Dermatic.pl Aesthetic Business

Beauty Razem przestaje działać

, ten tekst przeczytasz w: < 1 minute
1.10.2021 o 22:00 nasz wspólny projekt Beauty Razem zostaje ZAMKNIĘTY – napisał na profilu facebookowym jego twórca Michał Łenczyński.

Barbara Kielczyk

Tym samym formuła grupy, która w ciągu 1,5 roku funkcjonowania zrzeszyła ponad 50 tys. osób z branży w odczuciu jej założyciela wyczerpała się.

W następnym poscie Łenczyński dziękuje współorganizatorom za poświęcony czas.

Z ciepłymi podziękowaniami i wielką wdzięcznością dla wszystkich, którzy w trakcie ostatnich imprez poświęcili czas, wysiłek, by dojechać, często z tak dalekich stron – na Beauty Forum. Moment, gdy z fejsowych lajków stajemy się żywymi ludźmi, jest wyjątkowy. Każdy uśmiech, przytulenie, miły gest, żart – daje gigantycznego kopa. Wielkie dzięki dla BF za umożliwienie spotkania – pisze.

Czym zajmowało się Beauty Razem?

Inicjatywa powstała w odpowiedzi na kryzys jaki dotknął branżę w związku z wybuchem pandemii covid-19. Jej efektem były dwa lockdowny zmuszające właścicieli salonów urody oraz innych branż pokrewnych i powiązanych do wstrzymania działalności.

Grupa zaangażowała więc prawników, marketingowców, księgowych i innych doradców dla wsparcia i pomocy przedsiębiorcom branży odnaleźć się w tej niespodziewanie trudnej sytuacji. Jak przetrwać ją i nie utonąć.

Po wprowadzeniu pierwszego lockdownu podstawową kwestią dla przedsiębiorców stało się przygotowanie wniosków o rządową pomoc w ramach Tarcz Finansowych. Dokumentów do ZUS i urzędów skarbowych w sprawie wprowadzonych zwolnień ze składek i podatków.

Wraz ze zbliżaniem się drugiego lockdownu podjęto rozmowy w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, aby branżę nie dotknęło drugie zamknięcie. Salony urody bowiem ze swej natury przestrzegają wszelkich reguł higieny i septyki. Gdy to się jednak nie udało, zabiegano o dalsze systemowe rozwiązania pomocowe pozwalające przedsiębiorcom utrzymać działalność.

Na stronie Beauty Razem znajdowały się niezbędne poradniki.

To już koniec…

zdecydował teraz Michał Łenczyński i późnym wieczorem 1 października zamknął projekt. Poinformował również, że Grupa NIE jest ani NIE będzie „na sprzedaż”.

Facebook Instagram Youtube Spotify