Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Powikłania po zabiegach estetycznych – konferencja naukowa 13 maja 2022 r.

, ten tekst przeczytasz w: 2 minuty
Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa
Studenci koła naukowego „Dermokosmetologii” Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia zapraszają do wzięcia udziału w konferencji naukowej „Powikłania po zabiegach estetycznych”. Wydarzenie odbędzie się 13 maja 2022 roku o godzinie 9.00 w Kampusie II Uczelni przy Alejach Jerozolimskich 195A.

Barbara Kwiecińska-Kielczyk

Poprzez konferencję organizatorzy chcą rozpowszechnić wiedzę na temat powikłań pozabiegowych oraz zobrazować z jakimi trudnościami na co dzień spotykają się specjaliści z branży Health & Beauty, lekarze medycyny estetycznej czy kosmetolodzy.

Budowanie świadomości oraz zaszczepienie podstawowej wiedzy na temat różnego rodzaju zabiegów jest kluczowym elementem do skutecznej współpracy między specjalistą a pacjentem. Dlatego konferencja nie tylko jest dedykowana dla studentów kosmetologii, nauk medycznych czy wymienionych wyżej fachowców. Ale również dla osób, które interesują się tematem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej lub planujących w przyszłości z usług tych skorzystać.

Konferencję poprowadzidr n. społ. Joanna Klonowska – prorektor ds. organizacyjnych i studenckich, pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie; opiekunka Koła Naukowego Dermokosmetologii WSIiZ w Warszawie.

Co znajdzie się w programie konferencji?

Psycholog diagnosta Magdalena Szymczak-Kępka omówi psychospołeczne powikłania zabiegów estetycznych. O powikłaniach po zabiegach mikropigmentacji będą mówiły linergistki Urszula Ifkowicz i Marta Ifkowicz-Gorzeń.

Ultrasonograficzną diagnostykę obrazową powikłań po zabiegach estetycznych przedstawi dr inż. Wojciech Jan Karwowski, bioinformatyk, specjalista inżynierii biomedycznej i inżynierii tkankowej.

Powikłania po zabiegach estetycznych omówi też dr n. med. Izabela Załęska, międzynarodowa ekspertka w dziedzinie kosmetologii.

Zapobieganie powikłaniom po peelingach chemicznych przedstawi Paulina Ignaczak, przewodnicząca samorządu tudentów WSIiZ.

„Znajomość preparatów i właściwości składników aktywnych jako klucz do bezpiecznej i świadomej pracy” to temat przygotowany przez Wiktorię Gajewską, kosmetologa i  instruktorkę Warsaw Aesthetic Academy. Natomiast kategorie ryzyk związanych z estetyzacją ciała przedstawi dr n. społ. Joanna Klonowska.

„Diagnostyka przedzabiegowa jako narzędzie na minimalizację powikłań” to prezentacja Agaty Skiwskiej. Zaś metody podologiczne vs. powikłania chirurgiczne w terapii wrastających paznokci – Adriana Arkady.

O powikłaniach po zabiegach laserowych, wypełniaczach i toksynie botulinowej opowie lek. dent. i medycyny estetyczne Marta Zwierzchowska. Natomiast ratownik medyczny i wykładowca uczelni Patrycjusz Kurek omówi medyczne powikłania po zabiegach estetycznych oraz metody ich minimalizowania.

Wydarzenie będzie także dostępne w formie online na portalach społecznościowych szkoły.

Aesthetic Business objął konferencję swoim patronatem medialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook Instagram Youtube Spotify