Dermatic.pl Aesthetic Business

Stymulator i wypełniacz w jednym… Czy to możliwe?

venome xxl 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 2 minuty
Świat medycyny estetycznej często kojarzy nam się z przerysowaniem, karykaturalnością i nienaturalnym wyglądem, a nawet powstająca alienizacją. Jednak trendy w tej branży mocno ulegają zmianie zarówno w Europie jak i po drugiej stronie oceanu. Piękne, odżywione i pełne blasku skóry to nie tylko chwilowa moda. Ale obecny i długoterminowy cel każdej dbającej o siebie kobiety.

Katarzyna Kamola

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom jakie stawiają klientki, powstają coraz to nowsze produkty. Jak np. stymulatory tkankowe mające na celu zrewitalizować i naturalnie odmłodzić skórę. Jednak jedną z największych innowacji zimowego sezonu stało się połączenie usieciowanego kwasu hialuronowego jako wypełniacza z alkaiczną wodą termalną. Wykazującą dzięki swoim właściwościom bardzo wysokie działanie odżywcze i rewitalizacyjne.

Jak wiemy nasza skóra dla prawidłowego funkcjonowania, musi być nie tylko odpowiednio nawilżona. Powinna zawierać także optymalny poziomu minerałów, aby mogła chronić nas przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ludzki organizm nie jest w stanie ich wszystkich syntetyzować, dlatego musimy sięgać do innych źródeł.

Alkaliczna woda termalna

Jednym z takich źródeł jest właśnie alkaliczna woda termalna, która posiadając pH powyżej 7. Czyli wyższe niż zwykła woda jest, w stanie zapewnić skórze odpowiednie odżywienie i nawilżenie. Wykazuje również silne działanie antyoksydacyjne oraz liczne korzyści zdrowotne, dzięki ujemnemu potencjałowi utleniania-redukcji (ORP).

Zawarte w wodzie termalnej pierwiastki takie jak magnez, żelazo, mangan, wapń, siarka, krzemionka wykazują bardzo szerokie działanie m.in. przeciwzapalne, utleniające i nawilżające.

Cagkan Sayin/shutterstock.com

Nieustanne poszukiwania bezpiecznego, a zarazem skutecznego połączenia działania odmładzającego i wolumetrycznym doprowadziły do zespolenia kwasu hialuronowego i alkaicznej wody termalnej. Udało się to osiągnąć dzięki długotrwałemu niskotemperaturowemu procesowi sieciowania, zapewniając jednolitą teksturę produktu z cząsteczkami o wielkości 1-2 mikronów.

Proces ten pozwolił również na zachowanie właściwości lepko-sprężystych preparatu, co zapewnia idealną integrację tkankową. A także ma większą stymulację receptora CD44 indukującego tworzenie kolagenu siatkowego.

Dzięki zastosowaniu technologii mineralnego sieciowania powstały produkty o różnym stopniu sieciowania. Umożliwiające podanie zarówno w delikatnych partiach twarzy jak dolina łez, a także wykazujące wysoką skuteczność w zabiegach wolumetrycznych.

Czy produkty typu 2 w 1 są możliwe?

Jak pokazuje rozwój technologiczny śmiało i odważnie możemy odpowiedzieć ze Tak!

Czy są przyszłością medycyny estetycznej? Jak najbardziej Tak!

Innowacyjne połączenie kwasu hialuronowego i alkalicznej wody termalnej zapewni klientkom nie tylko zmniejszenie zmarszczek, czy nadanie ostrzejszych rysów twarzy. Ale również odmłodzi i zrewitalizuje skórę nadając jej młodszy, pełny blasku wygląd.

Katarzyna Kamola 

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem. Od 10 lat  szkoleniowiec z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Wykładowca akademicki, szkoleniowiec szkoły policealnej Technik Usług Kosmetycznych, prelegentka na największych  kongresach kosmetologicznych. A także autorka wielu artykułów w czasopismach branżowych (m.in. LNE, Kosmetologia Estetyczna). Właścicielka 3 firm branży beauty. Zdobywczyni tytułu Business Woman Awards  2021. Ekspertka z zakresu terapii fotobiodynamicznej, kosmetologii estetycznej i mezoterapii igłowej. Zakochana w nowościach technologicznych  światowej klasy.

Pobierz materiały edukacyjne
Facebook Instagram Youtube Spotify