Dermatic.pl Aesthetic Business

Wiosenne zabiegi estetyczne

venome xxl 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 5 minuty
Wiosna zbliża się wielkimi krokami – temperatura zaczyna wzrastać, a my żegnamy się z ciepłymi szalami i czapkami. Tak piękna pora roku sprawia, że i my chcemy poczuć się równie promiennie. Nic zatem dziwnego, że w tym okresie salony urody cieszą się szczególnym zainteresowaniem. A z ust pacjentów wciąż pada pytanie: jaki zabieg estetyczny warto wykonać na wiosnę?

Odpowiedź sprowadza się do rewitalizacji skóry i jej skutecznego złuszczenia, tak by ogólna kondycja cery uległa poprawie. Dając przy tym widoczny efekt odmłodzenia i świeżości. Zastanawiając się co dokładnie należy polecić osobom zainteresowanym kuracją, przychodzimy z pomocą, by przedstawić najlepsze zabiegi estetyczne na wiosnę. I wskazać specyfiki, dzięki którym osiągniemy te spektakularne rezultaty.

Oczyszczenie skóry? Mikrodermabrazja diamentowa

Odpowiednie przygotowanie skóry na wiosnę wymaga jej dokładnego oczyszczenia. Jednym ze sposobów na złuszczenie martwego naskórka jest zabieg mikrodermabrazji diamentowej, do którego wykorzystuje się specjalistyczne urządzenie o wyprofilowanej głowicy. To właśnie na niej znajdują się wskazane w nazwie diamenty, za pomocą których ścieramy zanieczyszczenia na skórze pacjenta.

alt="wiosenne zabiegi estetyczne"
tcsaba/shutterstock.com

Mikrodermabrazja diamentowa jest to zatem rodzaj mocnego peelingu, którego natężenie zależy od indywidualnych potrzeb i stanu skóry pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu należy więc przeprowadzić dokładną rozmowę z zainteresowaną osobą, by dowiedzieć się jakich efektów oczekuje oraz czy stan zdrowia pozwala na poddanie się zabiegowi. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji to m.in.:

  • stany zapalne na skórze,
  • infekcje i podrażnienia,
  • skóra wrażliwa,
  • trądzik różowaty,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • cera naczynkowa.
Mikrodermabrazja diamentowa – efekty

Zabieg złuszczania martwego naskórka trwa ok. 30 minut i nie wymaga uprzedniego znieczulenia. W zależności od stanu cery pacjenta zabieg można wykonywać w dwutygodniowych odstępach, by uzyskać takie rezultaty, jak:

  • wyrównanie struktury skóry,
  • wzmocnienie napięcia i ujędrnienie,
  • wygładzenie blizn i zmarszczek,
  • redukcja zaskórników,
  • usunięcie drobnych przebarwień i plam.

Po zakończonym zabiegu na skórze mogą pojawić się podrażnienia i zaczerwienienie. Można przyspieszyć proces regeneracji skóry, stosując specjalny środek łagodzący jej nadmierną wrażliwość. Zastosowanie odpowiedniego specyfiku nawilżającego, który stabilizuje procesy wewnątrz skóry sprawi, że efekty niepożądane znikną samoistnie po około 3 dniach.

Peeling chemiczny

Oczyszczenie skóry, utrzymanie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia, redukcja umiarkowanych zmarszczek, ograniczenie przebarwień i plam – to tylko niektóre efekty peelingu chemicznego, który cieszy się dużą popularnością niejednego gabinetu estetycznego.

Co do zasady, zabieg polega na nałożeniu kompleksu określonych substancji na skórę pacjenta, które działają złuszczająco. Likwidując przy tym powstałe na niej niedoskonałości. Stosuje się go w okolicach twarzy, szyi oraz dekoltu i w celu osiągnięcia maksymalnych efektów wygładzonej skóry powinien zostać powtórzony w ok. 5 seriach.

