Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Nieinwazyjne sposoby poprawy urody przed karnawałem

, ten tekst przeczytasz w: 3 minuty
Inwazyjne metody poprawy urody ustępują miejsca tym, które można wykonać szybko, bezpiecznie, bez konieczności przechodzenia długotrwałej i bolesnej rekonwalescencji. A przy tym uzyskać spektakularne, ale jednocześnie nieprzerysowane efekty.  Jakie zabiegi cieszą się największą popularnością? Pełne usta, lśniące włosy czy nieskazitelna cera? Podpowiadamy co warto polecać swoim klientkom i klientom aby spełnić ich oczekiwania. I aby nie zawiedli się!

Naturalne, pełne usta

Panie, które marzą o gładkich, jędrnych i ponętnych ustach, mogą skorzystać z zabiegu ich rewitalizacji oraz subtelnego wypełnienia przy pomocy jednego z najnowocześniejszych preparatów – Amalian Natural Lips. Został on stworzony do przywrócenia naturalnej jędrności i objętości, którą usta tracą wraz z upływem czasu. A także do ich delikatnego powiększania i korekty drobnych zmarszczek wokół nich. Preparat rozprowadza się niezwykle łatwo i szybko, pozostaje niewyczuwalny i daje naturalny, nieprzerysowany efekt.

Zabieg polega na podaniu preparatu pod skórę przy pomocy cieniutkiej kaniuli, nie wymaga rekonwalescencji i nie powoduje powstawania opuchlizny. Można go zatem śmiało wpisać do kategorii tzw. zabiegów bankietowych. Pozwalających na osiągnięcie pożądanych efektów bezpośrednio po ich wykonaniu i umożliwiających błyskawiczny powrót do codziennej aktywności.

Efekty po podaniu preparatu Amalian Natural Lips utrzymują się nawet do 6 miesięcy, po których zabieg można powtórzyć.

Osocze bogatopłytkowe w służbie pięknej skórze

Jednym z popularnych zabiegów stosowanych przed większym wyjściem i dającym od razu widoczne oraz długotrwałe efekty, jest iniekcja z użyciem osocza bogatopłytkowego. Stymuluje ono naturalne zdolności organizmu do autoregeneracji. Pozyskuje się je z krwi żylnej pacjenta, poddawanej odwirowaniu w specjalnym laboratoryjnym urządzeniu. Ze względu na wysoką biokompatybilność i immunologiczną neutralność tak uzyskanego preparatu z ludzkim organizmem, zabieg jest niezwykle bezpieczny. Mogą z niego skorzystać osoby, które chcą:

 • intensywnie odmłodzić skórę i odświeżyć jej wygląd,
 • pobudzić naturalną regenerację tkanek i włókien kolagenowych,
 • wygładzić zmarszczki,
 • zredukować hiperpigmentację i wyrównać koloryt skóry,
 • zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych.
alt="osocze bogatopłytkowe"

Zabieg nie jest związany z dużym dyskomfortem, ponieważ przed iniekcją stosuje się maść znieczulającą, eliminującą ból. Cała procedura trwa kilkadziesiąt minut, po których pacjent może wrócić do domu.

Trzeba jednak pamiętać, żeby poddać się takiemu ostrzykiwaniu najpóźniej około 10 dni przed planowanym wyjściem. Bezpośrednio po zabiegu bowiem na skórze mogą się utrzymywać ślady po ukłuciach czy delikatne zasinienia.

Na zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego mogą się zdecydować osoby w każdym wieku. U młodych będzie on stanowił doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową, wyrówna koloryt cery, zniweluje blizny potrądzikowe. U starszych spłyci zmarszczki, zmniejszy widoczność przebarwień, uelastyczni i ujędrni skórę.

W kwestii częstotliwości powtarzania zabiegu, nie ma jednoznacznych i sztywnych wytycznych. Decyzje zawsze podejmuje zabiegowiec. U osób poniżej 35. roku życia wykonuje się przeważnie 1 zabieg na około 12-24 miesiące.

Pacjenci między 35. a 45. rokiem życia mogą powtórzyć zabieg po ok. roku. Natomiast u osób powyżej 60. roku życia, wykonuje się cykliczne powtórzenia po 3, 9, a następnie 19 miesiącach od pierwszej iniekcji.

Gęste, mocne włosy

Na co najmniej dwa miesiące przed ważnym wydarzeniem, warto pomyśleć także o gęstych, zdrowych włosach. W tym celu nie trzeba od razu decydować się na przeszczep. Można stymulować porost przy pomocy małoinwazyjnych zabiegów, jak np. peptydowej terapii włosów. Tutaj substancją aktywną jest specjalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego. Podaje się ją w postaci mikrowkłuć w skórę głowy, w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Dzięki opatentowanej technologii stopniowego uwalniania, substancje aktywne działają jeszcze 14 dni po iniekcji, odżywiając cebulki.

Zabieg trwa około 30 minut i nie wymaga podania znieczulenia. Mogą z niego skorzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Wskazania to przede wszystkim:

 • łysienie androgenowe,
 • wypadanie włosów wywoływane nadmiernym stresem,
 • sezonowe wypadanie włosów,
 • osłabienie włosów spowodowane zabiegami, np. koloryzacją,
 • cienkie i rzadkie włosy,
 • czas po przeszczepie włosów.

Najważniejsze rezultaty kuracji to m.in. zahamowanie wypadania włosów, wzrost nowych, a także ich zagęszczenie i pogrubienie. Co ważne, odrastające włosy odzyskują swój naturalny, pierwotny kolor, tak więc zabieg wspomaga walkę z siwizną. Ponadto skóra głowy zyskuje poprawę krążenia i ukrwienia, staje się odżywiona.

Efekty widoczne są już po 2 miesiącach, w czasie których wykonuje się 4 sesje. Dla podtrzymania efektu dobrze jest powtórzyć zabieg po upływie 6 miesięcy.

Naprzeciw oczekiwaniom

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, oferując zabiegi mało inwazyjne, do szybkiego przeprowadzenia, bez konieczności przechodzenia rekonwalescencji. A do tego pozwalające uzyskać widoczne efekty w krótkim czasie.

Warto zatem poszukać rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb oraz problemów natury estetycznej. Aby w mgnieniu oka zyskać zauważalną, ale jednocześnie naturalną poprawę, w sam raz przed karnawałowymi imprezami i większymi wyjściami.

Facebook Instagram