Komponenty mezoterapii - Skóra trądzikowa

Komponenty mezoterapii - Skóra trądzikowa

Każdy, kto ma za sobą zmagania z wypryskami, krostkami i zaskórnikami wie, że to nie łatwa walka. Jednak dostępne najnowsze terapie są skuteczne. Warunkiem jest jednak szybkie podjęcie leczenia.

Skóra trądzikowa wymaga nie tylko leczenia, ale też szczególnej troski na co dzień. Ze względu na swoje umiejscowienie, charakter wykwitów i przewlekły przebieg, a także pozostawianie szpecących blizn u części chorych, stanowi problem zarówno psychologiczny jak i estetyczny.

Leczenie tej choroby skóry jest trudne, wymaga od specjalisty dużej wiedzy a od pacjenta dyscypliny. Terapia zarówno dermatologiczna jak i w gabinecie medycyny estetycznej jest długotrwała ale jednak bardzo skuteczna!

Produkty do terapii antytrądzikowej to m.in.:

  • PQAGE Evolution 3ml – Peeling Liftingujący - formuła będąca mieszanką TCA, kwasu kojowego oraz kwasu migdałowego, która wywołuje silną reakcję w najgłębszych warstwach skóry, a zawarty w niej koenzym Q10 działa regenerująco i przeciwzmarszczkowo.

  • Venome Acne - to jeden z niewielu mezokoktajli dedykowanych dla skóry trądzikowej. Zabieg z tym preparatem reguluje produkcję sebum a także zapobiega powstawaniu przebarwień potrądzikowych. Skóra pacjenta staje się gładsza, pozbawiona czerwonych plamek potrądzikowych i odpowiednio nawilżona.

  • Dermaheal SR - to rewitalizujący skórę produkt do mezoterapii. Dzięki zawartości czynników wzrostu i białek biomimetycznych daje efekt odmłodzenia, działa przeciwzmarszczkowo, zapobiega starzeniu się skóry. Udoskonala skórę postarzałą, trądzikową i o rozszerzonych porach.

  • SRS Retinol 300 - witamina A i jej pochodne mają również niezwykle korzystny wpływ na kontrolowanie trądziku oraz odmłodzenie skóry.
  • Zwiń opis

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Wyniki wyszukiwania prezentowane są wg. pozycji towaru

    Komponenty mezoterapii 

    Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą iniekcji. Do jego wykonania najczęściej używa się gotowych mieszanek tych substancji, czyli mezokoktajli. Komponenty mezoterapii to substancje aktywne, dzięki którym można uzupełnić kurację o specyficzne właściwości dopasowane do konkretnych problemów skórnych. Wśród nich znajdziemy witaminy, sole mineralne, ekstrakty roślinne, kwasy i wiele innych.  

    Takie preparaty mogą być wykorzystywane także podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Jej działanie opiera się co prawda na mechanicznej stymulacji skóry za pomocą mikronakłuć, ale działanie to można wzmocnić podaniem składników aktywnych.  

    Mezoterapia – dla kogo? 

    Zabieg mezoterapii igłowej jest z powodzeniem stosowany w terapii wielu problemów skórnych: 

    1. Widoczne objawy procesu starzenia się skóry 
    2. Trądzik i blizny potrądzikowe 
    3. Przebarwienia  
    4. Sucha i odwodniona skóra 
    5. Cellulit 
    6. Blizny i rozstępy 

    Z kolei mezoterapia skóry głowy sprawdzi się w przypadku nadmiernego wypadania włosów – poprawi jej ukrwienie, wzmocni cebulki i pobudzi wzrost włosów. 

    Efekty mezoterapii 

    Efekty mezoterapii są zależne od zastosowanych w terapii preparatów i będą najbardziej widoczne po wykonaniu pełnej serii zabiegów. Z pewnością możemy się spodziewać ogólnej poprawy kondycji skóry. Mezoterapia igłowa wygładzi zmarszczki mimiczne, ujędrni skórę i zwiększy jej napięcie. To zasługa działania substancji aktywnych, które uczestnicząc w naturalnych procesach metabolicznych, pobudzają skórę do regeneracji i opóźniają proces starzenia. 

    Jeśli podczas zabiegów wykorzystany będzie kwas hialuronowy, skóra stanie się dogłębnie nawilżona i wygładzona. Komponent mezoterapii zawierający kwas askorbinowy będzie działał antyoksydacyjnie i zapewni efekt rozświetlonej, promiennej cery. Natomiast witamina A i jej pochodne pomogą w eliminacji objawów trądziku.  

    Osoby, które nie mogą lub nie chcą korzystać z zabiegów iniekcyjnych, może zainteresować mezoterapia bezigłowa. Podczas tego zabiegu na skórę oddziałują fale elektromagnetyczne, które umożliwiają głębszą penetrację składników aktywnych zawartych w preparatach. Efekty mezoterapii bezigłowej nie będą tak intensywne jak działanie mezoterapii igłowej lub mezoterapii mikroigłowej. Możemy natomiast liczyć na poprawę nawilżenia i napięcia skóry.  

    Komponenty mezoterapii – co polecamy? 

    Krzem, obok kolagenu i elastyny, jest jednym z najważniejszych dla skóry składników. Umożliwia kontrolę procesu namnażania się fibroblastów i utrzymuję wodę w warstwie skóry właściwej. Preparat ma działanie odmładzające, regenerujące i antyoksydacyjne. 

    2. Venome DMAE Venome DMAE 10ml - Dermatic  

    DMAE, czyli dimetyloaminoetanol to organiczny związek chemiczny, który w organizmie pełni funkcję prekursora syntezy acetylocholiny zaliczanej do grupy neurotransmiterów odpowiedzialnych za przekazywanie bodźca do zakończeń nerwowych i mięśni, doprowadzając finalnie do ich skurczu. Zwiększone napięcie mięśniowe tworzy rusztowanie i swoistą warstwę podporową dla wiotkiej skóry, dając efekt napięcia i spłycenia drobnych zmarszczek. 

    Witamina C (kwas askorbinowy) nazywana jest też witaminą młodości, co zawdzięcza swoim rewitalizującym właściwościom. Chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i wolnych rodników, hamując procesy starzenia się skóry. Przywraca skórze blask i równomierny koloryt, a także wzmacnia i uszczelnia naczynka krwionośne.