Dermatic.pl Aesthetic Business

Kongres Kosmetologiczny Science of Cosmetology 26-27.11.2022 r.

ksiega protokolow 1200x300
Newsletter
, ten tekst przeczytasz w: 6 minuty
Czym jest prawdziwa strona kosmetologii? Czy kosmetologia jest przyszłością w pracy z problemami skórnymi? Na te pytania chcą odpowiedzieć organizatorzy i uczestnicy Pierwszego Kongresu Kosmetologicznego Science of Cosmetology. Zaplanowano go na 26-27.11.2022 r. w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie.

oprac. Barbara Kielczyk

Mam ogromną przyjemność być organizatorką tego kongresu. Jestem w branży od ponad 13 lat i wiem jedno. Najważniejszy w naszym zawodzie jest ciągły rozwój! Na przełomie ostatniej dekady branża kosmetologiczna bardzo się zmieniła, więc nasze myślenie oraz wiedza również powinna być cały czas rozwijana. Dlatego właśnie stworzyłam wydarzenie SCIENCE OF COSMETOLOGY na którym skupimy się właśnie na wiedzy popartej badaniami oraz doświadczeniami – pisze Karolina Hauzner.

Ciągły rozwój to podstawa!

Na przełomie ostatniej dekady kosmetologia i jej odnogi ewoluowały bardzo mocno. Każdego roku przedstawiane nam są kolejne technologie, badania, aktywne składniki.

Teorii i opinii o działaniu każdego z nich jest tyle co ludzi, a czy Ty potrafisz ocenić co faktycznie wpływa na efekty w Twojej pracy? Pracujesz świadomie i potrafisz pokierować swojego klienta tak aby mu pomóc? Czy wiesz jak wiele możesz osiągnąć wraz z klientem w swojej pracy? Potrafisz znaleźć przyczynę tak aby niwelować skutki? – pyta organizatorka.

W dobie dzisiejszych czasów jeśli chcesz być profesjonalistą w swojej dziedzinie, a Twój gabinet wyróżniał się na tle innych, pamiętaj! Ciągły rozwój to podstawa! Edukowanie siebie i przede wszystkim naszych klientów jest ogromnie ważne. Świadoma i bezpieczna praca to klucz do Twojego sukcesu! A wiedzy i doświadczenia nikt nam nie zabierze!

Wraz z organizatorką zapraszamy zatem na dwudniowy I Kongres Kosmetologiczny, gdzie poruszone będą jedne z ważniejszych tematów będących nieodłączną częścią pracy kosmetologów i nie tylko. A prelegenci to osoby, których doświadczenie, wiedza i pasja sprawiła, że są specjalistami w branży beauty. To innowacyjne spojrzenie na zakres tego, co można robić w gabinecie kosmetologicznym i jak ogromne ma to znaczenie.

Co znajdzie się w programie?

Pierwszego dnia wysłuchamy następujących prezentacji:

alt="kongres kosmetologiczny listopad"
Abraham_stockero/shutterstock.com
 • Fotobiodynamika – laserowa terapia przyszłości – Katarzyna Kamola
 • Redermalizacja skóry – dlaczego jest tak ważna? – dr Joanna Kaleńczuk
 • Skórne powikłania chemioterapii ze szczególnym uwzględnieniem erytrodyzestezji dłoniowo-podeszwowej – Joanna Klonowska
 • Wywiad z klientem – jakie ma znaczenie? – Magdalena Komorowska
 • 10 zasad wybitnej obsługi klienta – Aleksanda Mazalon
 • Psychologiczny aspekt makijażu w praktyce kosmetologicznej – Renata Godlewska
 • Retinoidy w kosmetologii – Paulina Śmiech-Mełgałw, Dermaquest
 • Social media – czym mogą Cię zaskoczyć? – August Jakubowski, BLACK MEWA

Drugi dzień przyniesie takie zagadnienia:

