Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Pierwsza płynna BoNT-A w Europie dopuszczona do rejestracji

, ten tekst przeczytasz w: 2 minuty
Nowa era toksyny botulinowej
W ramach europejskiej procedury zdecentralizowanej wydana została pozytywna decyzja w sprawie pierwszego w Europie gotowego do użycia neuromodulatora rozluźniającego mięśnie odpowiadające za powstawanie zmarszczek. Decyzje o rejestracji w poszczególnych państwach europejskich będą teraz podejmowane zgodnie z obowiązującymi krajowymi procedurami. Wspomniany produkt to płynny preparat toksyny botulinowej typu A przeznaczony do stosowania u dorosłych pacjentów.

oprac. Barbara Kielczyk

Nowa era leczenia zmarszczek

Wprowadzenie nowej formuły toksyny botulinowej typu A na rynek europejski, rozpoczyna nową erę innowacyjnego leczenia zmarszczek górnej części twarzy.

Zmarszczki gładzizny czoła, podobnie jak inne cechy związane z wyglądem fizycznym, mogą mieć istotny wpływ na poczucie pewności siebie i dobrostan psychiczny pacjenta. Wielokrotnie słyszałam, że przeniesienie życia codziennego i zawodowego w świat wirtualny wyostrzyło spojrzenie na siebie. Pierwsza płynna toksyna botulinowa typu A w Europie – gotowa do użycia we wskazaniach estetycznych – stanowi idealną odpowiedź na dzisiejsze potrzeby. Pozwoli mi stale uzyskiwać optymalne efekty i zadowolenie pacjentów dzięki lepszej precyzji. Co najważniejsze, pomoże pacjentom odzyskać poczucie pewności siebie – komentuje dr hab. n. med. Joanna Czuwara, adiunkt w Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Płynna postać gotowej do użycia toksyny botulinowej pozwala uniknąć złożonych obliczeń i umożliwia większą precyzję. A to może przełożyć się na większe bezpieczeństwo stosowania i dokładność dawkowania.

Z wiekiem skóra i położone pod nią mięśnie odgrywają dużą rolę w pojawianiu się widocznych zmarszczek i fałd. W tym zmarszczek gładzizny czoła między brwiami. Wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum toksyna botulinowa typu A (BoNT-A) – substancja czynna nowego produktu – jest często wykorzystywana w zabiegach mających na celu wygładzenie zmarszczek twarzy, w tym zmarszczek gładzizny czoła.

Płynna postać zamiast proszku

Wszystkie aktualnie zarejestrowane w Europie preparaty BoNT-A mają postać proszku i wymagają rekonstytucji w roztworze chlorku sodu przed użyciem. Płynna postać gotowej do użycia toksyny botulinowej pozwala uniknąć złożonych obliczeń i umożliwia większą precyzję. A to może przełożyć się na większe bezpieczeństwo stosowania i dokładność dawkowania w porównaniu z preparatami BoNT-A w postaci proszku.

W firmie Galderma szczycimy się opracowywaniem innowacyjnych produktów, które są odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby – dzięki poszerzanej od lat wiedzy i doświadczeniu w dermatologii. Wiemy jaką zaletą jest dla lekarzy dostęp do gotowego do użycia produktu w jego płynnej postaci. Dlatego najnowsze wydarzenie stanowi krok milowy zarówno dla pacjentów, jak i dla fachowego personelu medycznego – wyznaje Alexandre Brennan, dyrektor global business unit for aesthetics.

Facebook Instagram