Crystalys 2x1,25ml

Kod: 01-0078

Od kilku lat jednym z najpopularniejszych wypełniaczy jest hydroksyapatyt wapnia.

W niektórych przypadkach niemal całkowicie zastąpił wypełniacze bazujące na kwasie hialuronowym (np. przy modelowaniu kości policzkowych, poprawianiu konturu, korektach nosa czy usuwaniu wiotkości skóry).

Sam w sobie hydroksyapatyt wapnia (CaHA) nie jest nowością. W medycynie stosowany jest od ponad 20 lat (np. w implantologii i chirurgii), organy UE zaakceptowały go 11 lat temu, a w Polskiej medycynie estetycznej jest obecny od kilku lat.

Innowacyjność!

Produkt Crystalys został stworzony przez firmę Panaxia & Luminera, od ponad 30 lat specjalizującą się w produktach farmaceutycznych i medycynie estetycznej.

Zawiera aż 55,7% hydroksyapatytu wapnia i nie zawiera żadnych czynników sieciujących BDDE i innych przez co jest wyśmienicie tolerowany przez organizm ludzki. Jest na tyle uniwersalny, że można go stosować niemal na całym obszarze twarzy: od brwi po linię szczęki.

Dwuetapowe działanie:

1. Zawarty w preparacie żel (soda karboksymetylocelulozy) natychmiast wypełnia i harmonicznie wiąże się z tkanką, a dzięki tak wysokiemu stężeniu (55,7%) mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach siatkę („rusztowanie”) która dwa razy szybciej stymuluje fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu, dwa razy szybciej regeneruje. Rozpad hydroksyapatytu wapnia następuje równocześnie z odkładaniem się nowego kolagenu zapewniając trwałe wypełnienie w miejscu iniekcji. Dzięki temu Crystalys zapewnia nadanie wymaganej objętości oraz wspaniały efekt liftingu na co najmniej 2 lata.

2. Crystalys przywraca twarzy idealne proporcje tzw. trójkąta piękna. Co więcej: pomimo, iż żel zostaje całkowicie wchłonięty przez makrofagi skóry w ciągu około 3 miesięcy efekt odmłodzenia utrzymuje się dłużej w porównaniu z zastosowaniem kwasu hialuronowego, a zmniejszenie wypełnienia jest tu minimalne. Preparat nie rozprzestrzenia się też do innych okolic organizmu. Produkt jest całkowicie biokompatybilny i biodegradowalny.

Certyfikat CE

Warto podkreślić że zgodnie z prawem produkty wytwarzane przez Instytut farmaceutyczny Panaxia & Luminera posiadają wszystkie wymagane certyfikaty, na rynek Amerykański certyfikat FDA, a na rynek Europejski certyfikat CE, który zaświadcza iż Crystalys został dopuszczony przez organy UE a w Polsce, jest zgłoszony w Urzędzie Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych (nr zgłoszenia ID 657423617385).

Wskazania

 • Poprawa objętości skóry
 • Modelowanie kształtu twarzy, efekt liftingu
 • Odbudowa tkanek na dłoniach
 • Wypełnianie zmarszczek oraz bruzd
 • Odbudowa struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu
 • Niechirurgiczna plastyka nosa

 

Stosowanie

 • Preparat podawany jest kaniulą lub cienką igłą w tkankę skórną na odpowiednią głębokość
 • Po przeprowadzonym zabiegu, wykonuje się masaż ostrzykiwanego obszaru skóry, co dodatkowo zapewnia prawidłowe rozmieszczenie preparatu w tkankach
 • Przez kilka dni po zabiegu konieczne jest powtarzanie takiego masażu samodzielnie

Skład

 • Hydroksyapatyt wapnia, mikrosfery (25-45 μm): 55,70%
 • Nośnik żelowy: 44,30% (w tym: Glicerol 6,40%, Karboksymetyloceluloza sodu 1,30%, Bufor fosforanowy 36,60%)

Opakowanie zawiera

 • 2 ampułko-strzykawki z 1,25 ml
 • 2 x strzykawka
 • 2 x 23G 3/4"
 • 2 x 25G

Napisz recenzję produktu i otrzymaj dodatkowe punkty Dermatic!

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Quality
Ulotka Pobierz
Marka Crystalys
Zabiegi Stymulacja tkanek, Wolumetria twarzy, Zmarszczki płytkie, Zmarszczki średnie, Zmarszczki głębokie
Zawartość lidokainy Bez lidokainy
Wskazania wypełniaczy Korekcja płytkich zmarszczek, Korekcja średnich zmarszczek , Korekcja głębokich zmarszczek, Korekcja bruzd, Wolumetria, Stymulacja włókien kolagenowych
Stężenie HA Nie
Pojemność 2x1.25