 • Powikłania i aspekty prawne w zabiegach estetycznych – Marta Bednara
 • Profesjonalizm w branży Beauty – Urszula Ifkowicz i Marta Ifkowicz-Gorzeń
 • Mikropunktura w skutecznej walce z bliznami i rozstępami – dr n. farm. Sylwa Nawrot i Sylwia Dobrowolska
 • Wypadanie włosów w ujęciu zaburzeń funkcjonowania przewodu pokarmowego – Karolina Czyżowska
 • Filtry chemiczne i fizyczne – czy na pewno wszystko o nich wiesz? – Magdalena Kacznowicz
 • Zaburzenia gospodarki hormonalnej kobiety, o których powinien wiedzieć kosmetolog – Ewelina Grajlich
 • Magia PhysioKOBIDO – Ewelina Kulasik i dr Katarzyna Kubasik
 • RETIX C – Anna Kamm
Patronat i Prelegenci

Patronem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia. Misją uczelni jest kształcenie oraz profilowanie karier zawodowych studentów poprzez realizację programów studiów uwzględniających potrzeby rozwoju gospodarczego, społecznego oraz kulturowego.

Uczelnia dąży do tego, by tworzone i prowadzone przez nią programy studiów odpowiadały nowoczesnej koncepcji kształcenia zakładającej lepsze dostosowanie oferty edukacyjnej do oczekiwań zewnętrznych i wewnętrznych interesariuszy uczelni.

dr Joanna Klonowska – kosmetolog, pedagog, ratownik medyczny, menadżer placówek opieki zdrowotnej. Adiunkt w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, gdzie pełni funkcję prorektora ds. organizacyjnych i studenckich. Nauczyciel akademicki na kierunku kosmetologia, chemia kosmetyczna. Autorka publikacji naukowych i popularno-naukowych z pogranicza pedagogiki zdrowia oraz estetologii kosmetologiczno-medycznej. Prelegentka ogólnopolskich i międzynarodowych kongresów oraz konferencji naukowych i branżowych. Recenzentka międzynarodowych czasopism naukowych. Ekspertka branży beauty.

Marta Ifkowicz-Gorzeń – linergistka, kosmetolog, specjalistka w zakresie makijażu permanentnego, lasera q-switch oraz kosmetologii estetycznej. W branży beauty jest od 14 lat. Wielokrotna jurorka mistrzostw, speaker i prelegentka na wielu wydarzeniach branżowych – również na arenie międzynarodowej. Współtwórczyni książki „Leksykon przeciwwskazań”. Razem z Urszulą Ifkowicz tworzą akademię szkoleniową w Warszawie „Ifkowicz Academy”.

Urszula Ifkowicz – linergistka, kosmetolog, trenerka i pasjonatka makijażu permanentnego, a także specjalistka kosmetologii estetycznej. W branży beauty od ponad 20 lat. Od 2 lat wykładowczyni na uczelni wyższej na kierunku kosmetologii z zakresu makijażu permanentnego. Specjalistka technik manualnych i maszynowych wszystkich obszarów pigmentacji. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentem onkologicznym – głównie pigmentacja brwi i brodawki piersiowej.

Joanna Lilia Kaleńczuk – certyfikowana i wykwalifikowana trenerka medycyny estetycznej i kosmetologii z angielskimi kwalifikacjami VTCT i NVQ Beauty Therapy, założycielka kliniki Academy NewMed Aesthetic London i Joanna Lilia Skin Expert. Ekspertka w zakresie usuwania blizn i terapii holistycznej. Uznana trenerka urody posiadająca wszystkie stosowne akredytacje w całej Wielkiej Brytanii, współpracownica British Teaching Academy oraz autorka publikacji dla branżowych magazynów w Anglii i Polsce.

Sylwia Dobrowolska – absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego (Wydział Matematyczno-Fizyczny), miłośniczka sztuki i malarstwa. Artystka uwięziona w umyśle matematycznym, a może odwrotnie. Dyplomowana linergistka i szkoleniowiec z wykształceniem pedagogicznym: wykształcona w kierunku pigmentacji paramedycznej i estetycznej, pigmentacji skóry głowy, usuwania makijażu permanentnego. Zdolności plastyczne i miłość do sztuki oraz doświadczenia zdobyte w Japonii umożliwiły stworzenie i opracowanie techniki pigmentacji brodawki piersiowej dla kobiet po mastektomii rozpoznawanej na całym świecie – AmazINK areola. Kolejna była technika pracy z blizną (brazylijska mikropunktura plus techniki manualne, kamuflaż) – ScarINK oraz pigmentacja kosmetyczna piersi – Aesthetic AmazINK areola.

