Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

RETINOL C SHOT od Venome – najskuteczniejszy sposób na młody wygląd!

, ten tekst przeczytasz w: 4 minuty
Kuracje z retinolem cieszą się od zawsze niezwykłą sławą. Rozmaite podstawowe i pochodne formy witaminy A używane w prostym kosmetyku do pielęgnacji codziennej lub zabiegu profesjonalnym dają rewelacyjne rezultaty w zakresie spłycenia zmarszczek, rozświetlenia skóry i ogólnej, przyspieszonej regeneracji tkankowej. Grunt to stosować je regularnie. Co prawda początkowa przygoda z retinoidami bywa trudna i może do siebie zniechęcić. Zdecydowanie warto jednak poczekać na finalne efekty terapii.

Zofia Owczarek

Potwierdzi to praktycznie każdy, kto zaprzyjaźnił się z retinolem na dłużej. Jaki zatem preparat wybrać, jeśli chodzi o zabiegi w gabinecie, który zabierze nas w retinolową podróż po młodszy wygląd?

Wzajemne wzmocnienie działania
alt="Venome Retinol C Shot"
dermatic.pl

Marka Venome zadbała o odpowiednią dawkę jesiennego odżywienia, wprowadzając do oferty produkt Retinol C Shot. Jest to zabieg złuszczający o właściwościach regenerujących i naprawczych. Przywraca skórze odpowiednie napięcie, minimalizuje widoczność zmarszczek i niweluje miejscowe przebarwienia.

Zestaw składa się z dwuetapowej procedury: ampułki z serum VITAMIN C SHOT i maski zabiegowej RETINOL SHOT. Oba elementy zabiegu wzajemnie wzmacniają swoje działanie,  przyspieszając proces odnowy komórkowej oraz silnie oczyszczając i obkurczając rozszerzone pory.

Czego możemy się spodziewać po zastosowaniu tego zgranego duetu antyoksydantów i retinolu? Skóra odzyskuje zdrowy blask, odpowiednie napięcie, właściwy poziom nawilżenia. Spłyceniu ulegają powierzchniowe zmarszczki i miejscowe przebarwienia oraz hiperpigmentacje.

Zabieg jest bardzo prosty w wykonaniu. Pierwszym etapem jest nałożenie skoncentrowanej kuracji witaminowej. Ampułka VITAMIN C SHOT z serum zawiera unikatowe połączenie antyoksydantów i naturalnych wyciągów roślinnych, które skutecznie redukują postępujące reakcje utleniania, wpływające bezpośrednio na przyspieszenie procesu starzenia się skóry.

Zestaw składa się z dwuetapowej procedury: ampułki z serum VITAMIN C SHOT i maski zabiegowej RETINOL SHOT. Oba elementy zabiegu wzajemnie wzmacniają swoje działanie.

Wysokie, bo aż 15% stężenie kwasu askorbinowego skutecznie minimalizuje ilość wolnych rodników tlenowych odpowiedzialnych za uszkadzanie lipidów, białek, w tym włókien kolagenowych i elastylowych. To w rezultacie skutkuje znacznie szybszym obumieraniem komórek i postępującym procesem starzenia.

 Potencjał regeneracyjny skóry

Zawarty w preparacie ekstrakt z nagietka jako bogate źródło flawonoidów i karotenoidów wykazuje działanie antyoksydacyjne i antybakteryjne przyspieszając tym samym proces gojenia skóry. Wyciąg z aceroli stanowi źródło witaminy C i beta-karotenu, przez co wzmacnia działanie antyrodnikowe produktu.

Zastosowane połączenie składników antyoksydacyjnych i regenerujących w serum VITAMIN C SHOT skutecznie redukuje wolne rodniki tlenowe przywracając skórze zdrowy blask i stanowiąc zarazem idealny wstęp do drugiego etapu zabiegu.

Hamuje też występujące stany zapalne, dodatkowo uszczelniając naczynka krwionośne i zmniejszając zaczerwienienia skóry. Zawarty w składzie serum bisabolol posiada właściwości łagodzące podrażnienia, dzięki czemu wzmacnia potencjał regeneracyjny skóry.

