Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Metamorfoza holistyczna

, ten tekst przeczytasz w: 4 minuty
Ostatnimi laty pojęcie metamorfozy używane jest w wielu aspektach, choćby zmiany kształtu i koloru fryzury. W moim rozumieniu jednak metamorfoza to całościowe “przeobrażenie”, czyli holistyczne podejście do urody osoby poddanej procesowi. Takie spojrzenie pozwala na wieloetapową pracę różnych specjalistów uzupełniających swoją pracę i możliwości, czyli kompleksowe działanie i długotrwałe efekty.

 dr n. med. Izabela Załęska

Dokładnie takiego procesu metamorfozy w pełnym jego słowa znaczeniu podjął się zespół specjalistów, który miałam przyjemność koordynować: dr n. med. Anna Markowicz-Stanach, lek. med. Krzysztof Kwela, mgr Marta Dymek-Gładyszewska oraz dr n. med. Izabela Załęska.

60-letnia od 40 lat nie stroniąca od czynników szkodliwych pacjentka
alt="metamorfoza holistyczna przed"
Przed metamorfozą

Intensywna praca, uzupełnianie poszczególnych elementów i stały kontakt zespołu pozwolił nam na bezoperacyjne, estetyczne uzyskanie znakomitych efektów u 60-letniej od 40 lat nie stroniącej od czynników szkodliwych typu: nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, czy regularne palenie wyrobów tytoniowych – Pani Joli. Skóra naszej modelki była odwodniona ze zmianami o charakterze hiperpigmentacji oraz licznymi zmarszczkami. Po szerokiej analizie stanu skóry wyznaczyliśmy cztery podstawowe cele terapii:

  • wyrównanie kolorytu skóry
  • regeneracja skóry i uruchomienie procesów odnowy
  • zabezpieczenie odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry
  • wygładzenie istniejących zmarszczek

Konsekwentnie realizując postawione sobie cele zaproponowaliśmy i wykonaliśmy sześcioetapową pracę.

Etap I – dr n. med. Izabela Załęska

Wykonano zabieg Dermamelan, którego działanie polega na skutecznej redukcji plam barwnikowych oraz przywróceniu gładkości i blasku skóry. Składniki aktywne takie jak kwas kojowy, azelainowy, salicylowy, bisabolol oraz alfa-arbutyna i  witaminy kompleksowo nie tylko rozjaśniają istniejące przebarwienia, ale co ważne hamują nadmierną produkcję melaniny. Dodatkowe działanie preparatu to skuteczna terapia anty aging, zatem kompleksowo przygotowaliśmy skórę do kolejnego etapu zabiegów.

alt="zabieg z dermamelanem"
zdjecie przed Dermamelanem  i po Dermamelanie
alt="zabieg z dermamelanem"
Zabieg z Dermamelanem
Etap II – lek. med. Krzysztof Kwela, dr n.med. Izabela Załęska

W tym etapie u naszej modelki zostały założone nici PDO marki Cara oraz zaaplikowany nieusieciowany kwas hialuronowy Amalian Balance. Nici PDO to bezpieczna stymulacja skóry do lepszej produkcji kolagenu – białka odpowiedzialnego za właściwości mechaniczne skóry. Uzupełnienie w tym przypadku terapii o nieusieciowany kwas hialuronowy spowodowało wzrost poziomu nawilżenia oraz dodatkowe wygładzenie skóry.

alt="metamorfoza holistyczna"
Przed zabiegiem i po
alt="metamorfoza holistyczna"
Aplikacja nici PDO

Po uzyskaniu poprawy napięcia oraz kolorytu przyszedł czas na III etap zabiegowy.

Mając na uwadze doniesienia naukowe dotyczące ochronnej roli PRP dla niszczonego metaloproteinazami kolagenu podjęto decyzję, że to osocze bogatopłytkowe będzie najlepszym rozwiązaniem w dalszej terapii skóry Pani Jolanty. Dostępne  wyniki badań histologicznych  jasno donoszą, że po upływie 12 miesięcy od wstrzyknięcia PRP dochodzi do wzrostu produkcji kolagenu typu III i IV, stymulacji fizjologicznych procesów regeneracyjnych oraz stymulacji proliferacji fibroblastów. W efekcie skutkuje to odnową i regeneracją zarówno skóry właściwej, jak i tkanki podskórnej.

Etap III – dr n. med. Izabela Załęska, mgr Marta Dymek-Gładyszewska

W tym etapie zabiegowym wykonaliśmy 4 zabiegi PRP z wykorzystaniem zestawów marki T-lab. Klientka po kontroli parametrów krwi została zakwalifikowana do zabiegu i wykonano zabiegi mające na celu uruchomienie naturalnych procesów naprawczych. Wstrzyknięte osocze jest niczym ,,stymulator” dla komórek, które tym samym zmuszamy  do efektywniejszej pracy, w stosunku do normalnego funkcjonowania zatem widoczne efekty terapii postępowały z zabiegu na zabieg.

alt="metamorfoza holistyczna"
Aplikacja osocza bogatopłytkowego
alt="metamorfoza holistyczna"
Przed zabiegiem i po

Zwieńczeniem terapii był

etap IV wykonany przez dr n. med. Annę Markowicz–Stanach.

Wykonano zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej oraz wypełnienia zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego marki Amalian.

alt="metamorfoza holistyczna"
L – toksyna botulinowa; P – kwas hialuronowy

Dzisiaj ostatecznie po kilku miesiącach pracy mamy przyjemność zaprezentowania Państwu wyników naszej pracy nie tylko w formie efektów zabiegowych, ale także niesamowitej pracy zespołowej, za co bardzo dziękuję!

alt="metamorfoza holistyczna"
Po metamorfozie – zdjęcie bez makijażu i stylizowane

Zabiegowcy:

dr n. med. Anna Markowicz-Stanach – lekarka związana z zabiegami estetycznymi i anty aging 

lek. med. Krzysztof Kwela – chirurg urolog, specjalista medycyny estetycznej 

mgr Marta Dymek-Gładyszewska – kosmetolog

dr n. med. Izabela Załęska – specjalistka z zakresu kosmetologii estetycznej, medycznej i leczniczej

Facebook Instagram