Dermatic.pl Aesthetic Business

Olśniewająca panna młoda – jakie zabiegi wykonać przed ślubem?

usta 1200x300
Newsletter
, ten tekst przeczytasz w: 5 minuty
Ślub to wyjątkowa data każdej panny młodej. W tym dniu przyszła żona pragnie wyglądać świeżo i młodo. Zależy jej nie tylko na nieskazitelnej cerze, ale również na szczupłym, wymodelowanym ciele, na którym doskonale będzie się prezentowałasuknia ślubna. Przed tym ważnym wydarzeniem warto wykonać zabiegi kosmetologiczne, które przeprowadzone odpowiednio wcześniej poprawią kondycję skóry twarzy i ciała. Są jednak wśród nich takie, które dadzą tzw. efekt bankietowy w postaci natychmiastowych rezultatów, które można bez obaw wykonać nawet kilka dni przed ceremonią.

Aleksandra Derefinka

Zabiegi wykonywane kilka miesięcy przed ślubem – zabiegi na twarz

Zabiegi wykonywane w takim odstępie czasowym wykonywane są w seriach. Każdy wykonany zabieg wymaga regeneracji, natomiast wykonany kilkukrotnie przynosi efekty na długo po zakończeniu całej terapii.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa
Danjela Ruci/shutterstock.com

Obie metody należą do inwazyjnych, ale zarazem skutecznych zabiegów. Podawane preparaty omijając barierę naskórka poprawiają kondycję skóry właściwej. Skóra jest poddana głębokiej regeneracji i rewitalizacji w zależności od podawanej substancji. Powstałe nakłucia w skórze stymulują skórę do odbudowy, zapoczątkowując szereg procesów naprawczych. Opracowywane miejsce od razu po zabiegu jest obrzęknięte, zaczerwienione oraz posiada grudki powstałe w wyniku podania preparatu.

Pierwsze efekty widoczne są po około miesiącu, natomiast dobrze widoczny rezultat po około 3 miesiącach. Skóra przede wszystkim staje się bardziej promienna, zagęszczona, elastyczna, jędrna i nawilżona. Zabieg ten będzie odpowiedni dla osób zmagających się z poszarzałą skórą, pozbawioną blasku, z widocznymi oznakami starzenia się. Mezoterapię należy wykonywać w serii 4-6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych.

Zabieg plazmą

Urządzenie wytwarzające plazmę opiera się na wykorzystaniu prądu zmiennego, niezbędnego do wytworzenia łuku elektrycznego między końcówką urządzenia a skórą. Plazma to bardzo precyzyjny zabieg, który koncentruje się wyłącznie na jednym miejscu, nie uszkadzając jednocześnie otaczających tkanek.

Drobne punkty, czyli miejsca dotknięte plazmą wykonuje się co około 0,5 cm. Powstający łuk poprawia potencjał elektryczny komórki, który z wiekiem ulega rozregulowaniu. Wysoka energia prowadzi do zjawiska sublimacji, czyli odparowania komórek skóry. Po zabiegu powstają strupy, które z czasem odpadają. A w ich miejscu pojawia się nowy, świeży naskórek.

Plazma jest bardzo dobrą alternatywą dla blefaroplastyki powiek. Opracowanie powieki górnej tym urządzeniem powoduje podniesienie jej, otwierając tym samym oko, które wydaje się większe, a wyraz twarzy staje się bardziej pogodny. Urządzeniem tym można również opracować zmarszczki, przebarwienia czy rozstępy. Zabieg wykonywany jest w serii 2-4 zabiegów co około miesiąc.

Peelingi chemiczne

Zasada działania peelingów chemicznych opiera się celowym zniszczeniu komórek naskórka, a nawet skóry właściwej w zależności od rodzaju kwasu, stężenia czy czasu działania. Uszkodzenie skóry stymuluje komórki do regeneracji i odbudowy tkanki. Każdy kwas oprócz działania złuszczającego ma także inne właściwości.

Terapię zabiegami z użyciem peelingów chemicznych najlepiej jest zacząć w okresie jesienno-zimowym, kiedy działanie słońca jest mniej agresywne. Jednocześnie jest to dobry odstęp od planowanej daty ślubu, ponieważ można wykonać pełną serię i jednocześnie pozwolić skórze na pełną regenerację. W tym uzyskanie zadowalających efektów, idealnie na ten ważny dzień.

Działanie kwasów wygładza skórę, uelastycznia, poprawia jej koloryt, reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejsza widoczność porów skórnych. Zabieg ten jest polecany dla przyszłych panien i panów młodych zmagających się z trądzikiem czy bliznami trądzikowymi.

Epilacja laserowa

Skuteczna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Stosowane lasery uszkadzają cebulkę, przez co włos nie jest w stanie dalej rosnąć. Uszkadzają go w fazie anagenu, czyli wzrostu. Jako metoda trwałego usuwania owłosienia sprawdzi się dobrze szczególnie na odsłonięte miejsca na ciele jak ramiona, wąsik czy nogi. Zalecana liczba 8 zabiegów pozwoli na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia pozostawiając skórę gładką na długo.

Stymulatory tkankowe

Stosowane w celu poprawy jędrności i poprawy gęstości skóry. Stymulator tkankowy podawany jest metodą mezoterapii igłowej. Działanie opiera się na głębokiej stymulacji włókien kolagenowych. Podany stymulator daje początkowo efekt zwiększonej objętości tkanek jednak nie na długo. Preparat zostaje powoli degradowany przez makrofagi – komórki układu odpornościowego, których aktywność pobudza fibroblasty do tworzenia kolagenu i elastyny. Pierwsze efekty zaczynają być widoczne po około 2 tygodniach, natomiast te właściwe po kilku miesiącach. Mogą się one utrzymywać nawet do 2 lat.