Peeling chemiczny – rodzaje

Jak wiemy cery pacjentów różnią się od siebie i każda konsultacja związana jest z indywidualnym zbadaniem ich potrzeb. W zależności od problemu skórnego możemy zastosować jeden z trzech rodzajów peelingu:

  • peeling powierzchniowy – najdelikatniejsza wersja złuszczania, dzięki której zredukujemy drobne zmarszczki i pozbędziemy się zaskórników;
  • peeling średnio głęboki – nieco mocniejsza wersja peelingu; wygładza bruzdy i wyrównuje strukturę skóry;
  • peeling głęboki – jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku działamy głęboko na warstwę skórną w celu likwidacji odznaczających się blizn czy przebarwień.

Pamiętajmy także, że istnieją pewne przeciwwskazania do peelingu medycznego. Nie mogą przystąpić do niego osoby, które mają na swojej skórze stany zapalne i infekcje, czy też są uczulone na jakikolwiek składnik aktywny komponentu do zabiegu. Dobrany kompleks kwasów AHA, peptydów oraz czynników wzrostu pozwala uzyskać efekt synergii. Dając przy tym długotrwałe rezultaty zredukowania oznak zmęczenia i starzenia skóry.

Peeling chemiczny – przebieg

Skutecznym produktem do peelingu chemicznego jest Venome Lactic Hydration. Unikalne połączenie kwasu mlekowego, trzech aminokwasów, alantoiny i kwasu askorbinowego działa stymulująco na komórki skóry, pozwalając poprawić jej jakość i strukturę wierzchnich warstw, dając efekt napięcia i liftingu.

Na wstępie oczyszczamy skórę, aplikujemy określoną warstwę peelingu i pozostawiamy na skórze od 1 do 8 minut, co należy indywidualnie określić  biorąc pod uwagę stan cery pacjenta. Następnie dokładnie zmywamy nadmiar środka i stosujemy łagodzący krem lub maskę.

Mezoterapia igłowa na odmłodzenie skóry

Mezoterapia igłowa to zabieg, dzięki któremu zredukujemy niejeden problem skórny. Za sprawą składników aktywnych zawartych w mezokoktajlach wykorzystywanych podczas kuracji, możemy zniwelować nawet głębokie zmarszczki i blizny, ujednolicić koloryt skóry, a także wzmocnić cebulki włosów na głowie i zahamować ich wypadanie. Tak szerokie ukierunkowanie przyciąga do gabinetów urody coraz to nowych pacjentów, którzy szukają sposobu na odświeżenie swojej zmęczonej i osłabionej po zimie skóry.

Komponenty do mezoterapii – jakie wybrać?

Ze względu na duże zainteresowanie zabiegiem mezoterapii powstaje wiele nowych produktów przeznaczonych do tej kuracji. Proces ich wytwarzania opiera się na innowacyjnych technologiach, a w składzie widnieją naturalne składniki. Nie ulega wątpliwości, że mamy naprawdę w czym wybierać. Rodzi się tylko pytanie: jakie komponenty do mezoterapii wybrać?

SRS Skin Renew

Mezoterapia z zastosowaniem SRS Skin Renew polecana jest osobom, które chciałyby odmłodzić swoją skórę i spowolnić procesy jej starzenia. Poprzez wykonywanie mikronakłuć na wybranym obszarze, otrzymujemy w efekcie napiętą skórę, pozbawioną zmarszczek, przebarwień oraz blizn. Co więcej, SRS Skin Renew widocznie nawilża skórę i pobudza jej procesy regeneracyjne, przez co rezultaty utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Aby uzyskać wymarzony efekt odmłodzonej skóry należy powtarzać sesje zabiegowe. Oczywiście, częstotliwość zależy od stanu cery pacjenta i jego personalnych oczekiwań. Rekomenduje się jedną sesję tygodniowo w okresie czterech tygodni, a następnie wykonać jedną sesję co dwa tygodnie przez następny miesiąc. Dodatkowo można przeprowadzić jedną sesję co kilka miesięcy, by utrzymać maksymalne rezultaty.

