Harmony Castle BIOT 2 - Biorevitalizing 6ml

Kod: 02-0051

Do najbliższej wysyłki pozostało:

BIOT.2 to bio-rewitalizujący peeling do leczenia skóry dotkniętej chrono i fotostarzeniem. 

Jego składniki, takie jak kwas trichlorooctowy, kwas migdałowy, kwas winowy, kwas fitynowy, oligopeptyd 4 i witamina A, stymulują procesy naprawcze odwracające objawy kliniczne wewnętrznego i zewnętrznego starzenia się skóry.

Różnorodna aktywność kwasów na różnych poziomach penetracji pozwala na wykonanie zarówno delikatnego złuszczania naskórka, poprawiającego koloryt i zwartość skóry, jak i zabiegu restrukturyzacyjnego, stymulującego fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastycznych.

Wskazania

 • Zapobiegania wystąpieniu oznak starzenia się
 • Łagodzenia niedoskonałości skóry spowodowanych chrono- i fotostarzeniem
 • Wykonywania łagodnego złuszczania naskórka poprawiając wygląd cery i strukturę skóry
 • Odbudowy skóry właściwej i stymulowania fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastycznych

Skład i działanie

 • Kwas Trichlorooctowy - Jest syntetycznym kwasem karboksylowym pozyskiwanym z kwasu octowego. Przy właściwym stężeniu, przenika do warstwy brodawkowatej skóry właściwej powodując wytrącanie białek. Kwas trichlorooctowy w Biot2, działając w synergii z lub w opozycji do innych kwasów, przenika do skóry właściwej i wspomaga regeneracyjną i rewitalizacyjną stymulację bez powodowania efektu powierzchownego zbielenia (tzw. frost).
 • Kwas winowy  - Kwas alfa-hydroksylowy występuje naturalnie w winogronach, redukuje stężenie jonów wapniowych w naskórku, wspomagając delikatne złuszczanie i zapewniając działanie antyoksydacyjne.
 • Kwas fitowy - Kwas pochodzenia roślinnego, o właściwościach zarówno kwasowych, jak i antyoksydacyjnych. Ze względu na swój charakter, wykonuje dwie funkcje: 1. jako czynnik chelatujący ingeruje w produkcję melaniny i pomaga rozjaśnić skórę; oraz 2. jako antyoksydant wraz z innymi składnikami, realizuje funkcję regeneracyjną, zapobiegającą starzeniu się.
 • Oligopeptyd 4 - Jest peptydem, który ingeruje w procesy metaboliczne skóry wspomagając syntezę kolagenu i tworzenie tkanek łącznych.
 • Octan witaminy A - Jest pochodną witaminy A, która przyspiesza odbudowę komórek. Stymuluje syntezę kolagenu i glikozaminoglikanu na poziomie skóry właściwej hamując produkcję enzymów, które wpływają na degradację kolagenu i włókien elastycznych.
 • 4-Butylresorcinol - Jako bezpośredni czynnik hamujący tyrozynazę, cząsteczka wywołuje zmniejszenie syntezy melaniny.
 • Ekstrat z  Żeń-szenia - Ze względu na silne działanie antyoksydacyjne poprawia koloryt i jasność skóry.
Strefa Piękna 23.10.2020

Bardzo dobry skład produktu, szybkie efekty. Jestem zadowolona z wyboru tego peelingu

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać opinie. Proszę zalogować się lub zarejestrować

MarkaHarmony Castle
ZabiegiRegeneracja skóry
Pojemność6ml
Zawartość preparatuPeeling
Intensywność peelingówŁagodny