Dermatic.pl Aesthetic Business

Świat Piękna na Targach LOOK i beautyVISION w Poznaniu

venome xxl 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 4 minuty
Gwiazdy fryzjerstwa, najnowsze trendy, znani kosmetolodzy, pokazy, szkolenia oraz konkursy i topowe marki! Wszystko to i jeszcze więcej podczas targów fryzjersko-kosmetycznych LOOK i beautyVISION. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2-3 marca na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Barbara Kwiecińska-Kielczyk

To wydarzenie od lat przyciąga profesjonalistów oraz wszystkich pasjonatów branży beauty.

Poznań zaprasza do świata piękna!

W dniach 2-3 marca Poznań staje się centrum najnowszych trendów kosmetycznych podczas targów LOOK i beautyVISION. To wyjątkowe wydarzenie zapraszające do świata urody, prezentując najnowsze innowacje, kosmetyki, inspiracje z dziedziny kosmetyki i fryzjerstwa. Wśród wystawców znajdziesz topowe marki beauty oferujące produkty dostępne dla profesjonalistów, często z korzystnymi rabatami.

Spektakularne, fryzjerskie show i rywalizacja

W tegorocznym programie Targów LOOK zagoszczą liczne, cenione i prestiżowe wydarzenia. Scena główna w Alei Lipowej to pokazy największych gwiazd, LOOK&LEARN Paula Mitchella, Akademii Fryzjerskiej Miłosza Izdebskiego i innych znanych stylistów. A w niej m.in. ,,Nie tylko blond – czyli Trendy w koloryzacjach i strzyżeniach’’ (2 marca 2024, godz. 13:00). Pokazane zostaną modne strzyżenia oraz koloryzacje na ten sezon. Ponadczasowe blondy są fajne, ale mistrz pokaże jak można stworzyć coś, co jest inne i na czasie. Koloryzacje, strzyżenia oraz triki, które fryzjerzy wykorzystają w swojej codziennej pracy.

Na SCENIE BARBERSKIEJ w ciągu 2 dni pojawią się wyjątkowi goście, m.in. brytyjski ekspert Sid Sottung oraz wielokrotnie nagradzany mistrz Luigi Caterino. Do tego grona dołączają: Podcięty Barber Shop, Adam Szulc Barber, Jama & Friends, Adam Więcek & Natalia Przytuła, UNI BARBER, Piotr Staszewski, Piotr Chrapusta, Wojtek Meckier.

Drobne detale mają ogromne znaczenie dla końcowego efektu i mogą uczynić różnicę między przeciętnym, a wyjątkowym strzyżeniem – zapewniają mistrzowie nożyczek i grzebienia.

KREATOR – Konkurs Sztuki Fryzjerskiej

Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu jestKonkurs Sztuki Fryzjerskiej KREATOR, dając szansę na rozwinięcie skrzydeł fryzjerskiej wyobraźni. KREATOR to konkurs dla osób pełnych fantazji, niebojących się odważnych koloryzacji i niestandardowych cięć. Udział w konkursie KREATOR to często początek ciekawej kariery w świecie fryzjerskim. Dla najlepszego z najlepszych przewidziana jest Nagroda Prezesa MTP w wysokości 5000 zł. W tym roku Konkurs KREATOR odbędzie się 2 marca.

A jakie konkurencje tym razem zaplanowano?

ART & HAIR

Temat konkurencji: DZIECI KWIATY

Konkurencja artystyczna, pozwalająca na tworzenie fryzur z wielkim rozmachem, odważną koloryzacją, często przerysowanych i teatralnych. Z możliwością użycia dopinek czy stelaży i innych dodatkowych elementów. Temat pozwala na rozwinięcie fantazji i stworzenia oryginalnych koloryzacji, kompozycji kształtów i faktur. Hippisowska moda Dzieci Kwiatów ma być tylko inspiracją do stworzenia współczesnej, nowoczesnej fryzury. W tej konkurencji ważną rolę odgrywa ubiór, stanowiący dopełnienie stylizacji – nie może on jednak zdominować fryzury.

BEAUTY live!

