Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Co powinniście wiedzieć o zabiegach na usta?

, ten tekst przeczytasz w: 5 minuty
Zabieg wypełniania warg cieszy się coraz większą popularnością. Pielęgnacja tego obszaru sprowadza się również do usuwania drobnych zmarszczek w okolicach ust, redukcji bruzd oraz podkreślania czerwieni wargowej. Pełne objętości wargi potrafią wyeksponować kobiecość i sprawić, że nasze pacjentki poczują się pewniejsze siebie. W związku z tak dużym zainteresowaniem zabiegiem wypełniania ust warto dowiedzieć się, na czym tak naprawdę polega. Czy jest on bolesny oraz jakie specyfiki są do niego wykorzystywane?
Zabieg kwasem hialuronowym – usta pełne objętości

Czym wypełnia się usta? To jest jedno z często zadawanych pytań, które pada z ust naszych pacjentów. Myślą oni, że botoks to jedyna opcja, która przyniesie im pełne objętości wargi. Należy uświadomić ich wtedy, że toksyna botulinowa nie nadaje się do tego typu zabiegów. I istnieją inne metody na uzyskanie upragnionego wyglądu. Zalicza się do nich iniekcję kwasu hialuronowego – naturalnego związku, który znajduje się w naszym organizmie. I odpowiada za wiązanie wody w komórkach. To właśnie dzięki niemu skóra staje się nawilżona i wygląda na odświeżoną. 

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest zatem bezpieczną kuracją. Wymaga jedynie umiejętności zabiegowca, który zna działanie substancji i potrafi ocenić czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. A także jaka ilość specyfiku spełni jego oczekiwania, osiągając tym samym w pełni estetyczny wygląd.  

Czy wypełnianie ust boli?
Diedov Denys/shutterstock.com

Wypełnianie ust odbywa się przy zastosowaniu igły zabiegowej. Nasi pacjenci na samą myśl o takim oddziaływaniu na skórę rezygnują z zabiegu estetycznego. Obawiają się oni potencjalnego bólu i efektów niepożądanych, które zostaną z nimi na lata.

My, specjaliści, wiemy że jest to błędne podejście. Ponieważ większość środków do wypełniania ust zawiera specjalną substancję odpowiedzialną za znieczulenie nakłuwania miejsca.

Przykładowo, w preparacie Restylane Kysse zastosowano chlorowodorek lidokainy, który uśmierza ból. Przez co pacjent podczas zabiegu odczuwa jedynie, że objętość jego ust zostaje zwiększona. 

Pozostając w wątku możliwych negatywnych aspektów zabiegu wypełniania ust, należy wspomnieć o efektach ubocznych kuracji. Po zakończeniu iniekcji, na ostrzykiwanym obszarze może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, grudki i uczucie pieczenia.

Jeśli pacjent będzie przestrzegać zaleceń pozabiegowych, to wszystkie niepożądane skutki znikną po upływie kilku dni. Należy zatem pilnować, by skóra nie była poddawana ekspozycji słonecznej, a także zrezygnować z solarium i sauny. Przez ten okres nasz pacjent powinien również odpuścić wzmożoną aktywność fizyczną i pić dużą ilość wody

Wypełnianie ust – przeciwwskazania 

Występowanie krótkotrwałych i niegroźnych skutków ubocznych nie powinno być powodem do zmartwień. Przeprowadzając zabieg, nie możemy dopuścić do niego osób, które charakteryzują się określonymi stanami zdrowia. Taka sytuacja mogłaby bowiem doprowadzić do poważnych konsekwencji w postaci uszczerbku na zdrowiu, a nawet życiu pacjenta. Zalicza się do nich:

Powiększanie ust – jak długo się utrzymuje?

Efekt powiększonych ust widać już po tygodniu od zakończenia zabiegu. W tym czasie następuje wiązanie wody przez kwas hialuronowy, a powstały po iniekcji obrzęk całkowicie zanika. Upragniona objętość warg może utrzymać się nawet do 12 miesięcy po ostrzykiwaniu i jest to kwestia bardzo indywidualna. Czasem po upływie 7 miesięcy pacjenci mogą zauważyć, że potrzebna jest kolejna dawka nawilżenia i zgłaszają się na zabieg powiększania ust ponownie. 