Zastosowane połączenie składników antyoksydacyjnych i regenerujących w serum VITAMIN C SHOT skutecznie redukuje wolne rodniki tlenowe przywracając skórze zdrowy blask i stanowiąc zarazem idealny wstęp do drugiego etapu zabiegu. Kolejnym krokiem jest nałożenie maski z retinolem, któremu zawdzięczamy końcowy efekt WOW.

Maska z retinolem o właściwościach złuszczających

RETINOL SHOT to maska z retinolem o właściwościach złuszczających, która stymuluje szereg procesów naprawczych skóry. Poprzez schemat działania składników aktywnych poprawia jej gęstość i elastyczność, zmniejszając przebarwienia i widoczność zmarszczek utrwalonych. Preparat jest przeznaczony do użytku profesjonalnego.

alt="Venome Retinol C Shot"
dermatic.pl

Retinol jest głównym składnikiem maski Venome. Ta podstawowa forma witaminy A, zaliczana jest do grupy związków noszących nazwę retinoidy. W skórze ulega on przekształceniu początkowo do retinalu i w końcowej fazie do kwasu retinowego. Dzięki temu po połączeniu się ze swoistymi receptorami w tkankach aktywuje kaskadę reakcji naprawczych.

Retinol w początkowej fazie działania inicjuje przyspieszenie procesu odnowy komórkowej naskórka, który polega na szybszym usunięciu martwych struktur – korneocytów. Przez to poprawiony zostaje koloryt skóry, a powierzchowne nierówności ulegają zmniejszeniu. Dodatkowo poddana stymulacji zostaje warstwa podstawna, dzięki czemu warstwy żywe ulegają pogrubieniu.

Retinol zawarty w masce zabiegowej Retinol SHOT sukcesywnie stopuje transport melaniny do wyższych komórek naskórka. Wpływając na pomniejszenie wielkości melanocytów, czyli komórek barwnikowych, przez co finalnie niweluje widoczność przebarwień i hiperpigmentacji. Dodatkowo skutecznie oddziałuje na fibroblasty, zwiększając ich aktywność i przyspieszając podziały.

RETINOL SHOT to maska z retinolem o właściwościach złuszczających, która stymuluje szereg procesów naprawczych skóry.

Dzięki temu wzmocniona zostaje synteza białek budulcowych skóry takich jak: kolagen typu I i III, które wpływają na jędrność oraz gęstość skóry. Dodatkowo stabilna forma witaminy A zawarta w masce, przyspiesza produkcję fibryliny, która tworzy mikrowłókna elastynowe, zapewniając jędrność i sprężystość tkanek.

Retinol posiada zdolność hamowania aktywności metaloproteinaz, czyli specyficznych enzymów aktywowanych między innymi przez promieniowanie UV. Degradują one struktury białkowe skóry, przyspieszając proces starzenia. Produkt przyczynia się do stymulowania angiogenezy – powstawania nowych naczyń krwionośnych. Przez to skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona.

Retinol Shot skutecznie zmniejsza stany zapalne skóry i widoczność porów, co sprawia, że skóra odzyskuje zdrowy blask i jednolitą strukturę. Brzmi kusząco?

Duże możliwości naprawcze

Jak widać Vitamin C Shot i Retinol Shot to połączenie, które daje duże możliwości naprawcze. Zarówno w przypadku skór z widocznymi oznakami starzenia, wiotkich tłustych, skłonnych do powstawania zmian zapalnych, czy szarych z widocznie osłabionym blaskiem. Jednym słowem z Retinol C Shot od Venome polubi się zdecydowana większość.

Synergiczne działanie dwóch preparatów – serum i maski – skutecznie stymuluje proces odnowy komórkowej.

Synergiczne działanie dwóch preparatów – serum i maski – skutecznie stymuluje proces odnowy komórkowej. Dodatkowo pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien białkowych, zwiększając tym samym napięcie i wygładzenie poddawanych terapii obszarów. Idealne rozwiązanie do rewitalizacji skóry po lecie. Bez igieł. Bez bólu.

mgr inż. Zofia Owczarek

Towaroznawca, kosmetolog 

Facebook Instagram