Dermatic.pl Aesthetic Business

Medycyna estetyczna a przygotowania do ślubu

venome xxl 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 4 minuty
Z jakich zabiegów warto skorzystać, kiedy zacząć?
Dzień ślubu i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu. Każda kobieta chce w tym dniu wyglądać świeżo, pięknie i młodo. Chce czuć się jak „księżniczka”. W tym dniu oczy wszystkich ludzi skupiają się głównie na pannie młodej, dlatego tak ważnym jest aby wyglądała dobrze. Skóra powinna być nieskazitelna tak, aby makijaż wyglądał idealnie przez cały dzień i całą noc.

Marta Dymek-Gładyszewska

W gabinetach pannom młodym zazwyczaj proponuje się zabiegi przygotowujące do tego pięknego dnia. Takie jak oczyszczanie skóry, peeling i zabiegi nawilżająco-rozświetlające. Kilka dni przed ślubem wykonuje się także tzw. zabiegi bankietowe.

Oczywiście z punktu widzenia makijażystki są one niezmiernie ważne, ponieważ wyrównują koloryt skóry, poprawiają nawilżenie… Dzięki czemu makijaż trzyma się znacznie lepiej, a po usunięciu zrogowaciałego naskórka podkład wygląda nieskazitelnie.

Kiedy zacząć?

Jednak co w sytuacji gdy panna młoda nie ma przysłowiowych 20 lat, a chciałaby wyglądać młodo i promiennie?

Z pomocą przychodzą nam zabiegi kosmetologii i medycyny estetycznej. Kiedy je wykonać i jakie najlepiej? Poniżej przedstawię Wam zabiegi estetyczne, które według mnie najlepiej sprawdzają się przed „wielkim” dniem.

Zdaję sobie sprawę, że przygotowania do ślubu to stresujący i intensywny czas, ale wizyty w gabinecie nie powinno się odkładać na ostatnie tygodnie przed ślubem. Kiedy zatem zacząć? Wszystko będzie uzależnione od rodzaju skóry czy ewentualnego problemu z cerą jaki ma panna młoda lub pan młody. Najbardziej optymalnym czasem na konsultację jest okres 6 miesięcy przed wielkim dniem. Ale czasami warto o tym pomyśleć już 9–10 miesięcy wcześniej.

Blizny, rozstępy, rozszerzone pory….

W przypadku skór problematycznych, z pojawiającymi się wypryskami, bliznami i nierównościami na skórze warto jest zacząć przygotowania wcześniej.

alt="zabiegi estetyczne przed ślubem"
surowa/shutterstock.com

U takich osób najlepiej sprawdzą się zabiegi mocno stymulujące skórę do regeneracji i odbudowy.

Należą do nich między innymi:

U osób które mają liczne blizny najczęściej wykonuje się plan zabiegowy, który obejmuje różne terapie. Warto jest zacząć od zabiegów złuszczających lub łączenia ich z mikronakłuciami. Takie połączenia w pierwszej fazie złuszczy skórę, a dzięki nakłuciom spłyci istniejące nierówności.

Według mnie w tym połączeniu dobrze sprawdzą się peelingi zawierające TCA, witaminy, peptydy. Ponadto po zabiegu skóra będzie oczyszczona, zmniejszy się łojotok oraz rozszerzone pory. Zabieg trzeba oczywiście powtórzyć w zależności od potrzeby około 3–5 razy w odstępach 2–4-tygodniowych.

Jeżeli na skórze nie widać nadmiernej aktywności łojotokowej, a jedynie nierówności skóry, to zaleca się wykonanie takich zabiegów jak radiofrekwencja mikroigłowa lub laser frakcyjny.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa jest to zabieg polegający na kontrolowanym mikronakłuwaniu  oraz podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych. W przeciwieństwie do zwykłej fali radiowej, gdzie podgrzana jest cała powierzchnia skóry, impuls dociera do głębszych warstw. Tkanki po wkłuciu podgrzewane są do temperatury 45-60ᵒ C, powoduje to pobudzenie i stymulację przebudowy włókien kolagenowych. 

Włókna podporowe skóry właściwej obkurczają się i napinają, czego efektem jest bardziej elastyczna i jędrna skóra. Zabieg najlepiej jest wykonać 2–3 razy w odstępie 4-tygodniowym.  Po serii zabiegowej skóra jest zagęszczona, wykazuje większe napięcie, zmarszczki są zniwelowane, a blizny spłycone.

Radiofrekwencja mikroigłowa wpływa także korzystnie u osób, które mają przebarwienia skórne w widoczny sposób je redukując. Dla spotęgowania efektu można w trakcie wykonywania zabiegu zastosować indywidualnie dobrane serum. Efekty można zaobserwować dopiero po upływie około miesiąca od pierwszego zabiegu.