Modelowanie ciała – endermologia
Marian Weyo/shutterstock.com

To zabieg stosowany w celu poprawy wyglądu ciała. Działa on bowiem na tkankę tłuszczową, skórę i układ limfatyczny. Polecamy jest szczególnie dla osób zmagających się z zastojami limfatycznymi i cellulitem.

Zasada działania opiera się na zasysaniu fałdu skóry przez specjalną końcówkę wyposażoną w rolki, która w wyniku przesuwania rozbija komórki tłuszczowe. Przebieg ruchów jest skierowany w stronę najbliższych węzłów chłonnych. Co jednocześnie odprowadza zalegającą w tkankach limfę, która odkładając się prowadzi do powstawania zastojów występujących w postaci opuchlizny. Regularnie przeprowadzany zabieg endermologii redukuje także obwisłą skórę, szczególnie w newralgicznych miejscach jak wewnętrzna strona ud lub ramiona czyli tzw. pelikany. Cała seria endermologii wynosi 11 zabiegów powtarzanych co około 2-3 dni.

Fala uderzeniowa

Zabieg falą uderzeniową dedykowany jest przede wszystkim osobom z cellulitem. Terapia ta oparta jest na działaniu wysokiej energii, która jest generowana przez urządzenie w postaci wysokiego ciśnienia. Powstająca fala akustyczna ma zdolność przenikania w głąb organizmu nawet do tkanki podskórnej. Powoduje ona rozpad komórek tłuszczowych, co określa się mianem lipolizy.

Podczas tego procesu komórki tłuszczowe rozpadają się do glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych, które zostają zmetabolizowane i usunięte z organizmu. Dodatkowo poprawiony zostaje przepływ krwi i limfy, skutkując przyspieszonym metabolizmem komórkowym. Zalecana seria wynosi 6-8 zabiegów wykonywanych w odstępach 3-7 dniowych.

Zabiegi bankietowe

Stanowią grupę zabiegów dających spektakularne rezultaty bez przeprowadzenia całej serii. Jest to bardzo dobra opcja, kiedy do wielkiego wydarzenia dostało bardzo mało czasu. Po takich zabiegach okres rekonwalescencji nie jest wymagany i można wrócić od razu do codziennych aktywności.

Masaż Kobido
Mikheyeva Volha/shutterstock.com

Jeśli do ślubu zostało mało czasu – miesiąc albo kilka dni – warto skorzystać z masażu Kobido. Określany także jako japoński masaż liftingujący daje spektakularne efekty w poprawie owalu twarzy. Opiera się on na intensywnych ruchach podnoszących tkanki. Masaż Kobido wpływa nie tylko na skórę, ale także na tkankę mięśniową czy układ limfatyczny. Po jednym zabiegu skóra wygląda bardziej świeżo, poprawia się jej koloryt, jest lepiej ukrwiona i dotleniona. Wykonywany regularnie przyczynia się do wypłycenia zmarszczek oraz wyraźnego podniesienia owalu twarzy.

Termolifting

To technologia wykorzystująca światło, które podgrzewa tkanki głębokie. Zabieg ten jest nieinwazyjny i bezpieczny. Działanie wysokiej temperatury w sposób kontrolowany powoduje skręcenie włókien kolagenowych dając natychmiastowy efekt podniesienia tkanek. Dodatkowo następuje częściowa denaturacja włókien kolagenowych działająca stymulująco na fibroblasty do produkcji nowych.

Podwyższona temperatura przyspiesza także pracę układu krwionośnego odżywiając i dotleniając tkanki. Zabieg ten jest dedykowany dla skóry ze zmarszczkami, opadającymi powiekami i policzkami, wiotką skórą nie tylko na twarzy, ale i na innych obszarach ciała. Skóra po wykonanym termoliftingu nie wymaga rekonwalescencji.

Mikrodermabrazja tlenowa, czyli oksybrazja

Zabieg, po którym skóra wygląda świeżo, jest wygładzona i promienna. Wykorzystując tlen, sól fizjologiczną i ciśnienie dochodzi do odrywania martwych komórek naskórka oraz nawilżenie skóry. Działanie oksybrazji działa także wyciszająco na zmiany trądzikowe oraz poprawia regenerację skóry. Zabieg ten sprawdzi się także jako zabieg bankietowy, nie uszkadzając skóry. Warto przeprowadzić ten zabieg nawet na dzień przed ślubem, aby lepiej przygotować skórę pod makijaż, który będzie bardziej trwały.

Radiofrekwencja

Zastosowane w tym zabiegu fale radiowe wielkiej częstotliwości wpływają podobnie na skórę co termolifting. Fale radiowe powodują ocieranie się cząsteczek o siebie, wytwarzając w ten sposób ciepło. Temperatura sięgająca ponad 40 stopni Celsjusza skraca włókna kolagenowe, co daje efekt bankietowy jako natychmiastowe podniesienie opadających tkanek oraz ujędrnienie skóry. Efekt długofalowy powstaje przez uszkodzenie białek, które stymulując procesy naprawcze doprowadzają do zagęszczenia skóry produkcją nowego kolagenu i elastyny.

Aleksandra Derefinka – absolwentka studiów licencjackich kierunku kosmetologia Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu oraz studiów magisterskich kierunku kosmetologia na Uniwersytecie Opolskim. Autorka publikacji naukowych, nauczycielka zawodu technik usług kosmetycznych w szkole policealnej. Pracuje jako kosmetolog wykonując zabiegi i terapie manualne ciała.

Pobierz materiały edukacyjne
Facebook Instagram Youtube Spotify