Dermatic.pl Aesthetic Business

Już wkrótce kongres Science of Cosmetology

venome xxl 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 2 minuty
Czym jest prawdziwa strona kosmetologii? Czy kosmetologia jest przyszłością w pracy z problemami skórnymi? Tym i podobnym zagadnieniom będzie poświęcony drugi kongres Science of Cosmetology. Odbędzie się niebawem, bo 21-22 października w Warszawie.

Barbara Kwiecińska-Kielczyk

Jak możemy przeczytać na stronie wydarzenia, na przełomie ostatniej dekady kosmetologia i jej odnogi ewoluowały bardzo mocno. Każdego roku przedstawiane nam są kolejne technologie, badania, aktywne składniki. Teorii i opinii o działaniu każdego z nich jest tyle co ludzi. Czy zatem każdy zabiegowiec/czyni potrafi ocenić co faktycznie wpływa na efekty w jego/jej pracy? Pracuje świadomie i potrafi pokierować swoich klientów tak, aby im pomóc? Czy wiecie jak wiele możecie osiągnąć wraz z klientem w swojej pracy? Potraficie znaleźć przyczynę tak, aby niwelować skutki?

Ciągły rozwój to podstawa

Podobnych pytań można jeszcze wiele zadać i odpowiedzi na nie nie będą zawsze twierdzące. Oczywistym jest, że w dzisiejszej dobie chcąc być profesjonalistą w swojej dziedzinie i dążąc do tego aby Wasz gabinet wyróżniał się na tle innych, trzeba pamiętać, że ciągły rozwój to podstawa.

Edukowanie siebie i przede wszystkim Waszych klientów jest ogromnie ważne. Świadoma i bezpieczna praca to klucz do Waszego sukcesu! A wiedzy i doświadczenia nikt Wam nie zabierze! Taki jest więc cel tego i podobnych wydarzeń.

Mam ogromną przyjemność być organizatorką tego kongresu. Jestem w branży od ponad 13 lat i wiem jedno – najważniejszy w naszym zawodzie jest ciągły rozwój. Na przełomie ostatniej dekady branża kosmetologiczna bardzo się zmieniła, więc nasze myślenie oraz wiedza również powinna być cały czas rozwijana. Dlatego właśnie stworzyłam wydarzenie SCIENCE OF COSMETOLOGY. Na którym skupimy się właśnie na wiedzy popartej badaniami oraz doświadczeniami – mówi Karolina Hauzner.

Zatem wraz z organizatorką zapraszamy na dwudniowy II kongres kosmetologiczny, gdzie poruszone zostaną jedne z ważniejszych tematów, będące nieodłączną częścią pracy kosmetologicznej i nie tylko. Bowiem omówione będą również zagadnienia organizacyjno-biznesowe prowadzenia gabinetu. A prelegenci to wyjątkowe osoby, których doświadczenie, wiedza i pasja sprawiła, że są specjalistami w naszej branży. To innowacyjne spojrzenie na zakres tego, co możemy robić w gabinecie kosmetologicznym i jak ogromne ma to znaczenie.

Organizatorzy stwierdzają, że w zeszłym roku było 16 wykładów i było bardzo intensywnie. W tym roku będzie ich 18, więc będzie jeszcze intensywniej! Możemy oczekiwać nowych tematów i również selektywnie wybranych prelegentów!  

Z jakimi zagadnieniami spotkamy się wobec tego na kongresie?

Pierwszego dnia zaplanowano następujące prelekcje i wystąpienia:   

  • Alicja Śliwowska – Trądzik różowaty
  • Agata Koman – Krótkie formy VIDEO: jak je nagrywać, by realnie zwiększać zasięgi?
  • dr Patrycja Kondracka – Twoja twarz w Twoich rękach
  • Faustyna Kuros – Społeczna trauma aparatu paznokciowego
  • Aurelia Wieczorek – Mentalności przedsiębiorcy/przedsiębiorczyni w prowadzeniu biznesu
  • Ewa Sidor – Od marzeń do realizacji: Twoja przygoda z dochodowym gabinetem kosmetologicznym
  • Paulina Śmiech-Mełgałw – Innowacyjne peptydy GHK stosowane w preparatach stymulujących wzrost włosów
  • dr Magdalena Górska Panikowska – Regulacja mikrobiomu skóry przez substancje fermentowane – kiedy fizjologia spotyka się z nauką

Drugi dzień przyniesie takie zagadnienia:

  • dr Wojciech Karwowski – Termografia medyczna
  • Sylwia Nawrot i Sylwia Dobrowolska – Pigmentacja brodawki
  • Justyna Grondke Trąbska – Powikłania po laserach
  • Magdalena Szymczak-Kępka – Psychologiczne aspekty związane z problemem łysienia. Dostosowanie wsparcia w komunikacji z klientem z problemem włosowym
  • Anna Parzychowska-Parol – Zaburzenia na osi jelito-skóra jako przyczyna problemów ze skórą – doświadczenia kosmetologa
  • Daria Jurałowicz – Alopecja: jak możemy pomóc?
  • Agnieszka Jakubczyk – Jak „ugryźć” swoją markę osobistą prowadząc biznes beauty
  • Magdalena Spendel – Zastosowanie peptydów w epigenetycznym ujęciu pro-agingu
  • Nina Skarbek – Zastosowanie korneoterapii w gabinecie

Patronatem merytorycznym wydarzenia jest Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie oraz Wyższa Szkoła  Zdrowia w Gdańsku. Patronat medialny nad wydarzeniem objął m.in. portal Aesthetic Business.

Więcej szczegółów na: https://scienceofcosmetology.pl/

Pobierz materiały edukacyjne
Facebook Instagram Youtube Spotify