SRS Hialuronidaza 5ml

Kod: 04-0016

Do najbliższej wysyłki pozostało:

Hialuronidaza jest enzymem, który rozbija i przyspiesza proces biodegradacji kwasu hialuronowego, niezależnie od jego pochodzenia.

Stosuje się go w celu redukcji nadmiernej ilości wypełniacza podanego w trakcie zabiegu z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego. W takim przypadku hialuronidaza wpierw rozbija chemiczne wiązanie (sieciowanie) cząsteczki hialuronu, a następnie przyspiesza jego metabolizowanie.

Zastosowanie hialuronidazy jest koniecznością w leczeniu powikłań po wstrzyknięciu wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy. Hialuronidaza działa tylko na kwas hialuronowy, nie uszkadza innych składników skóry.

* przeciwwskazaniem do zabiegu jest uczulenie na enzym hialuronidazy, który jest obecny m.in. w jadzie niektórych zwierząt.

** W przypadku, gdy rejon poddany zabiegowi z użyciem wypełniacza jest rozległy, a istnieje konieczność redukcji jedynie niewielkiego obszaru, należy liczyć się z faktem, iż nie ma możliwości wyznaczenia nieprzekraczalnej granicy działania hialuronidazy. Tym samym, po interwencji może wystąpić konieczność wykonania drobnej korekty wypełnionej strefy.


W celu uzyskania informacji dotyczących dawkowania zalecamy zapoznać się z ulotką załączoną do preparatu lub skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

W trakcie zabiegu:

  • przypadkowe podanie wypełniacza w tętnicę lub żyłę mogące doprowadzić do odcięcia dopływu krwi, co prowadzi do martwicy

Po zabiegu:

  • nadmiar wypełniacza w danej strefie zabiegowej (nadkorekcja)
  • użycie niewłaściwie dobranego (zbyt gęstego) preparatu w danej strefie zabiegowej, co może prowadzić do kompresji tkanek prowadzącej do martwicy
  • zbyt płytkie podanie gęstego wypełniacza, które może skutkować pojawieniem się widocznych grudek na powierzchni skóry
  • przemieszczenie się wypełniacza
  • przewlekły obrzęk będący efektem niewłaściwego postępowania pozabiegowego ze strony pacjenta
  • nietolerancję na wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego

Stosowanie

  • Należy zmieszać proszek z 4 cm3 soli fizjologicznej w celu uzyskania płynu.
  • Z jednej fiolki oraz 4ml soli fizjologicznej sporządzić roztwór. Na obszar poddawany zabiegowi, podajemy następnie od 0,1 ml do 0,2ml.
Arleta 05.08.2019

Polecam. Skuteczny produkt

Napisz recenzję produktu i otrzymaj dodatkowe punkty Dermatic!

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Quality
Marka SRS
Zabiegi Po zabiegu
Pojemność 5ml
Wskazania komponentów mezoterapii Usuwanie negatywnych efektów stosowania kwasu hialuronowego