Sylwia Nawrot – dr n. farm. z zakresu kosmetologii, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, współtwórca programów edukacyjnych, autor wielu publikacji i książek z branży kosmetologicznej i dermatologicznej. Mistrz Wizażu, kosmetolog i promotor zdrowia. Łącząc profil wykształcenia z zamiłowaniem do kreowania wizerunku, naukowo zajęła się makijażem korygującym, co zaowocowało wieloma publikacjami oraz czynnym uczestnictwem w licznych konferencjach kosmetologicznych. Za zgodą komisji bioetycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prowadziła badania dotyczące zastosowania makijażu kamuflującego jako uzupełnienia terapii leczniczych w różnych defektach skóry. Wykazała, że efektem makijażu kamuflującego i mikropigmentacji medycznej, można wpłynąć na poprawą relacji osobistych i społecznych oraz poprawę jakości życia w obszarach funkcjonowania fizycznego, psychospołecznego i emocjonalnego.

Ewelina Grajlich – dietetyczka ze specjalnością dietetyki klinicznej. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Założycielka DietetykaHormonalna.pl. Autorka szkoleń związanych z PCOS, zaburzeniami miesiączkowania, trądzikiem. Na co dzień pracuje z kobietami m.in. z niedoczynnością tarczycy, PCOS, FHA, hiperandrogenizmem oraz niepłodnością.

Aleksandra Mazalon @beautybosspl , która zdecydowanie wie jak powinna wyglądać idealna obsluga klienta w profesjonalnym gabinecie. Ekspertka ds. budowania silnych marek beauty. Od wielu lat związana ze stanowiskami menedżerskimi i zarządzającymi w branży beauty. Ukończyła studia z zakresu public relations, doradztwa i coachingu. Jest autorką wielu kursów online, m.in.: „Biznes Plan dla BeautyBoss” oraz licznych dokumentów dla salonów, webinarów, e-booków, w tym bestsellera „BeautyBook”

Ewelina Kulasik – fizjoterapeutka, terapeutka odnowy biologicznej twarzy, twórca autorskich szkoleń i warsztatów z zakresu estetycznej pracy z ciałem, właścicielka gabinetów Eveline’s Therapy. Współtwórczyni PhysioKobido oraz Yas Therapy Instytutu Naturalnych Terapii Estetycznych, miejsca szkoleniowego stworzonego przez profesjonalistów dla profesjonalistów. @evelinestherapy

dr Katarzyna Kubasiak – fizjoterapeutka, terapeutka twarzy, wykładowca akademicki takich przedmiotów jak: anatomia, masaż kobido oraz diagnostyka ultrasonograficzna. Właścicielka Centrum Fizjoterapii i Facemodelingu YAS. Współtwórczyni PhysioKobido oraz Yas Therapy Instytutu Naturalnych Terapii Estetycznych, miejsca szkoleniowego stworzonego przez profesjonalistów dla profesjonalistów.

Katarzyna Kamola – absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem. Od 10 lat  szkoleniowiec z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Wykładowca akademicki, szkoleniowiec szkoły policealnej Technik Usług Kosmetycznych, prelegentka na największych  kongresach kosmetologicznych, a także autorka wielu artykułów w czasopismach branżowych (m.in. LNE, Kosmetologia Estetyczna) . Właścicielka 3 firm branży beauty. Zdobywczyni tytułu Business Woman Awards  2021. Ekspertka z zakresu terapii fotobiodynamicznej, kosmetologii estetycznej i mezoterapii igłowej. Zakochana w nowościach technologicznych  światowej klasy.