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny usuwa martwe komórki, stymuluje proces regeneracji i zwiększa produkcję kolagenu. Jest on skuteczny w zwalczaniu zmarszczek, przebarwień  i blizn potrądzikowych. W zależności od problemu zabieg można wykonać jednorazowo lub w serii 2–3 razy.

W przypadku nierównej struktury skóry po wymienionych zabiegach idealnym zwieńczeniem będzie wykonanie mezoterapii igłowej produktami na bazie kolagenu. Zastosowanie dobrej jakości produktów wykazuje wysoką skuteczność w regeneracji i odbudowie ubytków skórnych, blizn, rozstępów, zmarszczek… Pozostawiając skórę gładką i nawilżoną. Zabieg najlepiej wykonać jest w serii 4 w odstępie 2 tygodni.

Profilaktyka, zmarszczki, wiotka skóra….

W przypadku zabiegów profilaktycznych najlepiej sprawdzi się dostarczenie bezpośrednio do skóry składników aktywnych, które pobudzą ją do naturalnej regeneracji i walki z wolnymi rodnikami.

alt="zabiegi estetyczne przed ślubem"
Anna Nass/shutterstock.com

Mezoterapia igłowa będzie idealnym rozwiązaniem. Jest to zabieg polegający na pobudzeniu naturalnych mechanizmów regeneracyjnych skóry, dzięki któremu dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu. Dodatkowo dostarczamy składniki aktywne bezpośrednio do skóry właściwej, czyli dokładnie tam gdzie mają szansę zadziałać. Przed wielkim dniem najlepiej sprawdzą się produkty oparte na kwasie hialuronowym, kwasie bursztynowym, aminokwasy czy peptydy.

Po serii zabiegowej czyli 3–5 zabiegach wykonanych co około 2 tygodnie, skóra będzie ujędrniona, nawilżona z wyrównanym kolorytem i pełna blasku.

W przypadku skór bardziej wymagających dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie tzw. stymulatorów tkankowych. Czyli produktów, które będą wpływały między innymi na funkcje anaboliczne fibroblastów. W widoczny sposób zniwelują zmarszczki, napną skórę, zmniejszą tzw. „chomiczki” czy pobruzdowania na dekolcie.  

Zabiegi dają bardzo dobre i szybkie rezultaty. Już po pierwszym widać różnicę na skórze, ale oczywiście dla uzyskania pełnego efektu należy wykonać serię zabiegową. W przypadku stymulatorów tkankowych najczęściej stosuje się te zawierające polinukleotydy, kolagen, peptydy, aminokwasy.

Niekiedy panna młoda lub pan młody mają bardzo mocną mimikę np. czoła. W takim przypadku najlepiej byłoby podać toksynę botulinową. Czyli wykonać zabieg paraliżujący mięśnie. Dzięki temu żadna niechciana zmarszczka nie zaburzy zdjęć w tym piękny dniu.

Jeżeli miałby to być pierwszy zabieg, to sugerowałabym wykonać go najpierw około 3 miesięcy wcześniej. Tak aby pacjent miał szansę zobaczyć czy taki stan będzie mu odpowiadał.

alt="zabiegi estetyczne przed ślubem"
pandorabox/shutterstock.com
Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Często także przed ślubem panny młode chcą sobie powiększać usta, wypełniać zmarszczki czy dokonywać zabiegu wolumetrii twarzy. Jeśli ma to być zabieg wykonywany pierwszy raz w życiu sugeruję zrobić go około 3 miesiące przed planowaną ceremonią.

Być pięknym, to znaczy czuć się pięknym. Zabiegi estetyczne mają ogromną rzeszę zwolenników i oczywiście przynoszą bardzo dobre i stosunkowo szybkie rezultaty poprawy jakości i wyglądu skóry. Ich wykonywanie powinno być jednak ograniczone w czasie, a ostatni taki zabieg wykony  nie później niż miesiąc przed ślubem.

Pamiętajmy, że niosą one ryzyko uszkodzeń naczyń lub nieestetycznego wyglądu. Dlatego też warto jest zostawić sobie „otwartą furtkę” na ewentualne poprawki. Pamiętajmy także, że często mniej znaczy więcej.

Marta Dymek-Gładyszewska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wydziale farmaceutycznym ukończony tytułem mgr kosmetologii. Szkoleniowiec, członek Krajowej Izby Kosmetologii, właścicielka gabinetu. Specjalizuje się w zaawansowanych procedurach estetycznych, propagując jednocześnie bezpieczne i holistyczne podejście do pracy z pacjentem. W wolnej chwili pisze specjalistyczne artykuły skierowane do profesjonalistów z branży beauty i ich klientów.

Pobierz materiały edukacyjne
Facebook Instagram Youtube Spotify