Zadaniem uczestnika jest metamorfoza nieznanej modelki – dobór fryzury i koloryzacji włosów (lub brak koloryzacji) oraz makijażu dopasowanych zarówno do urody modelki jak i jej upodobań, stylu życia. Ważnym elementem jest uzgodnienie z modelką oczekiwań co do nowego wizerunku. Zadanie konkursowe ma odzwierciedlać pracę w salonie, gdzie każda z klientek po wizycie u fryzjera i wizażystki pragnie wyglądać i czuć się piękniej.

MASTER OF BEAUTY

Ważnym wydarzeniem dla stylistów fryzur jest także MASTER OF BEAUTY. Czyli Mistrzostwa Polski we Fryzjerstwie, Barberingu i Przedłużaniu Włosów, podczas którego uczestnicy walcząc o tytuł Mistrza Polski mierzą się w kilku konkurencjach fryzjerskich.

W Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski Fryzjersko-Kosmetycznych (MOMPF-K) zawodnicy startują:

1. we Fryzjerstwie w dwóch kategoriach:

  • Juniorzy – uczniowie i młodzi fryzjerzy w wieku do 21 lat. Zawodników zgłaszają izby rzemieślnicze, cechy, szkoły oraz inne instytucje i organizacje.
  • Seniorzy – osoby, które ukończyły 21 lat oraz posiadają kwalifikacje w zawodzie fryzjer, czyli świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski bądź dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik usług fryzjerskich albo inny równorzędny.

2. w konkurencjach: Makijaż Profesjonalny, Przedłużanie i Zagęszczanie Włosów, Stylizacja oraz Modelowanie i Koloryzacja Brwi – zawodnicy muszą mieć ukończony 18 rok życia.

3. w konkurencji Barbering – mogą wziąć udział osoby w kategorii Junior/Senior: uczniowie szkół fryzjerskich, pracujący barberzy, fryzjerzy.

Miejsce spotkań dla prawdziwych pasjonatów kosmetyki!

Wśród wydarzeń dedykowanych profesjonalistom z branży kosmetycznej znajduje się szeroka paleta atrakcji. Mistrzostwa Nails Olympic International to największy w Europie konkurs stylizacji paznokci. W tym roku podczas Targów beautyVISION czeka nas kolejna edycja tego wydarzenia. W dniach 2-3 marca profesjonaliści z całego świata zmierzą się w kilkunastu konkurencjach zdobienia paznokci.

W speakre’s corner eksperci przedstawią nowości w kosmetologii.

Organizowane są także Mistrzostwa Polski w Makijażu Profesjonalnym, gdzie utalentowani uczestnicy wezmą udział w rywalizacji o zaszczytny tytuł Mistrza Polski. Podczas tej edycji na klimatycznej Scenie Alei Lipowej pojawią się znani goście. M. in. wizażystka i autorka jednego z najpopularniejszych kanałów, poświęconego makijażowi na polskim YouTube – MAXINECZKA. Wystąpią również: Natali Kuchma, Victoria Bączkiewicz i Monika Leśna.

XV Kongres Podologiczny

Również w tym roku kosmetolodzy i podolodzy ponownie mają okazję uczestniczenia w XV Kongresie Podologicznym pt. ,,MIKROORGANIZMY – SOJUSZNIK I GROŹNY PRZECIWNIK W PRACY PODOLOGA”. To najważniejsze wydarzenie w branży podologicznej odbędzie się w niedzielę, 3 marca 2024 r.

Kongres Podologiczny daje możliwość pogłębienia wiedzy teoretycznej oraz konsultacji z wybitnymi specjalistami branży podologicznej, medycyny, kosmetologii i fizjoterapii. Organizowany jest już od kilkunastu lat podczas targów beautyVISION przez Wydawnictwo ITERUM i Grupę MTP.  Czego będzie można się dowiedzieć? W jaki sposób redukować ryzyko związane z atakiem drobnoustrojów, jak współpracować ze specjalistami mikrobiologami, jak zapewnić ochronę klientom i personelowi gabinetów podologicznych? Na te i inne pytania odpowiedzą wybitni specjaliści branży medycznej, farmaceutycznej, biotechnologicznej i podologicznej.

Program Kongresu Podologicznego TUTAJ

Zdjęcia – Grupa MTP

Pobierz materiały edukacyjne
Facebook Instagram Youtube Spotify