Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Podanie innowacyjnej, pierwszej płynnej toksyny botulinowej typu A stało się faktem

, ten tekst przeczytasz w: 2 minuty
Pierwszy w Polsce zabieg ABO liquid
Lekarz Edyta Adamczyk-Kutera, dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, dr hab. n. med. Joanna Czuwara, lek. Magdalena Korwin oraz lek. Krzysztof Widerkiewicz jako pierwsi specjaliści medycyny estetycznej w Polsce przeprowadzili zabiegi podania płynnej toksyny botulinowej typu A. Produkt ALLUZIENCE® to gotowy do użycia produkt leczniczy rozluźniający mięśnie odpowiadające za powstawanie zmarszczek.

oprac. Barbara Kielczyk

Lepsza precyzja, lepsze efekty

– Pierwsza płynna toksyna botulinowa typu A w Europie to odpowiedź na dzisiejsze potrzeby naszych pacjentów. Dzięki lepszej precyzji, mogę zaoferować im najlepsze efekty. Niezwykła wygoda podania, szybkość zabiegu z użyciem neuromodulatora zmarszczek i doskonałe rezultaty sprawiły, że od dziś ABO liquid na stałe wpisze się w moją praktykę lekarską. Sami najlepiej wiemy, że dobrze przeprowadzony zabieg poprawia zarówno samopoczucie pacjentów, jak i buduje ich pewność siebie mówi dr Barbara Walkiewicz–Cyrańska, Off Label Expert.

ALLUZIENCE® to pierwszy w Polsce, gotowy do użycia produkt leczniczy rozluźniający mięśnie odpowiadające za powstawanie zmarszczek. Jako płynna toksyna botulinowa typu A (BoNT-A) przeznaczona jest do stosowania u dorosłych pacjentów w celu uzyskania tymczasowej poprawy wyglądu umiarkowanych lub silnych zmarszczek gładzizny czoła.

Dla firmy Galderma pierwsze podanie naszego rewolucyjnego produktu to niezwykle ekscytujący moment. Ten ważny krok milowy zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy, zapoczątkowuje nową erę w zakresie neuromodulacji. W której z dumą uczestniczymy jako dystrybutor innowacyjnych rozwiązań – podkreśla Aneta Zwolińska, Head of Marketing Aesthetics z firmy Galderma.

Wszystkie aktualnie zarejestrowane w Europie preparaty BoNT-A mają postać proszku i wymagają rekonstytucji w roztworze chlorku sodu przed użyciem. Płynna postać gotowej do użycia toksyny botulinowej pozwala uniknąć złożonych obliczeń i umożliwia większą precyzję. Co może przełożyć się na większe bezpieczeństwo stosowania i dokładność dawkowania w porównaniu z preparatami BoNT-A w postaci proszku.

Premiera najnowszego produktu

jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Twoja Pewność Siebie. Twoje Zasady”, inicjowanej przez Galderma Polska. Jej tematem jest pewność siebie i sposoby, jak ją osiągnąć. Celem natomiast zachęcenie Polaków do szukania własnej drogi na poprawę ogólnej samooceny. Bo każdy z nas sam powinien decydować o tym, co sprawia, że ma wysokie poczucie własnej wartości. Misją marki jest „odczarowanie” medycyny estetycznej. I pokazanie, że odpowiednio dobrane zabiegi wykonywane przez lekarza specjalistę są bezpiecznym oraz skutecznym sposobem na poprawę dobrostanu psychicznego. Zarazem zwiększenie pewności siebie.

W ramach kampanii powstał raport „Pewność siebie Polaków a medycyna estetyczna” podsumowujący wyniki ogólnopolskiego badania przeprowadzonego w sierpniu br. A także przewodnik po zabiegach medycyny estetycznej dla pacjentek „Relaksacja zmarszczek. Twój praktyczny Poradnik”. Więcej informacji o kampanii oraz wszystkie materiały można znaleźć na stronie: www.galdermaaesthetics.pl/twoja-pewnosc-siebie.

alt="płynna toksyna botulinowa typu A"
Informacje o produkcie ALLUZIENCE® – płynnym preparacie toksyny botulinowej typu A

Produkt ALLUZIENCE® (płynny preparat toksyny botulinowej typu A) to pierwszy, gotowy do użycia, płynny neuromodulator BoNT-A, jaki został dopuszczony do obrotu w Europie. Produkt ALLUZIENCE® powinien być podawany wyłącznie przez lekarza posiadającego odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów oraz wymagany sprzęt.

Dawkowanie i odstępy między zabiegami zależą od indywidualnej oceny odpowiedzi pacjenta. Zabiegów nie należy wykonywać częściej niż co trzy miesiące.

ALLUZIENCE® jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Ipsen. Galderma jest wyłącznym dystrybutorem ALLUZIENCE® w zatwierdzonym wskazaniu w Europie (z wyłączeniem niektórych rynków).

Facebook Instagram