Renata A. Godlewska @PSYCHOLOG.PIEKNA – wykładowczyni MUP w Płocku oraz WSIiZ w Warszawie. Psycholog społeczny. Dyplomowany Mistrz Wizażu. Mistrzyni Polski i finalistka mistrzostw świata w makijażu profesjonalnym. Współtwórczyni „MAKE-UP trendy”. Prelegentka, autorka książki „Praktyczna kosmetologia krok po kroku. MAKIJAŻ MEDYCZNY”. Laureatka konkursu BEAUTY FORUM Award Poland 2012 w kategorii Osobowość roku – MAKE-UP EXPERT.

mgr inż. Karolina Czyżowska – trycholog, dietetyk kliniczny, kosmetolog z kilkuletnim doświadczeniem. Jest pasjonatką szeroko pojętego zdrowego stylu życia, a wykonywana praca jest jej spełnieniem w pomaganiu innym. W swojej pracy z pacjentem praktykuje holistyczne podejście. Prowadząc dietoterapię uzyskiwała pozytywne efekty w postaci zahamowania nadmiernej utraty włosów, stąd zrodziło się także zamiłowanie do trychologii. Dzisiaj łączy wiedzę z zakresu kilku dziedzin i kompleksowo wspiera pacjentów w różnych problemach zdrowotnych. Specjalizuje się głównie w dietoterapii zaburzeń pokarmowych oraz celowanej suplementacji opartej na analizie wyników badań.

Paulina Śmiech-Mełgałw – dyrektor merytoryczny firmy DermoElite, reprezentanta ekskluzywnych marek profesjonalnych: Dermaquest, Dermomedica i Hush & Hush. Kosmetolog i technolog kosmetyków, pasjonatka substancji aktywnych i ich zastosowania w terapiach kosmetologicznych. Kreatorka „Dermodietetyki” oraz świadomego i holistycznego podejścia do terapii skóry. Szkoleniowiec, twórca kosmeceutyków i procedur kosmetycznych, opartych o najnowsze składniki biotechnologiczne. Od 12 lat szkoleniowiec z tematyki zawansowanych procedur eksfoliacyjnych, mezoterapii mikro i nanoigłowej, terapii skóry problematycznej i suplementacji dla zdrowia skóry.

Magdalena Kaczanowicz – chemiczka i technolog kosmetyczny z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu produktów kosmetycznych na rynek. Jej pasją są nowoczesne składniki aktywne oraz ich mechanizmy działania na skórę. Obala mity kosmetyczne. Autorka popularnego bloga www.racjapielęgnacja.pl, w sieci działa i edukuje jako @racjapielegnacja.

Magda Komorowska – kosmetolog, korneoterapeutka, szkoleniowiec i założycielka platformy edukacyjnej www.dlakosmetologow.pl. Opiekunka marki dermaviduals® – kosmetyków do personalizacji pielęgnacji, prelegentka sympozjów i konferencji branży beauty. Swoje szkolenia kieruje do kosmetologów rozpoczynających pracę w zawodzie, jak i wieloletnich praktyków. Podejmując tematy diagnostyki skóry, prowadzenia wywiadu kosmetologicznego, fizjologii skóry, korneoterapii i rozwijania nurtu kosmetologii spersonalizowanej.

Marta Bednara – na co dzień wykonuje makijaż permanentny oraz zabiegi z zakresu medycyny i kosmetologii estetycznej, które dobiera indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Wykonuje swoją pracę od 14 lat z największą pasją i zaangażowaniem. Od 9 lat zajmuje się pigmentacją, przez 2 lata była trenerką światowej marki Fashion Brows. Nie raz stanęła na podium w mistrzostwach. Specjalizuje się w zabiegach iniekcyjnych.

dr n. med. Anna Kamm – adiunkt i koordynatorka kierunku kosmetologia Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, wykładowca GUMed, egzaminatorka OKE. Właścicielka Kliniki Urody Kamelia w Gdańsku. Autorka i recenzentka publikacji naukowych i popularno-naukowych z dziedziny kosmetologii i chemii medycznej.

Patronat medialny nad kongresem objął m.in. portal Aesthetic Business.

Pobierz materiały edukacyjne
Facebook Instagram Youtube Spotify