Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Anglia zakazała botuliny i wypełniaczy poniżej 18 roku życia

, ten tekst przeczytasz w: < 1 minute
Wielka Brytania wprowadziła w życie ustawę zakazującą zabiegów dla osób poniżej 18 roku życia, jeśli są one wykonywane w celach estetycznych. I nie są zatwierdzone przez lekarza. Dotyczy to toksyny botulinowej i wypełniaczy skórnych.

oprac. Barbara Kielczyk

Od 1 października stosowanie przez wykonawców zabiegów estetycznych w Wielkiej Brytanii zastrzyków z toksyną botulinową i wypełniaczy skórnych osobom poniżej 18 roku życia wyłącznie z powodów kosmetycznych jest nielegalne. Weszła bowiem w życie ustawa o toksynie botulinowej i wypełniaczach kosmetycznych w odniesieniu do dzieci.

Nowe prawo ostrzega kliniki i lekarzy, że powinni zweryfikować dowody określające wiek. I że zgoda rodziców lub opiekunów nie wystarczy. W przypadkach, gdy potrzeba medyczna jest określona i zatwierdzona przez lekarza, procedury te mogą być wykonywane wyłącznie przez zarejestrowanych pracowników służby zdrowia. Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej stwierdziło, że nieprzestrzeganie prawa „może skutkować wszczęciem postępowania karnego i nieograniczoną grzywną”.

Departamentu Zdrowia szacuje, że każdego roku około 70 000 osób poniżej 18 roku życia otrzymuje toksynę botulinową lub wypełniacze kosmetyczne. Eksperci ds. zdrowia wzywali rząd Wielkiej Brytanii do zakazania zastrzyków dla osób poniżej 18 roku życia od 2019 roku. Między innymi w programach telewizyjnych, takich jak Love Island, które sprawiają, że wypełniacze są popularne wśród nastolatków. Brytyjskie Kolegium Medycyny Estetycznej (BCAM) jest jednym ze stowarzyszeń branży estetycznej i osób popierających projekt ustawy.

Facebook Instagram