Crystalys 2x1,25ml

Kod: 01-0078

Do najbliższej wysyłki pozostało:

Od kilku lat jednym z najpopularniejszych wypełniaczy jest hydroksyapatyt wapnia.

W niektórych przypadkach niemal całkowicie zastąpił wypełniacze bazujące na kwasie hialuronowym (np. przy modelowaniu kości policzkowych, poprawianiu konturu, korektach nosa czy usuwaniu wiotkości skóry).

Sam w sobie hydroksyapatyt wapnia (CaHA) nie jest nowością. W medycynie stosowany jest od ponad 20 lat (np. w implantologii i chirurgii), organy UE zaakceptowały go 11 lat temu, a w Polskiej medycynie estetycznej jest obecny od kilku lat.

Innowacyjność!

Produkt Crystalys został stworzony przez firmę Panaxia Luminera, od ponad 30 lat specjalizującą się w produktach farmaceutycznych i medycynie estetycznej.

Zawiera aż 55,7% hydroksyapatytu wapnia i nie zawiera żadnych czynników sieciujących BDDE i innych przez co jest wyśmienicie tolerowany przez organizm ludzki. Jest na tyle uniwersalny, że można go stosować niemal na całym obszarze twarzy: od brwi po linię szczęki.

Dwuetapowe działanie:

1. Zawarty w preparacie żel (soda karboksymetylocelulozy) natychmiast wypełnia i harmonicznie wiąże się z tkanką, a dzięki tak wysokiemu stężeniu (55,7%) mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach siatkę („rusztowanie”) która dwa razy szybciej stymuluje fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu, dwa razy szybciej regeneruje. Rozpad hydroksyapatytu wapnia następuje równocześnie z odkładaniem się nowego kolagenu zapewniając trwałe wypełnienie w miejscu iniekcji. Dzięki temu Crystalys zapewnia nadanie wymaganej objętości oraz wspaniały efekt liftingu na co najmniej 2 lata.

2. Crystalys przywraca twarzy idealne proporcje tzw. trójkąta piękna. Co więcej: pomimo, iż żel zostaje całkowicie wchłonięty przez makrofagi skóry w ciągu około 3 miesięcy efekt odmłodzenia utrzymuje się dłużej w porównaniu z zastosowaniem kwasu hialuronowego, a zmniejszenie wypełnienia jest tu minimalne. Preparat nie rozprzestrzenia się też do innych okolic organizmu. Produkt jest całkowicie biokompatybilny i biodegradowalny.

Certyfikat CE

Warto podkreślić że zgodnie z prawem produkty wytwarzane przez Instytut farmaceutyczny Panaxia & Luminera posiadają wszystkie wymagane certyfikaty, na rynek Amerykański certyfikat FDA, a na rynek Europejski certyfikat CE, który zaświadcza iż Crystalys został dopuszczony przez organy UE a w Polsce, jest zgłoszony w Urzędzie Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych (nr zgłoszenia ID 657423617385).

Wskazania

 • Poprawa objętości skóry
 • Modelowanie kształtu twarzy, efekt liftingu
 • Odbudowa tkanek na dłoniach
 • Wypełnianie zmarszczek oraz bruzd
 • Odbudowa struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu
 • Niechirurgiczna plastyka nosa

 

Stosowanie

 • Preparat podawany jest kaniulą lub cienką igłą w tkankę skórną na odpowiednią głębokość
 • Po przeprowadzonym zabiegu, wykonuje się masaż ostrzykiwanego obszaru skóry, co dodatkowo zapewnia prawidłowe rozmieszczenie preparatu w tkankach
 • Przez kilka dni po zabiegu konieczne jest powtarzanie takiego masażu samodzielnie

Skład

 • Hydroksyapatyt wapnia, mikrosfery (25-45 μm): 55,70%
 • Nośnik żelowy: 44,30% (w tym: Glicerol 6,40%, Karboksymetyloceluloza sodu 1,30%, Bufor fosforanowy 36,60%)

Opakowanie zawiera

 • 2 ampułko-strzykawki z 1,25 ml
Iwona 28.01.2021

Bardzo długo utrzymujący się efekt, jestem bardzo zadowolona

Wiktoria 19.11.2020

Świetny produkt, warty polecenia.

Maria 05.11.2020

sprawdził się rewelacyjnie Polecam!!!!!!!!!

Zofia 07.10.2020

Bardzo dobry rewitalizator. Od razu widać efekt uniesienia owalu twarzy

Arleta 28.09.2020

Rewelacja ! Polecam ! super efekty

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać opinie. Proszę zalogować się lub zarejestrować

Ulotka Pobierz
MarkaCrystalys
ZabiegiStymulacja tkanek, Wolumetria twarzy, Zmarszczki płytkie, Zmarszczki średnie, Zmarszczki głębokie
Wskazania mezokoktajliiN/D
Pojemność2x1.25