Mezoterapia – przeciwwskazania

Niezależnie od rodzaju mezoterapii jaką przeprowadzamy, istnieją określone przeciwwskazania do zabiegu:

  • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • stany zapalne skóry i zmiany ropne,
  • alergia na składniki aktywne preparatu,
  • cukrzyca,
  • skłonności do powstawania blizn.
Light Eyes Ultra

Niewątpliwie za promienny wygląd twarzy odpowiada w dużej mierze nasze spojrzenie. Zależy nam, by pod oczami nie pojawiały się żadne obrzęki, zmarszczki czy cienie. W celu zniwelowania wspomnianych niedoskonałości można wykonać zabieg Light Eyes Ultra.

Za pomocą wyprofilowanych igieł zostają wstrzyknięte takie substancje aktywne jak heksapeptydy, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne czy witamina C. Tak skoncentrowana całość pozwala widocznie nawilżyć skórę, przyspieszyć procesy syntezy białek oraz poprawić mikrokrążenie.

Mezoterapia Light Eyes (tak jak inne zabiegi z wykorzystaniem igieł) wymaga uprzedniego znieczulenia okolicy oczu, do czego wykorzystywany jest przeważnie środek z lidokainą. Ze względu na zastosowanie łagodzącego specyfiku, dyskomfort podczas zabiegu ograniczony jest do minimum. Delikatne opuchnięcie po zabiegu znika w ciągu kilku dni, a my uzyskujemy efekt zredukowanych “kurzych łapek” i napiętej skóry.

Lipoliza z Pluryal Mesoline BodyCountour

Mezoterapia to nie tylko skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek i redukcję przebarwień. Jej specjalnym rodzajem jest lipoliza iniekcyjna, która polega na iniekcji kompleksu składników odpowiadających za rozkład komórek tłuszczowych. W konsekwencji możemy wymodelować sylwetkę pacjenta, nadać skórze elastyczności i zlikwidować cellulit czy rozstępy. Możliwość uzyskania wskazanych efektów z pewnością wzbudzi zainteresowanie wśród niejednego pacjenta. W końcu wiosna to okres gdzie chcemy włożyć ulubioną krótką sukienkę i pokazać swoje zgrabne nogi.

Jednym z popularnych preparatów, który wykorzystuje się podczas lipolizy, jest środek Pluryal Mesoline BodyCountour. Zawarta w nim fosfatydylocholina oraz kwas dezoksycholowy odpowiadają za rozbicie komórek tłuszczowych oraz ich transport do wątroby, gdzie są metabolizowane, a następnie wydalane.

W większości przypadków efekty będą widoczne już po pierwszej sesji, jednak nasi pacjenci mogą czuć niedosyt i liczyć na więcej. Zaleca się wtedy powtórzenie zabiegu co ok. 2 tygodnie. W czasie kuracji pacjenci powinni unikać ekspozycji na promienie słoneczne, sauny, basenu, aktywności fizycznej oraz solarium.

Przypomnijmy również naszym pacjentom, że lipoliza może jedynie ujędrnić skórę i poprawić kształt ich bioder, ud czy ramion, ale nie stanowi ona metody odchudzającej. Aby móc cieszyć się smukłą sylwetką, niezbędna jest zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. A zabieg lipolizy świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie tych dwóch kluczowych czynników.

Bez cienia wątpliwości, wiosna to czas odświeżenia. Wymieniamy swoje garderoby, przykładamy uwagę do stanu naszej cery i coraz częściej pojawiamy się na siłowni. Jest to także idealny czas, by odświeżyć ofertę naszych zabiegów estetycznych!

Pobierz materiały edukacyjne
Facebook Instagram Youtube Spotify