Ile trwa powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Podczas zabiegu na usta koncentrujemy się tylko na konkretnej części twarzy. A co za tym idzie, czas trwania iniekcji może okazać się krótszy niż w przypadku mezoterapii igłowej na zmarszczki w okolicy twarzy, szyi i dekoltu. Zazwyczaj jest to kwestia ok. 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu może on wrócić do codziennych czynności, uwzględniając oczywiście wskazane zalecenia pozabiegowe. 

Wypełniacz HA do ust

Wiadomo, że toksyna botulinowa nie służy do wypełniania ust. Substancja wykazuje właściwości relaksujące mięsień, więc sprawdzi się w walce ze zmarszczkami. Można wykorzystać ją w zabiegu podnoszenia kącików ust, ale sama w sobie nie doda objętości wargom. Sprawdzonym wypełniaczem okaże się zatem wspomniany wcześniej kwas hialuronowy.

Przedstawienie wybranych produktów
Filorga ART Filler Lips

Specyfik francuskiej marki Filorga to 25 mg/ml usieciowanego kwasu hialuronowego występującego w formie sterylnego żelu. W składzie wyróżnia się także chlorowodorek lidokainy o stężeniu 3 mg/ml, który odpowiada za znieczulenie ostrzykiwanej okolicy. Wykorzystuje się go w celu zwiększenia objętości ust, rekonstrukcji ich kształtu, poprawy poziomu nawilżenia oraz zniwelowania zmarszczek w okolicach warg. 

W opakowaniu Filorga ART Filler Lips znajdziemy niezbędne strzykawki do pobrania preparatu oraz cztery igły 27G ½. Za pomocą takiego zestawu jesteśmy w stanie przeprowadzić iniekcję zarówno w średnie warstwy skóry, jak i błonę śluzową warg. Wstrzyknięty preparat stopniowo przenika do komórek, co pozwala na zachowanie długotrwałego efektu promiennego uśmiechu. 

Juvederm Ultra Smile – opinie 

Juvederm Ultra Smile to środek, który często stosuje się w gabinetach estetycznych w celu poprawy kształtu ust i redukcji tzw. zmarszczek palacza.

Specyfik składa się z 24 mg/ml usieciowanego kwasu hialuronowego i chlorowodorku lidokainy. Elastyczna forma żelu umożliwia równomierne rozłożenie substancji, dzięki czemu uzyskujemy efekt naturalnego wypełnienia.

Z pewnością, jest to jeden z powodów, dla którego Juvederm Ultra Smile cieszy się tak przychylnymi opiniami. Pacjenci podkreślają, że środek potrafi nadać ustom niezwykłej delikatności, który utrzymuje się nawet do roku po zakończonej kuracji. 

Teosyal PureSense Kiss

Marka Teosyal proponuje środek oparty na najnowszej technologii produkcji, w której zastosowano obniżony poziom białka i endotoksyn bakteryjnych. Wskazane działanie powoduje mniejszą nadwrażliwość, a co za tym idzie, krótkotrwałe efekty niepożądane zostaną zminimalizowane. 

Bezpieczeństwo specyfiku potwierdza także certyfikat CE, a jego skuteczność to setki uśmiechów zadowolonych pacjentów, którzy cieszą się z efektu pełnych i odświeżonych ust. Jest to możliwe za sprawą 25 mg/ml wysoko usieciowanego kwasu hialuronowego. Teosyal PureSense Kiss zawiera 3 mg/ml chlorowodorku lidokainy, który niweluje ból podczas zabiegu. 

alt="zabiegi na usta"
Stylage Special Lips z lidokainą (dostępne również w wersji bez)/dermatic.pl
Stylage Special Lips 1 ml

1 ml wypełniacza HA to najczęściej podawana dawka specyfiku. Taka ilość preparatu okaże się wystarczająca, by nadać wargom pełnego kształtu bez efektu tzw. kaczego dzióbka. Stylage Special Lips to optymalne rozwiązanie, dzięki któremu osiągniemy naturalny efekt pięknych warg.

Zawiera on 18,5 mg/ml kwasu hialuronowego, który subtelnie wymodeluje usta i poprawi tym samym atrakcyjność naszego pacjenta. To także polecane rozwiązanie w niwelowaniu zmarszczek w okolicach ust, których główną przyczyną jest często palenie wyrobów tytoniowych.

Przedstawiliśmy ofertę profesjonalnych środków, dzięki którym usta naszych pacjentów nabiorą objętości i nawilżenia. Wskazane w artykule produkty to tylko jedne z dostępnych wypełniaczy. Zachęcamy więc do sprawdzenia właściwości i składu innych preparatów – równie skutecznych i bezpiecznych. 

Facebook Instagram