Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Galderma i wypełniacz z białka jedwabiu i HA

, ten tekst przeczytasz w: < 1 minute
Firma Galderma zajmująca się dermatologią i preparatami estetycznymi w zastrzykach ma opracować nowe biostymulujące wypełniacze w oparciu o technologię jedwabiu. Galderma zawarła umowę z firmą Sofregen Medical zajmującą się sprzętem medycznym, która pracuje z białkiem jedwabiu do budowy i regeneracji tkanek. Celem porozumienia jest wspólne opracowanie i opcji nabycia wypełniaczy na bazie jedwabiu, nowej kategorii dla Galdermy.

oprac. Barbara Kielczyk

Sofregen posiada już biostymulujący implant na bazie jedwabiu do wstrzykiwania pod marką Silk Voice. Składa się z oczyszczonych cząstek gąbki z proteinami jedwabiu zmieszanych z usieciowanym kwasem hialuronowym. Firma opisuje mechanizm produktu w następujący sposób:

„Cząsteczki jedwabiu działają jak rusztowanie i ułatwiają infiltrację komórkową. Z biegiem czasu jedwab ulegnie degradacji enzymatycznej i zastąpiony przez nowo wytworzoną tkankę. Badania przedkliniczne pokazują, że gdy zawiesina tych cząstek jest wstrzykiwana przez igłę o małym rozmiarze, działa to na rzecz trwałego wrastania komórek i produkcji kolagenu; jednocześnie powoli ulegając bioresorbcji.”

Biostymulujący implant na bazie jedwabiu do wstrzykiwania pod marką Silk Voice składa się z oczyszczonych cząstek gąbki z proteinami jedwabiu zmieszanych z usieciowanym kwasem hialuronowym.

Zgodnie z umową każda z firm podejmie określone działania; wspólne prace rozwojowe związane z portfolio nowatorskich wypełniaczy biostymulatorowych na bazie jedwabiu. Galderma będzie miała wyłączną opcję nabycia Silk Voice od Sofregen oraz aktywów związanych z jej biznesem estetycznym.

Oznaczałoby to, że Galderma miałaby wszelkie prawa do produktów współtworzonych przez strony. A także własność platformy technologii jedwabiu Sofregen w dziedzinie estetycznej i dermatologicznej. Obie firmy chcą jak najszybciej wprowadzić produkty na rynek.

Galderma jest również w trakcie wprowadzania na rynek pierwszej gotowej do użycia toksyny botulinowej dopuszczonej do użytku w Europie.

Facebook Instagram