultradźwięków. Znajduje on zastosowanie do nieinwazyjnego podniesienia brwi i tkanki podoczodołowej, poprawy linii twarzy i wygładzenia zmarszczek.

Znikoma ilość produktów iniekcyjnych

Co zaskakujące, w porównaniu z rynkiem europejskim, natknęliśmy się na zaledwie kilka preparatów do mezoterapii. W tym na stoisku polskiego producenta Venome (notabene jedynej marki reprezentującej nasz kraj na AMWC NA). Okazuje się, że zabieg ten nie jest w USA popularny, głównie ze względu na ograniczenia narzucane przez FDA (Food and Drug Administration).

AMWC w Miami było ciekawą okazją, by przyjrzeć się największemu rynkowi estetycznemu na świecie. Z uwagi na fakt, że AMWC zorganizowano w USA po raz pierwszy, charakterem i rozmiarem różnią się jednak od tych w Monte Carlo. Póki co status AMWC Monaco, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia, nie jest według nas zagrożony.

Zdjęcia pochodzą od redakcji.

Pobierz materiały edukacyjne
Facebook Instagram Youtube Spotify